NBL

DO ÚSTÍ ZA POSTUPEM

28. 4. 2021

Basketbalisté Nymburka se pokusí ve čtvrtek dotáhnout postup do semifinále Kooperativa NBL v nejkratším možném termínu. Ve čtvrtfinálové sérii s Ústím nad Labem vedou po dvou domácích výhrách 2:0 a ve třetím duelu na hřišti soupeře už mohou dosáhnout na rozhodující třetí výhru. Zápas v v hale Slunety začíná v 18:00, přímý přenos vysílá TVCOM.

Pokud by bylo třeba čtvrtého utkání, to by bylo na programu v pátek rovněž v Ústí. Nymburk ale nehodlá sérii prodlužovat, jelikož už v pondělí bude cestovat na Final 8 Ligy mistrů do Ruska.

První dva duely byly jasně v režii Nymburka, který od úvodních minut držel vedení, které v obou zápasech přerostlo přes 30 bodů. Nakonec z toho byly výhry 99:61 a 105:82. Celkem tak Nymburk protáhl svou vítěznou šňůru proti Ústí na 49 zápasů. Ve čtvrtek tak může přidat jubilejní padesáté ligové vítězství v řadě ve vzájemných duelech. Sluneta ho naposledy porazila v roce 2001. V únoru však Ústí doma zlobilo a odolávalo Nymburku až do závěru, než prohrálo 90:98.

Nymburk jde do zápasu v plné síle až na zraněného Martina Kříže.

Luboš Kovář (hráč Nymburka): „Do každého zápasu chceme jít stejně. od první minuty běhat a nedovolit soupeři nic většího. V únoru v Ústí jsme ale umožnili soupeři se chytit a zlobil až do konce. To se teď nestane. Náš cíl je ukončit sérii už teď a hrát tak, jak budeme chtít hrát v Lize mistrů a jak jsme odehráli první poločasy doma.“

Aleksander Sekulič (asistent trenéra Nymburka): „I přes jasné výhry doma nehodláme nic podcenit a chceme potvrdit očekávání, že sérii rychle ukončíme. Kromě toho se ale chceme soustředit i na zlepšení herního projevu, který zvláště ve druhém zápase nebyl takový, jaký si představujeme. Mělo by to pro nás být poslední utkání před Final 8 Ligy mistrů a podle toh

sobota 6.4. - 18:00