MINULÝ TÝDEN JEN 7 ZÁPASŮ

15. 3. 2022

​Pouze sedm zápasů tří družstev bylo na programu v minulém týdnu, minižákovské kategorie měly volno kvůli jarním prázdninám. Tři zápasy si zahráli kadeti U17, když dohrávku s Pískem měli na programu již v úterý. Dva další vítězné zápasy mají za sebou mladší žáci a nadále vedou tabulky ligy skupiny B bez prohry. Dva zápasy odehrál tým Basketbal Polabí, jeden ve čtvrtek se Zlínem a v pátečním zápase si neporadilo oslabené Polabí s Opavou 2010, i když dokázalo zápas dovést až do prodloužení.
  • 1.liga mužů, skupina play-out 13.-20. místo

Basketbal Polabí : Strabag Zlín 111:87

Předehrávané utkání s týmem Zlína se odehrál netradičně ve čtvrtek odpoledne, ale do zápasu jsme i tak vstoupili velmi koncentrovaně, snažili jsme se hrát co nejrychleji a co nejvíce tlačit na rozehrávku soupeře a zároveň pokrýt střelce hostů z delší vzdálenosti. To se nám v průběhu celého zápasu dařilo celkem slušně. Bohužel když jsme si vytvořili tlak a chtěli jsme vyvážit hru, abychom si v určitých fázích zápasu i takticky došli pro faul, rozhodčí, vzhledem k tomu že hostů přijelo pouze 6, zřejmě nechtěli připustit dohrávání v menším počtu, a tak za celých 23 odehraných minut na nás nebyl písknut ani jeden faul a to ani ty velmi viditelné. Naši hráči tento fakt však ustáli skvěle, nenechali se rozhodit a stále se soustředili na svůj výkon. V poslední čtvrtině jsme naplno využili naší širší rotace hráčů v zápase a došli jsme si pro jednoznačné vítězství i díky 35 bodům, které jsme dali v posledních 10 minutách oproti šestnácti hostů.

Body: Kábrt 33, Kolář 17, Štěpán 13, Kořínek a Novák Pavel 11, Szita 10, Merta 6, Fišera a Kotil 4, Mareš 2, čtvrtiny: 26:17, 19:28, 31:26, 35:16.

Basket Opava 2010 : Basketbal Polabí 85:78 PP

K pátečnímu utkání do Opavy odjeli pouze junioři basketbalové akademie. Zejména proto, že U19 čekají nyní důležité zápasy v boji o Final 4. Tím prvním bude předkolo play off a věříme, že i následné play off. Proto jeli naši mladíci sbírat důležité zkušenosti a rozehrát se co nejlépe před čtvrtečním utkáním.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, samozřejmě byla vidět herní zkušenost domácího celku, ale naše bojovnost a chuť hráčů ukázat se, že i proti mužům jsme schopni hrát, byla příkladná, o čemž svědčí i po celých 40 minut téměř vyrovnané utkání.

Bohužel zkušenost zejména v koncovce utkání a některé naše hloupé ztráty nás stály zřejmě vítězství po základní hrací dob. Promarnili jsme tříbodový náskok a Novák trestným hodem vyrovnával na 72:72´. Šlo se do prodloužení, které už si domácí hráči pohlídali.

Pro nás to bylo nesmírně užitečné utkání, jelikož domácí preferovali zónovou obranu po dobu celých 40 minut, s čímž se v mládežnických kategoriích naštěstí nesetkáváme, a tak jsme si mohli vyzkoušet různé herní prvky, zároveň jsme si ukázali, že náš tým je dostatečně herně vyspělý a připravený na nadcházející vrchol sezóny.

Basketbal Polabí se naposledy na domácí palubovce představí 20.3. a postavíme týmu BC Vysočina a poslední utkání celé sezóny nás čeká hned další týden a to na palubovce Prostějova kde se i rozloučíme s celou sezónou v 1.lize mužů.

Body: Novák 27, Grmolenský a Kosík 11, Fišera 9, Frič, Kotil a Studnický 6, Ouředník 2, čtvrtiny: 21:17, 13:21, 16:23, 22:11, 13:6.

• U17 Extraliga nadstavba A

BA Nymburk-Sršni Písek55:57

V posledním domácím zápase nadstavbové části jsme přivítali jeden z nejlepších týmů extraligy U17. Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu a po první čtvrtině jsme vedli o 8 bodů. Bohužel špatnou komunikací v obraně jsme v druhé čtvrtině dovolili Písku otočit vývoj a pustili ho do poločasového vedení o 11 bodů. Ve druhém poločase jsme velkou bojovnosti a obětavostí na obou polovinách hřiště dovedli zápas do vyrovnané koncovky, kde jsme bohužel i kvůli neproměněným trestným hodům, nedokázali konečné skóre otočit v náš prospěch.

Body: Kováčik 21,Cogan 8, Janota 7, Zajíc 5, Adamec 5, Baštář 4, Jakubal 3, Vrchota 2, skóre po čtvrtinách: 18:10, 28:39, 46:50, 55:57

USK Praha - BA Nymburk 80:85

V sobotu nás čekal velmi těžký zápas na Folimance, ve kterém jsme se chtěli hlavně připravit na předkolo play off. Od začátku byl zápas velmi bojovný a vyrovnaný. První poločas skončil naším těsným vedením o 3 body. Ve druhém poločase se oba týmy střídaly ve vedení. Do koncovky mělo přece jenom lepší pozici USK, když vedlo půl minuty před koncem o 4 body. Naše poslední akce ovšem skončila úspěšnou trojkou s faulem. Peter Kováčik proměnil i trestný hod a šlo se do prodloužení. V něm jsme byli šťastnější a z Folimanky si vezeme cenné vítězství.

Body: Zajíc 23, Kováčik 16, Žalud 11, Janota 10, Baštář 9, Jakubal 8, Cogan 7, Křemen 1, skóre po čtvrtinách: 18:23, 40:43, 56:59, 75:75, 80:85

Tygři Praha-BA Nymburk 106:63

V neděli jsme jeli k poslednímu zápasu nadstavby na Tygry Praha. Výsledek zápasu už nemohl nic změnit na našem šestém místě a bohužel to se projevilo na průběhu utkání. Od začátku jsme nestíhali v obraně a Tygři si na naší polovině dělali, co chtěli. Obrázek zápasu se nezměnil ani v druhé půlce a proto zápas skončil vysokým rozdílem ve prospěch Tygrů.

Body: Cogan 17, Žalud 11, Kováčik 11, Adamec 6, Jakubal 5, Kozák 5, Baštář 5, Janota 3, skóre po čtvrtinách: 23:15, 54:29, 81:44, 106:63