CRYSTAL BOHEMIA CUP - DEN 2

30. 12. 2021

Ve středu pokračoval turnaj dalšími dvěma utkáními. Nejprve změřili síly hráči naší Akademie s rakouským Klosterneuburg Dukes a ve druhém zápase se pak utkaly týmy Zadaru a České reprezentace. Z technických důvodů se obě utkání odehrála v náhradních prostorech.

Kloserneuburg Dukes : BA Nymburk 74:79

Po první minutě muselo být utkání v centrální hale sportovního centra přerušeno kvůli dešti. Došlo totiž k „odstřelení“ bezpečnostních poklopů pro odtah kouře a v pošmourném dni tak nic nebránilo, aby kapky deště propadly až na palubovku. Z bezpečnostních důvodů se zápas musel přesunout do malé basketbalové haly.

Do „nového” utkání jsme vstoupili velice slušně a hned v první čtvrtině jsme si vytvořili pětibodový náskok a to zásluhou zejména útočného doskoku, který jsme měli po celé utkání velmi dobrý. Dokázali jsme vyšší a vyspělejší hráče soupeře přeskákat, bylo to i našim primárním cílem, který měli hráči splnit. Povedlo se jim to na výbornou. I v obraně jsme nezaostávali, i když hráč Dukes Ndukwe nám dělal velké problémy zejména v nájezdech, celkově však naše týmová obrana byla slušná a mimo poslední čtvrtiny jsme soupeři nedovolili vsítit více jak 17 bodů za čtvrtinu. Na začátku poslední čtvrtiny jsme si vytvořili až patnáctibodové vedení, ale řadou nepřesností a zbrklostí se soupeř ještě dostal na rozdíl tří bodů. Koncovku jsme si však pohlídali a utkání dovedli do vítězného konce. To znamená, že do čtvrtečního zápasu půjdeme do přímého souboje o druhé místo na turnaji.

Body: Ndukwe 29, Savić 16, Oguamalam 8, Maitlath-Pokorny 7, Lendl 3, Brunner, Koll, Wallisch a Meir po 2, Zebardjedan 1 - Frič 21, Novák 19, Ouředník 16, Žalud 7, Fišera 6, Grmolenský a Bašta 3, Janota a Kosík 2, střelba za 2 body: 47/26 : 53/25, trojky: 15/4 : 29/6, TH 20/10 : 25/11, doskoky: 39:55, asistence 13:13, ztráty: 18:17, zisky: 14:12, fauly: 21:20, čtvrtiny: 16:21, 17:17, 16:24, 25:17

• KK Zadar U19 : Česká republika U17 67:35

V pořadí čtvrté utkání letošního Crystal Bohemia Cupu se odehrálo v hale ZŠ Komenského Nymburk, protože se nepodařilo opravit vikýře v centrální hale Sportovního centra. Proti sobě stál celek Zadaru (U19) a reprezentační výběr ČR do 17 let.

Po prvních pěti minutách vedl Zadar 6:4 a vše nasvědčovalo tomu, že budou fanoušci svědky defenzivní bitvy. Zadar však postupem času začal těžit z výškové a fyzické převahy. Ještě v první půli proměnil těžké střely a do poločasu šel s poměrně pohodlným vedením 32:19. Druhá půle byla od Zadaru na obranné polovině ještě lepší a v prvních pěti minutách třetí čtvrtiny nedovolili reprezentaci skórovat ani jednou a za celou čtvrtinu si český tým připsal jen pět bodů. Za celou druhou půli inkasoval chorvatský tým pouze 16 bodů. Čeští lvi proti staršímu a fyzičtějšímu soupeři bojovali, ale byla to bitva s větrnými mlýny.

Body: Beljan 16, Sikirič 13, Matulina 11, Klarica a Njegovan 8, Karamanko 5, Zagoršak, Pačar a Bilokapič po 2 - Svoboda 11, Smažák 9, Zvolánek 4, Slovák 3, Myšák, Lízálek, Koulisianis a Macura po 2, střelba za 2 body: 41/24 : 37/14, trojky: 17/4 : 29/2, TH 14/7 : 5/1, doskoky: 41:41, asistence 17:6, ztráty: 24:22, zisky: 16:14, fauly: 13:19, čtvrtiny: 14:7, 18:12, 13:5, 22:11