NBL

NYMBURK BAVIL NA ALL STAR GAME

24. 3. 2024

Utkání hvězd Kooperativa NBL vyhrál tým Západu 97:88 a to i díky velkému příspěvku nymburských hráčů. Sukhmail Mathon a Ty Gordon hráli v Opavě klíčovou roli při závěrečném náporu a patřili mezi hlavní hvězdy týmu. Spolu s nimi slavil i trenér Francesco Tabellini.

Sukhmail Mathon zářil hlavně v první čtvrtině, kdy se nechal vyhecovat spoluhráči i rozhodčími a začal smečovat. Dokonce i sám předribloval celé hřiště a zakončil razantní smečí. Poté po něm převzal štafetu děčínský AJ Walton, který trefil hned čtyři pokusy z dálky za pět bodů, což mu nakonec vyneslo cenu pro nejužitečnějšího hráče zápasu.

Fanoušky bavil i Ty Gordon, který předvedl driblérské kousky a přihrávky. Západ tak vedl už o 13 bodů, ale domácí Východ postupně začal stahovat zejména díky dunkům vítěze soutěže ve smečování Baileyho a opavského Mokráně. Tři a půl minuty před koncem už šel Východ do vedení. To byl signál pro trenéra Tabelliniho, který poslal do hry své nymburské svěřence Mathona s Gordonem s jasným pokynem: Zařiďte vítězství! A oni ho poslechli. Gordon hned srovnal, Mathon pak dal minutu před koncem po útočném doskoku klíčový koš na 90:88. Gordon pak výhru potvrdil dalšími třemi koši včetně efektní tečky, když v posledních vteřinách najel do koše, Mathon ho pomohl přizvednout a Gordon smečí rozpoutal vítěznou radost.

Celkem dal nymburský rozehrávač 10 bodů, k tomu přidal 5 doskoků a tři asistence. Mathon přidal 16 bodů a 7 doskoků a byl nejproduktivnějším hráčem Západu. Za výhru získali hráči i trenér hodinky od firmy Lotus.

Východ - Západ 88:97 (19:22 46:56 69:76)
Mokráň 18, Bailey 17, Williams a Lee po 12, Brown-Soares 10, Chatman 8, Šafarčík 4, Šiřina 3, Puršl a Boškovič po 2, Townsend a Svoboda Mi. 0 - Walton 20, Mathon 16, Svoboda Mat. 11, Samoura a Gordon po 10, Svoboda Mar. 8, Varner 7, Pomikálek 6, Autrey 4, Švec 3, Nichols 2, Sýkora 0
TH: 0/0 - 1/3
Doskoky: 37 - 39
Asistence: 23 - 25
Fauly: 2 - 1

LOUDA AUTO 3-POINT SHOOT OUT: Luděk Jurečka (BK Opava)

KOOPERATIVA FAKTOR 1ON1 CHALLENGE: Finále: Lesley Varner vs. Gregory Lee 5:4

MĚSTO OPAVA SLAM DUNK CONTEST: Adrio Bailey (BK REDSTONE Olomoucko)