O VÍKENDU SE HRÁLY JEN 3 ZÁPASY

23. 9. 2020

Uplynulý víkend byly odehrány pouze tři zápasy. Muži Basketbalu Polabí v 1.lize svou premiéru museli odložit. Kadeti U17 si poradili s Plzní, ale propadli v zápase s Pískem, o mladší žáci rozebrali Svitavy na venkovní palubovce v žákovské lize. V přípravném turnaji mladší žáci U12 všechny zápasy vyhráli a ve Šmoulinka Cupu hráči U10 si vyhráli jednou a dvakrát prohráli o bod nebo dva a to jim stačilo na vítězství v pardubickém turnaji.

BA Nymburk : BK Lokomotiva Plzeň85 : 63

V sobotu se po dlouhých měsících konečně rozehrála extraligová soutěž U17. Na domácí palubovce jsme přivítali hráče Lokomotivy Plzeň. Naši kluci přistoupili k prvnímu utkání koncentrovaně, předčili výrazně soupeře na obranném i útočném doskoku. Houževnatý soupeř produkoval agresivní osobní obranu především na hráče na perimetru, ale to na slušně kombinující naše družstvo nestačilo. Dobře jsme využívali výškovou převahu a nepustili soupeře ani v jedné čtvrtině k dramatičtějšímu průběhu utkání, které jsme v rotaci všech nominovaných hráčů přesvědčivě dovedli do vítězného konce. Slabinou, podobně jako v minulé sezoně je velké množství nevynucených ztrát. Gratulace k prvnímu vítězství všem hráčům a velké díky rodičům za podporu v hledišti.

Body: Ouředník Jakub 23, Frič David 18, Švabík Martin 11, Kosík Tomáš 10, Bašta Petr 6, Kořínek Šimon 6, Janota Jonáš 6, Žalud Jan 5, TH: 22/14:25/13, Fauly: 26:24, Doskoky: 57:25, Ztráty: 28:25. Čtvrtiny:16:9, 26:22, 18:14, 25:18

BA Nymburk - Sokol Sršni Písek55 : 81

V nedělním utkání, se zdatným soupeřem z Písku, jsme byli konkurence schopní do poločasové přestávky, kdy jsme do šaten odcházeli s desetibodovým mankem. Zónový press hostů a zónová obrana dělala našim klukům velké problémy. Ve snaze o zvrat jsme se dopouštěli řady zbrklých ztrát, které soupeř trestal zakončením z rychlých protiútoků. Když skóre po pěti minutách třetí čtvrtiny vzrostlo hlavně vlivem výše popsaných faktorů na rozdíl 19 bodů, zkušenější hráči Písku postupně navyšovali náskok a s přehledem dovedli utkání do vítězného konce.

Je dobře, že jsme hned na začátku sezony dostali nastavené zrcadlo v podobě herního projevu Písku.

Velmi jsme se poučili, sezona je před námi a na zvýšení individuální a týmové výkonnosti jistě zapracujeme. Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost .

Body: Ouředník Jakub 12, Kořínek Šimon 11, Frič David 7, Bašta Petr 7, Kosík Tomáš 5, Grmaolenský Jan 5, Žalud Jan 4, Janota Jonáš 4. TH: 13/8, 33/14. Fauly: 27/22. Doskoky:54/47. Ztráty:41/29. Čtvrtiny: 16:13, 22:25, 11:23, 16:20.

U14 zahájili sezónu úspěšně

Basketball TJ Svitavy : NBK Juventa Milovice 49:82

První mistrovské utkání sehrál nově poskládány tým na palubovce Svitav. Po dobrém úvodu, kdy jsme plnili veškeré pokyny dohodnuté před utkáním, jsme vedli po první čtvrtině rozdílem dvaceti bodů. Je třeba říct, že se na hru dalo dobře koukat, zejména obrana a rychlý přechod do útoku zdobil naše hráče.

V druhé čtvrtině jsme v této hře bohužel pokračovali maximálně 4 minuty a od té doby jako kdyby nás to přestalo bavit. „O poločasové pauze, kdy jsme vedli o 30, jsme apelovali na hráče, ať pokračují ve stejné hře jako v prvních 15 minutách,“ řekl trenér Jan Devátý.

Bohužel uspokojení z vysokého náskoku hráče natolik ukolébalo, že druhý poločas se pouze dohrával. Z naší hry se vypařilo nasazení, obrana, prostě nezůstalo nic, z čeho bychom mohli mít radost. „Každopádně výhru bereme, ale utkání nám ukázalo, na čem všem musíme do dalších utkání zapracovat, jelikož s hrou druhého poločasu, bychom neporazili nikoho,“ shrnul trenér.

Body: Dundr 22, Nozar 16, Davídek, Nikodým a Ehl po 8, Nezdařil a Amiel 6, Pelikán, Jelínek a Toporkov po 2, Hauser a Posl 1, trojky: 1, TH 37/11, fauly: 32

Šmoulinka Cup v Pardubicích

Společné družstvo U10 (2011 a 2012) BA Nymburk a NBK Juventa Milovice odehrálo turnaj „Šmoulinky" v Pardubicích s těmito výsledky:

• U10 - BK Sojky Pelhřimov 18:19
  • U10 - BC Kolín 18:20
  • U10 - SŠB Pardubice 31:25

Celkově jsme obsadili 1. místo, stejně jako naši soupeři.

Mladší žáci U12

Žáci U12 absolvovali v Brandýse přípravný turnaj a vedli si výborně. Ve čtyřech zápasech své soupeře drtili

• BA Nymburk : USK Praha 106:19
  • BA Nymburk : Sokol Kbely 107:15
  • BA Nymburk : Chomutov 97:18
  • BA Nymburk : Bizoni Náchod 128:26

V souboji o první místo se utkali s domácím Brandýsem. I ty dokázali porazit 67:56. Ovšem pohár pro vítěze si nakonec přebrali hráči z Brandýsa. Turnaj byl totiž primárně určen pro kategorie U11, a protože počet hráčů ročníku 2009 byl v našem týmu vyšší než u Brandýsa, obsadili jsme druhé místo.

Chvilkový pocit zklamání snad překoná pocit z vítězných zápasů, když na celém turnaji naši bojovali s obrovským nasazením a prali se o každý míč.

MVP turnaje ročníku 2010 byl zvolen David Moc. Gratulujeme.

pondělí 22.4. - 18:00