POLABÍ PODLEHLO SLAVII

17. 10. 2021

Basketbalisté Polabí zůstávají v první lize mužů bez vítězství, když podlehli doma Slavii 76:98. Proti favoritovi však předvedli velmi dobrý první poločas, kdy zaskočili soupeře rychlou a agresivní hrou. Ve druhém poločase ale rozhodla zkušenost Slavie v čele s bývalým nymburským kapitánem Pavlem Pumprlou.

Favorita celé soutěže se mladí hráči Polabí posílení o Františka Rylicha a Filipa Kábrt z A týmu nezalekli a hned od úvodních minut diktovali tempo. Získali až sedmibodové vedení. Od druhé čtvrtiny už ale Slavia začala potvrzovat svou sílu, i když s devítibodovým vedením v poločase rozhodně hosté spokojeni nebyli. Ve třetí čtvrtině ale přišly chyby domácích a náskok Slavie se začal rychle zvyšovat. Pak už si hosté výhru v klidu pohlídali.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 20 body Rylich, Kábrt přidal 16 bodů a 8 doskoků.Daniel Kotil a Tomáš Merta měli po 9 bodech. Za Slavii měl nejvíce bodů Addison Park 20 bodů, Pumprla měl 10 bodů, 6 doskoků, 6 asistencí a 6 zisků.