KADETI PORAZILI DO TÉ DOBY NEPORAŽENÉ SRŠNĚ

8. 2. 2023

​Do programu zápasů minulého týdne výrazně promluvily pololetní prázdniny. Odehrálo se proto jen pět zápasů. V úterý začínali mladší minižáci U12 soubojem BA Nymburk a Juventy Milovice a pak si pěkný skalp připnuli kadeti U17, kteří porazili dosud neporažené Sršně z Písku. O víkendu se odehrál pouze souboj nejmladších minižáků U11 Nymburka a Benešova.

Kadeti U17 – extraliga, nadstavba A

• BA Nymburk - Sršni Písek 69:66

V druhém zápase nadstavby jsme přivítali dosud neporažený tým Písku. Od začátku zápasu jsme bodově ztráceli, ale ve druhém poločase jsme manko dokázali dotáhnout a posledním útokem jsme mohli zápas rozhodnout. Bohužel se to nepovedlo, a tak šel zápas do prodloužení. V něm jsme si vypracovali mírný náskok a i přes chyby v závěru jsme vítezství uhájili.

Body: Zajíc 19, Baštář 11, Adamec 11, Křemen 11, Synáček 9, Gevorkyan 6, Petrák 2.

Skóre po čtvrtinách: 10:15, 26:31, 44:45, 59:59, 69:66.

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

• NBK Juventa Milovice : BA Nymburk 44:91 a 27:33

V úterý odjeli kluci U12 odehrát odložená utkání do Milovic. Obě utkání byla v naší režii a domů vezeme dvě výhry o 47 a 6 bodů.

Body 1.utkání: Grepl 32, Vyskočil 13, Jakeš 12, Roza, Slavíček po 10, Sokolovský 5, Kronus 4, Kroupa 3, Oburu 2

Body 2.utkání: Grepl 16, Vyskočil 8, Slavíček 3, Sokolovský, Rasocha, Roza po 2

Nejmladší minižáciU11 – krajský přebor

• BA Nymburk : BC Benešov 25:35 a 10:13

Kvůli vysoké absenci jsme byli nuceni hrát pouze v osmi. Přesto se kluci soupeře nezalekli a hráli do posledních minut vyrovnané utkání. Avšak v posledních čtyřech minutách už nám došly síly, navíc soupeř trefil dvě trojky a odvezl si domu výhru o 10 bodů. Kluci si i přes prohru zaslouží velkou pochvalu, protože během čtyř týdnů většina z nich odehrála 7 utkání. Teď se již všichni těšíme na jarní prázdniny, během kterých si dáme pauzu od basketbalu. Budeme dobíjet síly na závěrečnou část přípravné soutěže a na Národní Finále v Ostravě, na které jsme v uplynulém měsíci vybojovali postup.