POLABÍ OPĚT VÍTĚZNÉ

30. 11. 2019

Basketbalu Polabí, který spojuje nymburský a poděbradský basketbal, se v první lize mužů nadále drží ve špičce. V 11. kole svěřenci trenéra Jana Košaře zvítězili na palubovce pražských Košíř 121:76 a připsali si tak osmé vítězství. Luboš Kovář zazářil 25 body a 11 doskoky.

Polabí, které má kádr složení převážně z absolventů nymburské akademie, kteří to dotáhli do Kooperativa NBL, mělo zápas pod kontrolou od samotného začátku, když do utkání vstoupilo šňůrou 7:0 a po první čtvrtině vedlo o 17 bodů. Vedení favorita postupně narůstalo a v poslední čtvrtině dokonce polabští hráči dali skvělých 36 bodů. A to jim ještě chyběl hráč našeho A-týmu Jakub Tůma, který se tentokráte nezapojil.

"Tento zápas jsme nechtěli podcenit. Od začátku jsme soupeře měli tam, kde jsme chtěli. Tlačili jsme na míč v obraně a v útoku jsme si dobře pouštěli míč z ruky. To potvrzuje 30 asistencí. V druhém poločase jsme nepolevili a pokračovali v navyšování vedení a nakonec jsme se radovali z výhry o 45," hodnotil zápas kapitán Martin Kolář.

Hned osm hráčů dalo minimálně osm bodů. Vedle nejužitečnějšího hráče zápasu Kováře se dařilo i dalším oporám. Dominik Heinzl měl 15 bodů, Eda Kotásek 13 bodů a sedm asistencí. Skvěle opět zahrál veterán Stanislav Votroubek, který stejně jako v minulém kole trefil pět trojek a potvrzuje, že rozhodnutí vrátit se z basketbalového důchodu nebylo vůbec špatnou volbou.

Basket Košíře - Basketbal Polabí 76:121 (16:33, 16:28, 17:24, 27:36)

Nejvíce bodů: Vansa 28, Kratochvíl 19 - Kovář 25, Votroubek 17, Heinzl 15, Kotásek 13, Novotný 10, Mikula 9, Mareš a Szita po 8, Dlugoš 7, Kolář 6, Vejvar 3.