ČEPS ZAHAJOVACÍ TURNAJ U13

15. 9. 2020

Od 11.9. do 13.9. se na ZŠ Komenského a Sportovním centru v Nymburce odehrál 1. ročník ČEPS zahajovacího turnaje U13. Do turnaje se zapojilo 5 družstev – krom domácí BA Nymburk dorazili Královští Sokoli, BC Kolín, NBK Juventa Milovice a BK Snakes Ostrava.

Hodnocení ředitelem turnaje a zároveň trenérem U13 Robinem Švarcem: „Pro naše hráče byl tento turnaj skvělou zkušeností. V první řadě je důležité, že jsme měli možnost před začátkem soutěže odehrát několik utkání. Je skvělé, že na turnaj dorazila i dvě družstva, která nepotkáváme klasicky ve středočeské soutěži. Kolín a Milovice známe dobře a každoročně tyto týmy porážíme. Kontakt s jedním z nejlepších týmů VÝCHODNÍCH ČECH a dle tabulky dokonce nejlepším týmem z MORAVSKOSLEZSKÉHO přeboru byl výbornou zkušeností. Královští Sokoli měli tým plný velmi dobrých basketbalových somatotypů a celkově se snažili hrát organizovaný „dospělejší“ basketbal. Snakes Ostrava zase přinesli pro Moravu typickou agresivitu a houževnatost a díky tomu na turnaji nenašli přemožitele.“

BA Nymburk – BC Kolín 107:13

Turnaj začal v již v pátek večer utkáním mezi BA Nymburk a BC Kolín. Domácí s přehledem uhájili vlastní palubovku a zvítězili vysoko 107:13.

Body NBK: Sojka 20, Hauser a Újezdský 16, Davídek 15, Kovač 14, Hamtil, Poláček a Vitovský 6, Hazdra 4, Tobiáš a Klouček 2

BC Kolín – NBK Juventa Milovice 47:30

V sobotu dopoledne čekal fanoušky na ZŠ Komenského vyrovnaný match mezi BC Kolín a NBK Juventa Milovice. Kolín byl však po celé utkání o kousek lepší a v koncovce ještě navýšil svůj náskok.

BA Nymburk – Královští Sokoli 44:50

Asi nejzajímavější utkání turnaje sehrálo družstvo naší akademie s týmem z Hradce Králové. Soupeř byl vyšší a jasně dominoval na doskoku, nám se především v druhém poločase dařilo hrát náš rychlý basketbal. V koncovce Sokoli mírný bodový náskok uhájili a zvítězili.

Body: Davídek 14, Újezdský 8, Sojka 6, Poláček a Hauser 4, Tobiáš, Hazdra, Klouček a Vitovský 2

BK Snakes Ostrava – BC Kolín 109:16

První utkání na „Tyršáku“ jasně v režii hráčů z Moravy. Kolín se proti agresivní obraně Ostravy prosazoval jen velmi těžko.

Královští Sokoli – NBK Juventa Milovice 76:16

Jasná výhra Královských Sokolů, kteří byli vyšší i zkušenější. Milovice měli několik solidních pasáží, k zdramatizování bylo však daleko.

BA Nymburk – BK Snakes Ostrava 17:57

Velká škola pro naše hráče. První čtvrtina byla vyrovnaná, pak ale Ostrava vyrukovala se svou vlastní agresivní obranou a my soupeři pouze odevzdávali balón. Jasná a zasloužená výhra Ostravy.

Body: Davídek 9, Hazdra, Kubálek a Poláček po 2, Sojka a Klouček 1

NBK Juventa Milovice – BK Snakes Ostrava 16:66

Pokračování v krasojízdě Snakes. První čtvrtina velmi dobrá v podání Milovic, pak ale Ostrava znovu zapnula.

BK Snakes Ostrava – Královští Sokoli 59:20

Finále turnaje přineslo velice kvalitní utkání na kategorii U13. Ostrava byla opět o třídu lepší, ale Sokoli se v průběhu utkání nikdy nevzdali.

BA Nymburk – NBK Juventa Milovice 86:11

Naši hráči měli velmi špatný vstup do utkání, Milovicím se naopak poměrně dařilo. Od druhé čtvrtiny jsme však potvrzovali papírové předpoklady.

Body: Hauser 16, Újezdský a Poláček 15, Davídek 14, Vitovský 8, Hamtil, Kořínek a Hazdra 4, Sojka, Kubálek a Tobiáš 2

BC Kolín – Královští Sokoli 18:44

Poslední utkání turnaje, dost možná nejlepší výkon Kolína v turnaji. I přes velkou výškovou převahu Hradce to nebylo tak jednoznačné utkání.

Další informace na facebooku s hashtagem #cepsturnaj, fotky na facebooku s hashtagem #cepsturnajfoto