MLÁDEŽNÍCI JEN S VÝHRAMI

7. 10. 2020

Velice úspěšný víkend mají za sebou hráči naší Akademie. Během soboty a neděle odehráli 8 zápasů a ve všech slavili vítězství s celkovým skóre 652:263. Cenná vítězství přivezli kadeti z Prostějova a Pardubic, další zářez přidali mladší žáci v kraji Vysočina, a vyučovali mladší žáci v Praze a doma v okresním derby s Poděbrady. Prohráli jen oslabení muži Basketbalu Polabí v pátek v Chomutově.

1.liga muži - základní část

BK Levharti Chomutov : Basketbal Polabí 119:82

Ani druhé utkání 1.ligy mužů nás nezastihlo v dobré sestavě, kdy hráči našeho A týmu ve čtvrtek bojovali proti AEK, museli jsme se tak obejít bez klíčových hráčů stejně tak jako bez Filipa Novotného, kterému skončila karanténa, nicméně bez tréninku by nemělo žádný smysl, aby k utkání odjel, proto dostali šanci ukázat se v mužské konfrontaci opět hráči U19 z toho celkem tři ročníku narození 2003.

Do utkání jsme vstoupili dobře, nicméně hned první čtvrtina ukázala, že soupeř má nastříleno zpoza trojkového oblouku a zkušení hráči soupeře našim mladým jasně ukazovali, co znamená být "vyhraný" a zápasově zkušený. Ať jsme se snažili bránit osobně, zónově, přebírat, nepřebírat stále jsme nedokázali najít recept na úspěšnou střelbu domácího celku, který nám za první poločas nasázel celkem 9 trojek, a tak jsme nemohli pomýšlet na příliš přijatelný výsledek.

Ve druhém poločase soupeř ještě přidal v aktivitě na doskoku a bylo o utkání jasně rozhodnuto po třech čtvrtinách. Poslední čtvrtina se již dohrávala.

Nás mrzí zejména individualistický herní projev, který nemá šanci na úspěch, nechceme se vymlouvat na soupisku, na fakt, že nemáme ani jeden společný trénink během celé sezóny, či že hrajeme s mladými hráči, ale všichni by měli jít do utkání s maximálním úsilím a pomáhat jeden druhému, učit se a získávat co nejvíce herní praxe v dospělé kategorii, bude to trvat nějaký čas než se "rozkoukáme", ale všichni by měli v první řadě chtít podat maximální týmový výkon, jedině tak budeme schopni i v omezené sestavě hrát vyrovnaná se všemi týmy.

Body: Dlugoš 26, Valentíny 13, Jirák 12, Holoubek 10, Votroubek a Szita 5, Janovský 4, Kotil 3, Fišera a Mareš 2, TH: 18/11:24/18, Trojky: 34/14:30/8,

Kadeti U17 – extraliga

BCM Orli Prostějov - BA Nymburk49:56

V sobotním utkání v Prostějově jsme se utkali s atleticky velmi dobře připraveným soupeřem, který se prezentoval dynamickou osobní obranou a velmi rychlou jednoduchou hrou na útočné polovině. Tyto přednosti jsme eliminovali velmi dobrou osobní obranou, kdy jsme soupeři dovolili vstřelit ve druhé čtvrtině 5 bodů a ve třetí 7 bodů. Naše hra se opírala o dobrý doskok, výšková převaha byla na naší straně a výrazně lepší procento střelby z krátké vzdálenosti. Vůle po vítězství a týmová soudržnost byly také našimi přednostmi.

Zatím se potýkáme s nadměrným množstvím ztrát a pomalým přechodem do rychlého protiútoku.

Gratulace k důležitému vítězství všem klukům.

Body: Kořínek Šimon 19, Ouředník Jakub 18, Frič David 8, Studnický Martin 4, Žalud Jan 4, Kosík Tomáš 2, Bašta Petr 1, . Fauly: 20/18. TH: 14/6, čtvrtiny: 20:17, 5:14, 7:9, 17:16.

BK Pardubice - BA Nymburk65 : 69

Velmi cenné vítězství si odváží kadeti BA z nedělního utkání v Pardubicích. Většinu utkání jsme byli v mírném vedení a hru měli pod kontrolou. Byli jsme výrazně lepší na doskoku pod oběma koši, což byl hlavní klíč ke konečnému kladnému výsledku. Opět nás limitovalo zbytečně vysoké procento ztracených míčů. V těžkém utkání kluci ukázali svůj hráčský potenciál, který je velkým příslibem do dalšího hráčského rozvoje.

Velký dík patří rodičům, kteří nás přijeli ve velké míře do Pardubic podpořit.

Body: Frič David: 17, Ouředník Jakub 14, Studnický Martin 11,Kořínek Šimon 8, Bašta Petr 7,Švabík Martin 4, Žalud Jan 4, Kosík Tomáš 4. Fauly: 14/16, TH:11/7 : 12/9. Doskoky: 36/64. Čtvrtiny: 12:14, 22:18, 18:22, 13:15

Mladší žáci U14 - liga

V dalších dvou utkání ligy U 14, jsme opět zavítali na palubky soupeřů a to do Jihlavy a Pelhřimova. Bohužel jsme opět k zápasům odjeli v nekompletním složení, a navíc s ne zcela zdravým Nikolasem Nezdařilem, který pak v neděli hrál pouze 2 minutky a opravdu to nešlo. Nechtěli jsme nic riskovat.

BC Vysočina : BA Nymburk 62:69

V sobotním odpoledni nás čekal tým BC Vysočina a tušili jsme, že toto utkání bude pro nás hodně důležité.

Od počátku se jednalo hlavně o boj a ne o moc pohledný basketbal, ale i taková utkání jsou někdy potřeba. Od první minuty jsme vedli a nepustili soupeře ani jednou k otočení skoré, pouze ve druhém poločase se domácí přiblížili na rozdíl jednoho koše. Po oddechovém čase jsme se uklidnili a proměnili důležité nájezdy, a tím i uhájili potřebnou výhru do tabulky. „Za toto utkání je třeba klukům poděkovat za obrovskou bojovnost, hlavně ve chvílích, kdy se nám tolik nedařilo. Věříme, že se to promění i v dalších utkáních podobného rázu,“ poznamenal k zápasu trenér Devátý.

Body:: Dundr 20, Amiel 15, Davídek 7, Nozar, Ehl a Jenčík po 6, Nezdařil 5, Nikodým 4, TH 22/9, čtvrtiny: 8:16, 14:18, 22:16, 18:19

BK Sojky Pelhřimov : BA Nymburk 38:75

V nedělním dopoledni nás čekal Pelhřimov a kromě úvodní vyrovnané čtvrtiny, jsme diktovali tempo zápasu, kdy si v pohodě zahráli všichni hráči

„Klukům mnohokrát děkuji a nyní se musíme připravit na domácí utkání. Nemohu zapomenout i na rodiče, kteří nám pomohli s dopravou a za fandění během celého víkendu. Hlavně v Jihlavě, kde bylo opravdu dost diváků se vůbec v počtu tří :-) neztratili,“ shrnul víkend Jan Devátý.

Body: Dundr 25, Nozar 13, Amiel 11, Toporkov 8, Jenčík, Nikodým a Davídek po 4, Hauser 3, Ehl 2, Nezdařil 1, čtvrtiny: 16:18, 9:18, 8:29, 5:10

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

BA Nymburk : Basket Poděbrady124:21 a 79:10

Dvojutkání proti Poděbradům ukázalo velký rozdíl mezi oběma týmy. Naši hráči byli lepší v individuálních dovednostech i v přechodu do rychlého protiútoku. Na soupeři bylo vidět, že zatím se basketbalu věnují kratší dobu. Od druhé čtvrtiny prvního zápasu jsme začínali bránit až od poloviny hřiště, a tím jsme dali soupeři šanci založit protiútok. Ve druhém utkání, které se hrálo 4*6 minut, dostali v první čtvrtině příležitost nejmladší hráči a Poděbrady dokázali zvítězit. Ve zbytku utkání pak dali jen čtyři body.

Body první zápas: Farkaš 23, Poláček 21, Kováč 18, Vrba a Hazdra 14, Kvíz a Moc 12, Horký 7, Kroupa 3, čtvrtiny: 36:8, 27:2, 25:7, 36:4

Body druhý zápas:- Kovač 18, Farkaš a Moc 12, Poláček 9, Horký 8, Kvíz 6, Kroupa, Vrba a Tomek 4, Hazdra 2, čtvrtiny: 4:6, 26:0, 22:2, 27:2

BC Wizards DDM PHA 10 : NBK Juventa Milovice 8:112 a 10:68

V sobotu 3. října zahájilo novou sezonu i družstvo Milovic U12,které odehrálo utkání v Praze s týmem Wizards. V obou utkáních jsme jasně dominovali a právem vyhráli. Každý hráč našeho týmu dal v tomto dvojutkání alespoň jeden koš. I přes jasnou výhru nás čeká ještě hodně práce, jelikož se utkáme jistě se silnějšími soupeři. Bohužel na oba zápasy nebyl umožněn vstup divákům do haly, byť opatření vlády ještě v tomto čase neplatila. Velké poděkování patří našemu novému trenérovi Adamovi, který odpískal obě utkání, jelikož nedorazil ani jeden z rozhodčích. Pozoruhodné bylo, že během obou zápasů házel jen jeden trestný hod a počet faulů byl jeden v každém zápase.

První zápas:

Body: Zachariáš 22.,Bergamann 20, Novák Kryštof 18, Prochovník 12, Kramule Matyáš 10, Kyral 10, Šeda, Zahradník 4,Petkanov 2, Novák Filip 2.

Fauly: 0:1. Trojky:0:2. TH 0/0 : 0/0, čtvrtiny:2:22,2:30,2:31,2:29

Druhý zápas:

Body: Novák Kryštof12, Kyral 6, Šeda 6, Bergmann 6, Frémund, Kudrlička Šimon, Kudrlička Jakub, Prochovník, Petkanov a Kramule Matyáš všichni po 4, Zachariáš 2, Kramule Tadeáš, Motyčka a Novák všichni po 2.

Fauly 1:0 Trojky 0:0 TH 0/0 :0/1, čtvrtiny 6:14, 2:18, 2:10, 0:26