DIVOKÉ VÝSLEDKY I TĚSNÉ ZÁPASY

28. 9. 2021

Muži Polabí nestačili v první lize na zkušenostmi napěchované Litoměřice, kadeti docílili ve víkendovém součtu vyrovnanou bilanci, protože nad Basketem Brno vyhráli o sedm a Tygry o sedm prohráli. Mladší žáci v jediném utkání ligy porazili s přehledem Kbely, když soupeř v poslední čtvrtině nedal ani bod. Mladší minižáci Nymburka a Milovic odehráli zápasy s vysokým rozdílem skóre. Milovice narazily na favorita přeboru, Nymburk na pravděpodobného outsidera.

Muži – 1.liga, skupina Západ, 2.kolo

Basketball Polabí – Slavoj BK Litoměřice62:98

Basketbal Polabí odehrálo první domácí utkání sezóny. K nedělnímu střetu k nám zavítal silný tým Litoměřic. V prvním poločase se nám dařilo hrát v solidním tempu a drželi jsme se soupeřem krok. V druhé půli však Litoměřice zužitkovali své zkušenosti a i díky lepšímu doskoku nás nepustili do tempa.

Body: Rylich 20, Kosík 11, Novák 9, Ouředník 8, Novák 6, Vejvar 5, Mareš 3, Kořínek, Kotil, Merta, Vacek - Karlovský 21, Maděra 20, Dvořáček 15, Grunt 11, Slunečko 8, Žampach 6, Haiblík 5, Ježek 5, Zbroj 5, Šteffel 2, trojky: 31/8 : 23/11, TH 11/10 : 18/9, doskoky: 33:47, čtvrtiny: 22:28, 21:23, 10:25, 9:22

Kadeti U17, Extraliga, základní část skupina B

BA Nymburk - Basket Brno69:56

V prvním zápase sezóny jsme přivítali tým Basket Brno a jak jsme předpokládali, šlo o velmi těžké a vyrovnané utkání. I když měl soupeř výškovou převahu, dokázali jsme se s tímto faktem dobře popasovat. V poslední čtvrtině jsme proměnili některé těžké střely a to rozhodlo o našem vítězství.

Body: Žalud 17, Janota a Baštář 10, Adamec 8, Cogan 6, Křemen a Zajíc 4, Vrchota a Jakubal 3, Gevorkyan aKozák 2, Stav po čtvrtinách: 19:18, 36:30, 50:44, 69:56

BA Nymburk - Tygři Brno 70:77

Nedělní zápas byl opět velice bojovný a vyrovnaný. My jsme do něj lépe vstoupili a v poločase jsme vedli o 4 body. Bohužel hlavně vstup do druhého poločasu se nám nepodařil a celý zbytek zápasu jsme tahali za kratší konec. Prohra nás mrzí, ale věřím, že do dalších utkání se poučíme z chyb, které nás stáli vítězství.

Body: Žalud 17, Kozák 13, Zajíc 9, Jakubal8, Vrchota 5, Janota, Adamec, Gevorkyan a Cogan po 4, Baštář 2, Stav po čtvrtinách: 19:18, 36:32, 54:56, 70:77

Mladší žáci U 14, liga, základní skupina C

TJ Sokol Kbely : BA Nymburk35 : 78

Naše družstvo nastoupilo k druhému mistrovskému utkání v tělocvičně Sokola Kbely. Od začátku jsme vedli, ale špatnou obranou jsme si nevytvořili zpočátku dostatečný náskok a první čtvrtinu jsme vyhráli jenom o pět bodů. Ve druhé čtvrtině mírně zlepšenou hrou jsme zvýšili vedení na 21 bodů. Třetí čtvrtina byla nejhorší. Pouze 6 bodů nestačí, prohráli jsme ji 10:6. Po domluvě trenérů konečně naši hráči začali lépe bránit a soupeři nedali žádnou šanci na skórování a vyhráli ji 26 : 0.

Je vidět, že je stále co zlepšovat!!!!

Body:Újezdský 14, Hamtil 13, Kovač 10, Nozar 10, Hendrych 9, Sojka 9, Klouček 6, Hauser 4, Kubálek 2, Poláček 1, TH:26/6, fauly:13, čtvrtiny: 18:23, 7:23, 10:6, 0:26

Mladší minižáci U12, krajský přebor

NBK Juventa Milovice : BC Kolín19:102 a 24:79

Novou sezónu v Milovicích odstartovalo jako první družstvo U12, které přivítalo jednoho z favoritů této skupiny Kolín. V prvním zápase jsme ze začátku se soupeřem drželi krok. Bohužel v druhé polovině druhé čtvrtiny jsme úplně zapomněli na obranu a kolektivní hru. Soupeř nás tvrdě potrestal.

Ve druhém zápase jsme odehráli velmi dobře první čtvrtinu. Bohužel v dalších dvou periodách jsme opět nebránili, nehráli kolektivně a navíc nám nepadaly koše. V poslední čtvrtině zase kluci zabrali a zaslouženě tuto čtvrtinu vyhráli.

„Všechny kluky moc chválím za dobré pasáže v obou utkáních,“ pochválil trenér Horák.

Body v 1.zápase: Novák Kryštof 6, Novák Filip 4, Novotný 3, Stránský 3, Zahradník 2, Hutník 1. fauly: 10:18, trojky: 0:0, TH 3/13:6/15, čtvrtiny: 3:14, 6:23, 3:38, 7:27

Body v 2.zápase: Novák Kryštof 11, Novák Filip 4, Kudrlička Jakub 3, Novotný, Zahradník a Kramule po 2, fauly 10:17, trojky: 0:0, TH 4/20: 1/10, čtvrtiny 9:24, 2:32, 2:17, 11:6

Dále obou zápasů zasáhli: Kudrlička Šimon, Motyčka, Petkanov, Pospíšil a Zejdl

BA Nymburk : TJ Sokol Pečky 127:4 a 107:2

Také druhý tým mladších minižáků U12 sehrál první mistrovské utkání s týmem Peček, ve kterém naší hráči soupeře lehce přehráli. I přes větší marodku dokázali hrát ve vysokém tempu a soupeři nedali většinou šanci přejít polovinu hřiště a skórovat.

Body v 1.zápase: Benda 39, Vyskočil 28, Davídek 16, Karban 12, Tomek 12, Hauerland 10, Vokřál 10, čtvrtiny: 31:3, 30:0, 35:1, 31:0

Body v 2.zápase: Benda 39, Davídek 14, Vokřál 14, Karban 12, Tomek 10, Vyskočil 10, Hauerland 8, čtvrtiny: 34:2, 28:0, 28:0, 17:0

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00