Akademie

HRÁLO SE CELÝ TÝDEN

15. 2. 2022

Už od úterý až do neděle se hrály zápasy družstev naší Akademie. Některé zápasy skončily výraznými rozdíly ať už v nás prospěch nebo naopak. Jejich přehled najdete v článku.
  • 1.liga mužů, play-out 13. - 20. místo.

Basketbal Polabí : Basket Opava 2010

V neděli jsme se představili na domácí palubovce proti týmu Basket Opava 2010 a od prvních minut kdy hosté hráli zónovou obranu bylo jasné, že utkání nebude příliš pohledné pro diváky kteří si našli cestu do sportovní haly Bios. V prvním poločase se nám dařilo rychle běhat, dobře jsme si půjčovali míč a dokázali jsme být nebezpeční ze všech pozic, bohužel v obraně jsme nebyli často příliš agresivní při obraně hráče za trojkovým obloukem, kdy hostům stačil i centimetr místa k tomu, aby se nebál zvednout trojkový pokus, i tak jsme hostům dovolili pouze 27 bodů za poločas oproti našim 62 a tak již v poločase bylo definitivně rozhodnuto o vítězi utkání.

Ve druhém poločase jsme se přizpůsobili hře soupeře, váhali jsme v zakončení, přecházeli jsme volné pozice a nedokázali jsme být ještě agresivnější v obraně, což v konečném důsledku nic neznamená, ale musíme si uvědomit, že jelikož spolu vůbec netrénujeme, je pro nás každý zápas jako 5 tréninků a proto se musíme posouvat a sehrávat v každém z nich.

Body: Kábrt 20, Rylich 17, Kořínek 16,Novák Pavel 14, Kolář 13, Ouředník 12, Štěpán 10, Merta 4, Mareš a Szita 2.

• Junioři U19, extraliga, nadstavba A.
  • BA Nymburk x BK Vividbooks Pardubice 88:52

Dohrávka odloženého utkání proti Pardubicím probíhala netradičně ve všední den, a pro nás to bylo extrémně důležité utkání vzhledem k našim předchozím nezdarům v minulých zápasech. Pardubice disponují velice výškově a silově vybavenými hráči a tak jsme byli připraveni, že zejména v podkošovém prostoru nás čeká tuhý boj.

Hned od prvních vteřin utkání jsme si šli jasně za vítězstvím a naše predikce se vyplnili, dobře jsme bránili podkošový prostor, skvěle jsme doskakovali a dokázali vybíhat do rychlých protiútoků se kterými měli hosté velké problémy. Každou čtvrtinu jsme navyšovali náš náskok, který se po 40ti minutách dostal až na rozdíl 36 bodů 88:52 a my jsme si mohli užívat skvělý pocit vítězství v nadstavbové části, skvělý byl i fakt, že všech 12 nominovaných hráčů dokázalo v utkání skórovat.

Body: Studnický 20, Novák 11, Frič a Ouředník 10, Fišera 8, Kosík a Kotil 6, Žalud 5, Grmolenský a Kováčik 4, Schmidl a Košnar 2, čtvrtiny: 21:15, 25:18, 22:14, 20:8.

BK Vividbooks Pardubice : BA Nymburk 78:91

Dva dny po předešlém střetnutí, jsme se představili na palubovce Pardubic a očekávali jsme velkou bitvu s tím, že domácí se budou chtít revanžovat za středeční vysokou porážku, proto pro nás bylo nesmírně důležité dobře a koncentrované do utkání vstoupit a to se nám povedlo na 110%, vybíhali jsme do rychlých protiútoků, skvěle jsme řešili přesilové situace a dokázali jsme jednoduše skórovat, hned po první čtvrtině jsme si vytvořili téměř 20ti bodový náskok (17:36).

Ve druhé čtvrtině jsme ještě přitáhli v obraně a soupeři dovolili pouze 15 bodů, nám se sice díky lepšímu návratu do obrany domácích trošku zasekl útok a celkově pohyb v útoku, ale i tak jsme soupeře ve druhém hracím dějství přestříleli a do poločasové přestávky jsme si odnesli vedení o 23 bodů (32:55).

Po změně stran trošku opadla naše koncentrace, udělali jsme několik hloupých ztrát, začali jsme mít problémy s fauly a i když soupeř snížil po třetí čtvrtině na rozdíl 15ti bodů, tento náskok jsme si zkušeně pohlídali až do samotného konce kde 20 vteřin před koncem domácí snižovali úspěšnou trojkou na 78:91, to bylo z celého utkání vše a tak jsme díky silné první čtvrtině mohli dát opět prostor všem nominovaným hráčům a upevnit si pátou příčku v nadstavbě A.

Body: Novák 28, Studnický 18, Grmolenský 11, Frič 10, Ouředník 8, Fišera 7, Kováčik 5, Kotil 4, čtvrtiny: 17:36, 15:19, 25:18, 21:18

GBA Sojky Pelhřimov : BA Nymburk 100:71

K nedělními utkání jsme odjížděli brzo ráno vzhledem k brzkému času utkání a ještě jeho změní místa z Pelhřimov do Jindřichova Hradce a vzhledem k faktu, že hráči předtím měli v nohách středeční a sobotní utkání, bylo jasné že s favoritem nás nečeká nic jednoduchého.

Začátek zápasu byl z naší strany slušný, kluci se snažili rozběhnout se od prvních minut, ale bylo znát, že delší cesta nebyla pro nás přívětivá a první čtvrtinu jsme prohráli vysoko 32:23 Ve druhém hracím dějství už jsme zlepšili obranu, začali jsme být více agresivní, ale bohužel jsme k dobré obraně nenavázali v útoku kde jsem dali pouze 16 bodů oproti 21 domácích, i tak jsme však na konci druhé čtvrtiny byli spokojeni s předváděnou hrou, minutu před začátkem poločasové pauzy však musel z utkání odstoupit Dávid Novák, který už do zbytku střetnutí nezasáhl.

I když se hráči po náročném programu dokázali semknout a třetí čtvrtinu hráli naprosto vyrovnaně (22:21) na alespoň korigování výsledku to nestačilo, ba naopak v poslední čtvrtině už nám úplně došly síly a tak jsme odjížděli s pro nás až příliš krutým výsledkem 100:71.

Body: Frič 17, Studnický 11, Novák a Grmolenský 10, Schmidl 6, Kováčik, Fišera a Ouředník 4, Kotil 3, Košnar 2, čtvrtiny: 32:23, 21:16, 22:21, 25:11.

• Starší žáci U15, žákovská liga

SŠB Pardubice : BA Nymburk 58:59

V předehrávce 7 kola skupiny B jsme zavítali na palubovku týmu Sportovní školy basketbalu Pardubice. K utkání jsme nastoupili s jasným cílem vyhrát a navázat na pěkné utkání doma s družstvem Svitav. Bohužel jsme nepochopitelně dělali mnoho chyb jak v útoku tak obraně a to prakticky po celou dobu prvního poločasu, kdy jsme ztráceli 14 bodů. Po zvýšení hlasu během přestávky jsme pomalu začali stahovat skóre a utkání se začalo dramatizovat. Kluci bránili, jak měli a rovněž v útoku jsme se uklidnili. Dvacet sekund před koncem jsme otočili skóre na naši stranu. Domácí ještě měli šanci posledního útoku, ale naši kluci vše ustáli a soupeř ani nevystřelil na koš.

Musíme sportovně uznat že za přístup v první polovině jsme si výhru nezasloužili, ale bojovnost v druhé části zápasu nakonec dva body do tabulky přinesla nám.

Bohužel ze zápasu odjíždíme s dalším zraněním a sádrou na 3 týdny. Michalovi přejeme brzké uzdravení.

Body: Ehl 22, Nozar 9, Davídek 8, Nikodým 7, Toporkov 6, Nosál 5, Hauser 2, čtvrtiny: 17:14, 20:10, 10:13, 11:22

• Mladší žáci U14, žákovská liga

BC Kolín : BA Nymburk 31:110

Ve středečním zápase nepustili naši hráči domácí do žádné velké akce. Pouze ve druhé čtvrtině dal Kolín dvouciferný počet bodů (10), jinak naše obrana dovolila pouze jednociferné číslo. Rozdíl ve výkonnosti obou týmů nakonec vyjádřilo konečné skóre.

Body: Hamtil 20, Tobiáš 16, Davídek 12, Sojka 12, Nozar 10, Hendrych 9, Újezdský 8, Žabenský 8, Klouček 6, Poláček 6, Hauser 2, Onufer 1, čtvrtiny: 8:37, 10:24, 9:20, 4:29

BA Nymburk : BC Kolín 92:27

V páteční odvetě začali hráči domácí Akademie hodně vlažně několika ztrátami. Ovšem ještě v první čtvrtině nebrala jejich aktivita správný směr. Díky častým ziskům navyšovali své vedení až k finálnímu výsledku.

Body: Hamtil 14, Hauser 13, Újezdský 13, Klouček 10, Tobiáš 10, Žabenský 10, Sojka 8, Poláček 7, Hendrych 5, Onufer 2, čtvrtiny: 19:5, 26:5, 33:6, 14:11

• Starší minižáci U13, krajský přebor

Basket Poděbrady : BA Nymburk 13:96

Naši hráči získali výrazný náskok už v první čtvrtině.

Body: Poláček 25, Farkaš 14, Hazdra 10, Novák 8, Zachariáš 8, Tomek 7, Bergmann 6, Kukačka 6, Horký 4, Kramule 4, Dostál 2, Kroupa 2, čtvrtiny: 2:30, 5:22, 4:28, 2:12

• Mladší minižáci U12, kvalifikace o NF

BA Nymburk : BC Kolín60:62

Úterní podvečer patřil v hale ZŠ Komenského kvalifikačnímu souboji o Národní finále kategorie U12. Naši hráči hostili Kolín a byl to zápas nesmírně dramatický. V prvním poločase (21:40) to vypadalo na jednoznačnou záležitost hostů, kteří byli rychlejší a úspěšnější v dobývání koše. Po změně stran to však byl koncert domácích. Ti nechali Kolín skórovat až 23 sekund před koncem čtvrtiny a po výsledku 28:2 přetočili skóre na 49:42. V poslední čtvrtině hosté dotahovali. Nám se dařilo čím dál tím hubenější náskok hlídat, ale nakonec slavili výhru hosté.

Body: Benda Tobiáš 26, Novák Kryštof 13, Davídek Filip 12, Hauerland Denis 4, Karban Jaroslav 3, Vyskočil Štěpán 2, čtvrtiny: 12:18 9:22, 28:2, 11:20

• Nejmladší minižáci U11, krajský přebor

BA Nymburk : BK Brandýs n.L. 19:142 a 5:101

Hosté ukázali jednoznačnou převahu ve všech činnostech. Naši hráči se jen těžko dostávali na útočnou polovinu, především ve druhém zápase.

Body: Grepl 10, Hauerland 3, Vyskočil 3, Sokolovský 2, Slavíček 1, čtvrtiny: 5:44, 4:32, 3:37, 7:29

Body: Vyskočil 3, Hauerland 2, čtvrtiny: 0:27, 0:25, 0:23, 5:26

BA Nymburk : BC Benešov65:18

Utkání začalo až o více než hodinu později z důvodu zpoždění týmu hostů, a tak aby naši hráči zahnali nudu, rozdělili se na dva týmy a sehráli „přípravné utkání“. Panovaly obavy, aby nebyli naši kluci na zápas až moc unavení. První čtvrtina ukázala, že obavy byly liché. Kromě druhé části utkání, neměli soupeři šanci odehrát vyrovnaný souboj.

Body: Grepl 24, Kroupa 9, Hauerland 8, Kmec 8, Vyskočil 8, Hájek 2, Slavíček 2, Sokolovský 2, Sukup 2, čtvrtiny: 19:2, 10:8, 15:5, 21:3

úterý 23.4. - 18:00