NBL

DALŠÍ VÍTĚZNÉ DRAMA

24. 9. 2020

Basketbalisté Nymburka v předehrávce 19. kole Kooperativa NBL vydřeli na palubovce Pardubic vítězství 97:91, když v poslední čtvrtině otočili až desetibodové vedení soupeře. Udrželi tak svou neporazitelnost trvající už 89 ligových zápasů od března 2018. Poslední porážku utrpěli právě v Pardubicích. K výhře je dotáhl 32 body Jerrick Harding, Pardubicím nepomohlo ani 34 bodů Tomáše Vyorala.

Zápas měl podobný průběh jako předchozí dva naše duely v sezoně. Nátlaková hra slavila úspěch, navíc se nám dařilo v útoku a zejména na nájezdy Jerricka Hardinga neměla pardubická obrana odpověď. Na začátku druhé půle už jsme tak vedli o 17 bodů.

Jenže stejně jako ve Svitavách a Prostějově přišlo polevení a domácí celek se chytl. K velkému výkonu se nadechl zejména náš bývalý hráč Vyoral. Z dálky se pak trefovali Petr Heřman a David Škranc. Pardubice se tak ještě do poločasu dotáhly a ve 25. minutě vedly už o sedm bodů.

Pak dal důležitou trojku Omar Prewitt, ale přišly další dvě chyby a desetibodové vedení soupeře. Pak ale bojovnost Martina Kříže přinesla koš, vzápětí se trefil znovu Prewitt a dva koše přidal Harding. Do poslední čtvrtiny však šli domácí stále s šestibodovým vedením.

Čtyři minuty před koncem srovnal smečí Hruban, Vyoral vrátil vedení na stranu Pardubic, ale velmi dobře hrající Harding trojkou poslal Nymburk do vedení poprvé od začátku druhé půle a vzápětí další trojkou dokonal obrat.

Trojka Potočka sice ještě na chvíli dala domácím naději, ale razantní smeč Haydena Daltona 20 vteřin před koncem definitivně rozhodla o tom, že se překvapení konat nebude.

BK JIP Pardubice - ERA Basketbal Nymburk 91:97 (22:35, 32:20, 24:17, 13:25)

Nejvíce bodů: Vyoral 34, Škranc 12, Dunans a Heřman po 11 - Harding 32, Prewitt 14, Hruban 13, Dalton 12, Kříž 11, Zimmerman a Benda po 4, Šafarčík 3, Tůma a Kovář po 2, Rylich 0. Fauly: 17:23. TH: 28/21 - 9/7. Trojky: 12:10. Doskoky: 32:38. Ztráty: 14:14. Zisky: 9:10. Asistence: 21:23. Hráč utkání: Harding (Nymburk).

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Především je škoda, že tu nemohlo být více fanoušků. Mohli si užít opravdu skvělý zápas, který dělal reklamu české lize. Hrálo se ve skvělém tempu a byla to zábava sledovat stejně jako náš předchozí zápas s Olomouckem. Není to tak, že bychom dnes měly potíže, ale Pardubice před nás svým výkonem postavili výzvu. A my máme výzvy rádi a potřebujeme. Teď je pro nás výzvou hned v úvodu sezony se dostat do potřebné formy a naučit nové hráče našemu systému, a když k tomu soupeř přidá i to, co dnes Pardubice, je to velká výzva. Ale my ji zvládli a našli jsme způsob, jak vyhrát. Soupeři ale patří dík za to, jaký s námi sehrál zápas.“

Martin Kříž (hráč Nymburka): „Začali jsme zase dobře, ale měli jsme tam potíže v obraně. Problémy nám dělal hlavně Tomáš Vyoral. Se vším respektem k němu ale není možné, aby měl tolik lehkých střel. My jsme ale našli v sobě vnitřní sílu a přestože Pardubice trefovaly i těžké trojky, tak jsme dovedli zápas k vítězství. Pomohlo nám k tomu, že se trefoval Jerrick Harding. Ještě to z naší strany není ono, ale věřím, že až vypilujeme to, co po nás chce trenér, budou pro nás zápasy snadnější.“

Jerrick Harding (hráč Nymburka): „Kvůli takovým výkonům jsme do Nymburka přišel. Trenér po mě chtěl, abych byl více agresivní směrem do koše, protože jsem se zatím nemohl chytit z dálky. Tak jsem najížděl a ono to vycházelo. Tím jsem si zvedl sebevědomí a začalo mi to tam padat i z dálky. Hlavní ale je, že jsem mohl pomoci k výhře. Občas to končilo tvrdým faulem soupeře, ale na to já jsem zvyklý už z univerzity. Já jsem tvrďák. Tím mě nezastaví. Dnes jsem to rozhodl já, ale síla našeho týmu je v tom, že máme mnoho zbraní. Minule byl hlavní Vojta Hruban, dnes já, příště to bude zas někdo jiný. Ale určitě musíme zapracovat na obraně. Ta je třeba zlepšit a určitě to budeme řešit na videu.“