NBL

KONEČNĚ HRAJEME DOMA

25. 9. 2020

V pátek 25. září se od 17:00 konečně představíme v domácím prostředí Sportovního centra. Poté, co první tři domácí duely nové sezony s Kolínem, Děčínem a Brnem musely být odloženy kvůli karanténě soupeře jsme se domluvili s Ostravou na předehrávce 20. kola. Svým fanouškům se tak můžeme ukázat poprvé od konce srpna a přípravy s USK a v soutěžním zápase dokonce poprvé od konce února.

Všechny tři dosavadní venkovní zápasy v tomto ročníku jsme zvládli vyhrát a držíme šňůru už 89 ligových výher v řadě. Ovšem všechny tři zápasy jsme si zkomplikovali a po skvělých prvních čtvrtinách jsme dovolili soupeři se vrátit do hry. Rozhodovalo se tak až v posledních čtvrtinách. Všechny tři duely patřily k tomu nejlepšímu v tomto ročníku Kooperativa NBL a určitě tak i proti Ostravě bude na co koukat.

"Naše zápasy jsou jako přes kopírák. Máme silné první čtvrtiny, ale pak ve druhé přijde polevení. Teď to musíme doma zlepšit. Mladý tým Ostravy předvedl už několik zajímavých výkonů, teď porazil Svitavy, takže je třeba udržet koncentraci celý zápas. Hráče by mělo motivovat i to, že je to pro nás poslední zápas před odjezdem na Final8 Ligy mistrů," řekl asistent trenéra Aleksander Sekulič.

Jak trenér zmínil, Ostrava ve středu zaskočila Svitavy a doma vybojovala výhru 82:81. Doma zdolala i USK. Se dvěma výhrami ji patří sedmé místo v tabulce. Kanaďan Justus Alleyn se proti Svitavám blýskl 23 body, klíčovou postavou je však především zkušený pivot Petr Bohačík. Ten v této sezoně sbírá v průměru 17 bodů a 15 doskoků na zápas. Je tak jasně nejlepším doskakovačem soutěže a třetím nejužitečnějším hráčem dosavadního průběhu sezony. Mezi další důležité postavy patří Radek Pumprla, rozehrávač Martin Nábělek či pivot Dominik Heinzl, který prošel naší akademií.

Náš tým jde do zápasu v plné síle. vrátit by se už měl i rozehrávač Luka Rupnik, který po dvouzápasové pauze zaviněné menším zraněním opět začal trénovat.

Utkání začíná už v 17:00, autobus od nádraží pojede směr Sportovní centrum v 16:25. Stále platí zpřísněná hygienická opatření kvůli epidemii koronaviru. Do haly tak může pouze 500 fanoušků a to jen s nasazenou rouškou. Připraveny budou také stojany s dezinfekcí. Platí přísný zákaz vstupu do prostoru pro hráče a na palubovku. Celé znění covidových pravidel najdete ZDE.

Vstupenky lze pořídit v předprodeji v síti Ticketportál (odkaz) či na místě o pokladny, kde je možnost nově využít i terminál na platbu kartou. Tou pak můžete platit od poločasu i ve fanshopu. Pokud utkání nestíháte navštívit osobně, můžete ho sledovat na TV Com.

pátek 19.4. - 18:00