Akademie

JUNIOŘI POSTOUPILI DO PLAY-OFF EXTRALIGY

23. 3. 2022

Basketball Polabí odehrál předposlední zápas první ligy. Junioři postoupili nejrychlejším způsobem v předkole play-off přes Snakes Ostrava a starší minižáci porazili Kolín a upevnili si první příčku ve Středočeském přeboru.
  • 1.liga mužů, skupina play-out o 13.-20.místo

Basketbal Polabí: BC Vysočina 99:67

Do posledního utkání na domácí palubovce jsme vstoupili ve velmi nekompletní sestavě k čemuž se přidala ještě značná únava našich stabilních opor Rylicha (který i tak do poločasu stihl zaznamenat 16 bodů) s Kábrtem, ty však skvěle nahradili naši mladící z kategorie U19 Martin Fišera (24 bodů), Jakub Ouředník (20 bodů) a David Frič (10 bodů), kteří odstartovali společně s Pavlem Novákem bodový trhák ve třetí čtvrtině kterou jsme vyhráli 36:12. V celkovém skóre 99:67 jsme si připsali další vítězství a zejména nasbírali další cenné zkušenosti. Nyní nás již čeká poslední utkání v 1. lize na palubovce prostějovských Orlů a tím skončí naše putování 1.ligou. V případě, že dokážeme v posledním zápase vyhrát tak se umístíme na 1. místě ve skupině play-out, což by byl jistě skvělý výsledek, vzhledem k faktu, že v posledních zápasech dostali velký prostor naši junioři.

Body: Fišera 24, Ouředník 20, Novák Pavel 17, Rylich 16, Frič 10, Kábrt a Szita 5, Mareš 2, čtvrtiny: 20:15, 24:18, 36:12, 19:22.

• Extraliga U19, předkolo play-off

BA Nymburk : Snakes Ostrava 74:48

V předkole play off nám byl soupeřem celek z Ostravy, konkrétně Snakes Ostrava. Jako favorité celé série hrané na 2 vítězné zápasy jsme zejména na domácí palubovce nechtěli nechat nic náhodě a do prvního zápasu jsme vstoupili velice agresivně. Pomáhali jsme si zejména solidním útočným doskokem a díky druhým šancím jsme se dokázali snadno prosadit z blízkosti koše. Navíc nám dobře fungovala obrana a tak už jsme do poločasové přestávky odcházeli s pohodlným náskokem devatenácti bodů 40:21.

Po změně stran jsme stále velmi dobrou obranou nedovolili ani na chvíli soupeři dostat se zpátky do utkání či korigovat rozdíl ve skóre. Ten hosté díky zónové obraně upravili až v poslední čtvrtině, kdy už jsme si mohli dovolit šetřit opory na sobotní odvetné utkání.

Body: Novák 25, Kosík 12, Fišera 9, Žalud 7, Frič a Ouředník 5, Studnický 4, Grmolenský 3, Kotil a Schmidl 2, čtvrtiny: 17:9, 23:12, 26:14, 8:13

Snakes Ostrava : BA Nymburk 62:91

Po domácím vítězství jsme chtěli sérii na 2 vítězná utkání rozhodnout hned na palubovce soupeře a za žádných okolností jsme si nechtěli připustit hrát třetí rozhodující zápas a to se nám podařilo skvěle.

Hráči výborně udrželi nervy na uzdě, nenechali se „vybláznit“ a hráli jako zkušení mazáci. Soupeř preferoval téměř po celý zápas zónovou obranu, která nás sice na domácí palubovce přibrzdila ve vyšším rozdílu ve skóre, ale v sobotním utkání jsme s ní neměli tak velké problémy. Dokázali jsme trefit otevřené střely, ale zároveň dobře a efektivně dostávat míč do blízkosti koše. Nicméně to, co nám vyhrálo oba dva zápasy, byla obrana, v té jsme fungovali opět skvěle. Soupeři jsme dovolili dát za 3 čtvrtiny pouze 43 bodů oproti našim 62 a na horké venkovní palubovce, i po dlouhé cestě, jsme jasně ukončili předkolo playoff a těšíme se na nadcházejícího soupeře Tygři Brno. První zápas začínáme na venkovní palubovce a uvidíme, jak domácí zvládnout tlak v podobě uhájení si domácí palubovky.

Body: Novák 29, Studnický 18, Frič 10, Košnar 9, Kováčik 8, Fišera 6, Ouředník 5, Kosík a Schmidl 3, čtvrtiny: 13:23, 16:16, 14:23, 19:29.

• Starší minižáci U13 - krajský přebor

BC Kolín : BA Nymburk45:56

V neděli kluci U13 odehráli utkání s druhým týmem v tabulce Kolínem (Kolín nedodržel pravidlo o střídání). Vzhledem k několika hrubým chybám jak v obraně tak útoku, jsme prohráli první poločas 25:29. Do druhé půlky utkání vstoupili kluci zodpovědněji a díky zlepšené obraně vyhráli 3. čtvrtinu 16:2. Tento bodový náskok se podařilo klukům udržet až do konce utkání.

Body: Hazdra 12, Kovač 10, Poláček 8, Bergmann 7, Kukačka 7, Farkaš 6, Kramule 2, Novák 2, Vrba 2, čtvrtiny: 12:15, 17:10, 2:16 , 14:15

úterý 23.4. - 18:00