JUNIOŘI i MINIŽÁCI STOPROCENTNÍ

15. 3. 2023

Muži B v Olomouci vyhráli i ve značně prořídlé sestavě. Junioři U 19 s moravskými týmy nezaváhali ani jednou a vyhráli proti Prostějovu, i oběma týmům z Ostravy. Naopak starší žáci v Ostravě prohráli s Novou hutí i Snakes. Nejmladší minižáci Milovic i Nymburka svá utkání s přehledem vyhráli.

1.liga mužů, skupina o 7. - 12. místo

• Basketbal Olomouc : Basketbal Polabí 67:77

Předposlední utkání ve skupině o 7. místo jsme absolvovali na venkovní palubovce v Olomouci, do které jsme odjížděli ve velmi okleštěné sestavě i tak jsme byli odhodláni uspět a uhájit první místo ve skupině D o 7.-12. místo.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře na obranné polovině, ale v útoku jsme se nedokázali rozběhnout, trefit otevřené střely a rezignovali jsme na útočný doskok. Naštěstí ve všech dalších čtvrtinách jsme na útočné polovině byli úspěšnější, a byť jsme hráli téměř jen v pěti hráčích, dokázali jsme po celých 40 minut držet relativně vysoké tempo hry. Bohužel jsme se v určitých pasážích nedokázali vyvarovat nepřesností, soupeři jsme míče darovali a dovolili držet vyrovnaný stav. V koncovce však zaúřadoval Dávid Novák a společně s Mertou, Novákem, Kolářem a Mikulou nás dotáhl k zaslouženému vítězství. V neděli nás čeká poslední zápas na domácí palubovce a pak jsme můžeme začít chystat na čtvrtfinále 1.ligy mužů, což je skvělý úspěch pro naše mladé hráče.

Body v utkání: Novák D. 34, Kolář 15, Mikula 11, Novák P. a Merta 8, Ouředník 1. Čtvrtiny: 9:11, 21:24, 17:23, 20:19.

Junioři U19, extraliga, nadstavba B.

• BA Nymburk : BCM Orli Prostějov 90:67

Odložené utkání jsme odehráli netradičně ve středu a tento zápas odstartoval "maratón" utkání, kdy se někteří naši hráči museli popasovat s porcí 4 zápasů v pěti dnech a to je velice kvapíkové tempo. Nicméně jak U19 tak Polabí vše zvládli, a tak jsme si ze 4 zápasů připsali 4 výhry a to se přeci jen regeneruje lépe.

Proti Prostějovu jsme se nedokázali plně koncentrovat na utkání od prvních minut, vstoupili jsme velice vlažně, nebyli jsme důslední v žádných aspektech hry a na začátku 3. čtvrtiny jsme prohrávali o 10 bodů. To byla facka, která nás probrala a hráči začali šlapat na 110%. Z deficitu deseti bodů jsme se dostali během pár minut a pak rozdíl ve skóre jen navyšovali. Je smutné, že utkání dokážeme vyhrát rozdílem 23 bodů, když ještě na začátku 3. čtvrtiny prohráváme o 10. Svědčí to o našem mentálním nastavení, které nebylo dobré. Zápas jsme jednoznačně ovládli během posledních 13 minut, těch prvních 27 však byla ostuda.

Body: Kováčik 15, Studnický 13, Bubeníček 11, Frič 9, Gevorkyan a Ouředník 8, Janota 7, Hrdlička a Baštář 6, Grmolenský 3, Jakubal a Kořínek 2. Čtvrtiny: 20:17, 18:24, 25:13, 27:13.

• BA Nymburk : NH Ostrava 82:76

NH Ostrava je velice houževnatý soupeř a když se dostane do herní pohody, je velice těžké utkání zlomit dříve než na konci základní hrací doby. O tom jsme se přesvědčili na vlastní kůži. Hosté hráli s velkou chutí a energií, my jsme se naopak trápili v zakončení, kdy jsme nebyli dostatečně důrazní v osobních soubojích v situacích 1 na 1, proto se hrál po celých 40 minut velice slušný a pohledný mládežnický basketbal. Poslední čtvrtina však vyzněla lépe v náš prospěch a to zejména díky širší rotaci hráčů, a tak jsme si připsali další velmi cenné vítězství v nadstavbové části.

Body: Kováčik 23, Ouředník 11, Frič a Jakubal 10, Studnický a Gevorkyan 8, Bubeníček a Janota 5, Grmolenský 2. Čtvrtiny: 22:21, 21:20, 17:19, 22:16.

• BA Nymburk : Snakes Ostrava 63:59

Poslední utkání nadstavbové části jsme odehráli se Snakes Ostrava a byl to z naší strany velice utrápený zápas. Hráči po minulých třech zápasech toho již měli evidentně nad hlavu, nedokázali jsme skórovat, ani když jsme byli sami pod košem. Po celých 40 minut jsme nenašli herní rytmus v útoku, naštěstí nás držela solidní obrana, nicméně koncovku jsme si vlastními chybami sami zdramatizovali a to je fakt, ze kterého se musíme rychle poučit.

„Nadstavbovou část jsme zvládli velice dobře, z celkových 8 utkání jsme dokázali 7 zápasů vyhrát, i když naše příprava v tomto období nebyla ideální. Potýkali jsme se s nízkým počtem hráčů na tréninku, program jsme měli dost rozkouskovaný, kdy jsme nehráli v klasickém čtrnáctidenním rytmu. Tuto část jsme zvládli vcelku slušně, maturitní večírky už máme také za sebou, a tak se už opět můžeme plně soustředit na další fázi sezóny, kterou je pro nás předkolo play - off ve kterém vyzveme GBA Sojky Pelhřimov a naším jednoznačným cílem je postup,“ zhodnotil Jan Košař, trenér juniorů.

Body: Bubeníček 11, Ouředník 10, Frič 9, Jakubal 8, Kořínek 7, Janota a Studnický 5, Kováčik a Gevorkyan 4. Čtvrtiny: 19:11, 11:15, 21:17, 12:16.

Starší žáci U15, extraliga

• NH Ostrava - BA Nymburk 85:68

V sobotním utkání na palubovce NH Ostrava jsme byli konfrontováni s nejlepším týmem v ČR.

Soupeř po celé utkání předváděl moderní prvky současného evropského basketbalu mládeže.

Především nás převyšoval vysokou agresivitou v obranné fázi, podloženou velmi dobrou fyzickou připraveností. I když jsme se na tento trend snažili naše hráče připravit ,realita první čtvrtiny jasně vyzněla ve prospěch domácích. První čtvrtinu jsme drtivě prohráli 34:12.

Po lekci z první čtvrtiny se kluci poměrně rychle přizpůsobili modernímu trendu hry a druhou čtvrtinu vyhráli 19:30. Ve druhém poločase převládal především boj v obranné fázi, v útoku se příliš bodově nedařilo oběma týmům 19:11 a 13:15..

Domácí kontrolovali průběh celého utkání, které s přehledem dovedli do vítězného konce.

Pozitivum pro naše hráče byla vysoká bojovnost a vědomí, že se můžeme poměrně rychle zlepšovat, jak po stránce individuální tak kolektivní hry.

Body: Tobiáš 12, Sojka 12, Újezdský 9,Jilemnický 9, Hamtil 8, Klouček 6, Hendrych 4, Leopold 3, Mikeš 3, Paskovský 2. Čtvrtiny: 34:12, 19:30, 19:11, 13:15. TH: 21/10. Ztráty: 30 !!,

• Snakes Ostrava-BA Nymburk 71:67

Nedělní utkání na palubovce Snakes Ostrava bylo velmi dramatické pro oko diváka (děkujeme rodičům za velkou podporu). Domácím bodově patřila první a čtvrtá čtvrtina, našim hráčům druhá a třetí.

Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali s desetibodovým vedením. Soupeř vsadil na střelbu za tři body, která se vyplatila, a náskok během osmi minut smazali. Bojovali jsme až do konce, ale na vítězství to bohužel nestačilo.

Nutno dodat, i když velmi neradi, že rozhodčí utkání, věříme, že nevědomě, sině ovlivnili...

Gratulace soupeřům k důležitému vítězství, našim klukům za příkladnou bojovnost.

Body: Paskovský 17, Tobiáš 16, Újezdský 10, Hamtil 7, Mikeš 6, Jilemnický 4, Sojka 3, Hendrych 2, Leopold 2. TH: 22/14. Čtvrtiny: 23:15, 15:21, 7:19, 26:12.

Nejmladší minižáci U11, krajský přebor

V sobotu 11. března družstvo U11 odehrálo ve městě automobilů dva zápasy.

• TJ AŠ Mladá Boleslav : NBK Juventa Milovice 45:72

Před úvodním rozskokem, se odehrála krátká šachová partie, kdy domácí čekali, až naše úvodní sestava nastoupí na hřiště, ale byl to trenér domácích, který měl bílé figurky a první na tahu byl právě trenér domácích. Úvodní minuty se nám velmi podařily, předvedli jsme zatím nejlepší start do utkání v této sezoně. První čtvrtinu jsme odehráli ve vysokém a rychlém tempu a zaslouženě jsme tuto část vyhráli 30:11. Ve druhé čtvrtině jsme z našeho tempa neubrali, ale domácí hráči také výrazně přidali a až do konce zápasu se hrál na obou stranách pohledný, bojovný a rychlý minibasketbal. Náskok z 1. čtvrtiny jsme si udrželi a pohlídali až do konce, zvítězili jsme způsobem start-cíl.

„Tempo a rychlost naší hry v dnešním zápase je to, čím bychom se chtěli prezentovat stále. Jen ještě přidat více klidu a odvahy v zakončení," dodal trenér Horák.

Body: Zahradník Viktor 27, Novák Filip 15, Pospíšil Max 15, Kramule Tadeáš 6, Ladjimi Adam 6, Bernátek Michael 2, Erben Vojtěch 1.

Fauly: 17:21, Trojky: 0:0, TH: 11/28 : 10/23, čtvrtiny: 11:30, 8:11, 11:17, 15:14

• TJ AŠ Mladá Boleslav : NBK Juventa Milovice 59:32

Druhý zápas se opět hrál ve velmi vysokém tempu na obou stranách. První čtvrtinu vyhráli naši zkušenější borci 11:4, sice neproměnili některé jasné příležitosti, ale soupeře přehráli povedenými akcemi „hoď a běž“. Ve druhé čtvrtině naše mladé pušky nestačili na domácí, kteří po celý zápas hráli jen se svými nejlepšími hráči. Nejdříve domácí vyrovnali a poté se ujali vedení, ačkoliv mladé pušky dělali, co mohli. Navíc soupeřův koš byl pro nás snad začarovaný tak jako by se v Mladé Boleslavi točil další díl Harryho Pottera, ne a ne se střelecky prosadit.

Třetí čtvrtinu zkušení borci opět zvládli, ale z domácího náskoku umazali jen tři body. V poslední čtvrtině se ukázali i naše mladé pušky po výborném výkonu se začaliprosazovat.

„I přesto, že jsme tento zápas prohráli tak s předvedenou hrou můžeme být maximálně spokojeni, hráli všichni a velmi dobře, každý z hráčů dokázal, že když se nebojí, může hrát proti každému," zjistil trenér Horák.

Body: Novák Filip 13, Ladjimi Adam 6, Pospíšil Max 4, Hutyra Adam 3, Kramule Tadeáš 2, Strnadel Viktor 2, Hejl David 2.

Fauly: 8:10, Trojky: 0:0, TH: 9/15 : 4/8, čtvrtiny: 4:11, 24:2, 5:8, 26:11

• BA Nymburk : BC Wizards Újezd 91:19 a 65:23

Družstvo u11 odehrálo v sobotu dvou utkání proti týmu Wizards. I přes nevydařený začátek utkání se nám podařilo zápas velice rychle uchopit do svých otěží. Došli jsme si pro pohodlné výhry.

Body 1. zápas: Slavíček Michal 30, Hauerland Denis 24, Sukup Denis 15, Sokolovský Filip 10, Mach Jakub 3, Čmugr Šimon 2, Knotner David 2, Píša Martin 2, Šimek Jiří2, Hájek Dominik 1,

Body 2. zápas:Hauerland Denis 21, Sukup Denis 21, Slavíček Michal 7, Sokolovský Filip 6, Hájek Dominik 3, Mach Jakub 3, Píša Martin 2, Šimek Jiří2

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00