NBL

PODRUHÉ DOMA V NYMBURCE

24. 10. 2019

Po dlouhých 20 dnech se dnes od 18:00 opět představíme našim fanouškům ve sportovním centru v Nymburce. Kvůli nabitému lednovému programu předehráváme 22. kolo Kooperativa NBL a přivítáme USK Praha. Zajímavý zápas slibuje to, že Sovy jsou v úvodu sezony rozjeté a vyhrály tři z úvodních čtyř zápasů.

Od úvodního kola s Pardubicemi hrál náš tým v lize tři venkovní zápasy a dvakrát Ligu mistrů v Praze na Královce. Nyní se ale opět vrací do svého domácího prostředí a fanoušci si tak mohou na vlastní oči přijít ověřit formu našich hráčů, kteří už od února nenašli přemožitele už 34 soutěžních zápasů. Ve středu po velké bitvě udolali v Champions League Gaziantep 74:72 po prodloužení.

Ale i USK jsou ve formě. Tým trenéra Dina Repeši zůstal po minulé sezoně pohromadě, když jen k nám odešel Jakub Tůma do Kolína Filip Vukosavljevič. Naopak přišel Igor Marič a Domagoj Proleta, který se rázem stal oporou týmu s 16 body na utkání. Kromě chorvatského pivota tým táhnou střelci Michal Mareš a další posila Igor Marič a rozehrávači Raheem Appleby a Ondřej Sehnal, který má zatím průměr devět asistencí na utkání.

Pražané porazili Ostravu, Brno a Hradec Králové a zatím nestačili jen na favorizované Olomoucko 77:90. "USK je dobrý tým. Jsou lepší než v minulé sezoně, mají určitě lepší střelbu za tři body, na kterou si musíme dát pozor. Nesmíme je nechat hrát jejich hru, jako se nám to stalo s Gaziantepem, ale musíme jim vnutit naší hru. Mají dobré české hráče Sehnala a Mareše, které doplňují nové posily. Marič je skvělý střelec a Proleta jim dodal stabilní sílu pod košem," řekl asistent trenéra Aleksander Sekulič. "My máme za sebou těžké utkání, po kterém potřebujeme dobře zregenerovat. Ale vybojovaná výhra by nám měla dodat energii," dodal.

Do utkání nezasáhne náš americký pivot Hayden Dalton, který po tvrdém zákroku v duelu s Gaziantepem musí na operaci se zlomeným nosem. Do hry se vrátí nejdříve příští týden.

Partnerem utkání je nymburský barber salon David Holičství, kde si nechávají upravovat své účesy i naši hráči. Pro účastníky poločasové soutěže jsou připraveny poukazy na služby holičství v různých cenových relacích. Pro fanoušky bude opět připraven odvoz z nádraží, odkud pojede autobus 35 minut před začátkem utkání, tedy v 17:25.

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00