JUNIOŘI KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE

23. 4. 2022

Ani heroický výkon Dávida Nováka nestačil našim juniorům k prodloužení sezony. Ve druhém utkání čtvrtfinále prohráli svěřenci trenéra Jana Košaře po velkém boji s Tygry Brno 74:79 a celou sérii tak prohráli 0:2 na zápasy. Sezona tak pro ně končí, zatímco Tygři si vybojovali postup do Final 4 extraligy.

Po prohře 71:83 z prvního duelu museli nymburští junioři doma vyhrát. Jenže potkala je velká smůla. Do zápasu nemohli nastoupit Daniel Kotil s Jakubem Ouředníkem a navíc už po třech minutách z utkání odstoupil Martin Studnický. Trenér Košař tak byl bez tří svých důležitých pivotů. Přesto se povedlo hrát s Brnem vyrovnanou partii a před téměř zaplněnou halou ZŠ Komenského bojovat do poslední minuty o výhru a prodloužení série.

Velmi dobrý výkon předváděl o dva roky mladší Peter Kováčik, ale i jeho přibrzdil ošklivý pád ze závěru první poloviny zápasu. V poločase bylo skóre vyrovnané 39:39. Ve třetí části Brno tažené Lukášem Olbortem a Adamem Lukešem odskočilo, ale Nymburk se nevzdával. Bojovnost týmu, vedla k ziskům v obraně a k útokům taženým Dávidem Novákem. Slovenský reprezentant dal posledních 14 bodů Nymburka v zápase, srovnal na 73:73, ale pak Olbort dvakrát skóroval a zařídil Tygrům postup. Novák zaznamenal 31 bodů, 11 doskoků a 7 asistencí. Kováčik měl 14 bodů.

"Zápas byl velice vyrovnaný, začátek utkání měl lepší soupeř, pak převzal otěže náš tým. Třetí čtvrtina vyšla opět lépe soupeři a do koncovky jsme šli s mírnou ztrátou. Ještě čtyři minuty do konce byl stav vyrovnaný, ale závěr zvládl soupeř, který zaslouženě postoupil na Final4 a ukončil tak naši sezónu," řekl trenér Košař.

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00