NBL

DĚČÍN ZLOBIL, ALE VÍTĚZÍME

11. 2. 2020

I ve 3. kole nadstavby Kooperativa NBL jsme nechali soupeře celý první poločas ve hře, abychom o své výhře rozhodli až ve třetí čtvrtině. Po Pardubicích a Ústí to poznal i Děčín, který v poločase vedl o šest bodů, ale třetí čtvrtku prohrál o 16 bodů a celý zápas naši hráči vyhráli 93:81. Nadále tak držíme rekordní ligovou neporazitelnost trvající už 83 zápasů.

Děčín vyrukoval s velmi dobrou obranou a v první čtvrtině udržel náš tým na pouhých 13 bodech, což se v této ligové sezoně zatím nikomu nepovedlo. Válečníci toho využili k vedení až o osm bodů.

Ve druhé části se ale náš tým přeci jen chytl a čtyřmi trojkami za sebou, o které se podělili shodně Martin Peterka s Vojtěchem Hrubanem, snížil na rozdíl jediného bodu. Obrat se však šampionům nepovedl a nadšeně hrající Děčín udržel vedení až do poločasu.

Do druhé půle nasadil trenér Amiel jinou zahajovací sestavu, do které zařadil Rogiče, Šafarčíka a Bendu. Tím trochu rozhodil taktické plány domácích. Zejména Rogič odehrál dobrý part, když nejprve dal dvě trojky a poté dobře spolupracoval s Hankinsem, který v tu chvíli vládl pod oběma koši, kde smečoval, blokoval a doskakoval a měl velký podíl na obratu. Rogič pak další trojkou zařídil už šestibodové vedení.

Celkem jsme hráli mnohem rychlejší basketbal než v předchozím průběhu zápasu a ve třetí čtvrtině jsme dali 35 bodů, tedy více než za celý první poločas dohromady. Pomohli jsme si k tomu šesti trojkami. Do poslední čtvrtiny jsme tak už šli s desetibodovým náskokem a nedali jsme domácím šanci na zvrat. A to zejména díky Vojtěchovi Hrubanovi, který byl nakonec se 16 body nejlepším střelcem.

Nejužitečnějším hráče vítězů byl Deishuan Booker, který nasbíral sedm bodů, šest doskoků a deset asistencí. Zajímavá čísla měl i děčínský Ondřej Šiška, který s 13 body, sedmi doskoky, 10 asistencemi a devíti získanými fauly sahal po triple double.

BK ARMEX Děčín - ERA Basketbal Nymburk 81:93 (19:13, 21:21, 19:35, 22:24)

Nejvíce bodů: Carlson 16, Šiška 13, Autrey a Vukosavljevič po 11, Pomikálek 10 - Hruban 16, Hankins 15, Rogič 12, Peterka 10, Bohačík a Dalton po 9, Booker 7, Kříž 6, Šafarčík 5, Benda a Tůma po 2. Fauly: 21:27. TH: 28/19 - 18/12. Trojky: 6:13. Doskoky: 44:44. Ztráty: 12:11. Zisky: 5:5. Asistence: 16:24. Hráč utkání: Kříž (Nymburk).

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Přijeli jsme a vyhráli. To je vše.“

Tomáš Grepl (trenér Nymburka): „My jsme odbojovali celých 40 minut a některé pasáže se nám povedli více než soupeři, takže věřím, že jsme se zas o kousek více přiblížili našemu nejlepšímu týmu tady v lize. Teď se musíme dál připravovat na další zápas, teď nás čeká důležitý v Olomouci.“

Martin Peterka (hráč Nymburka): „První poločas jsme odehráli špatně, nedařilo se nám v obraně, naopak Děčín hrál velmi dobře. naštěstí jsme v poločase vylepšili obranu, proměnili jsme nějaké střely a šli jsme přes ně. Nakonec jsme zápas v klidu vyhráli a jsme za to rádi, protože tady se nikdy nehraje dobře.

Ondřej Šiška (hráč Děčína): „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, naše obrana v první čtvrtině byla skvělá, jen nás trápil útočný doskok hostů. Druhý poločas už nám nevyšel tak, jako ten první. Věděli jsme, že ve třetích čtvrtinách dominují, ale nám bohužel odešla střelba. jsem rád za náš výkon a pokud budeme hrát takto i proti Olomoucku, můžeme pomýšlet na vítězství.“

úterý 23.4. - 18:00