NBL

POSTUPUJEME DO FINÁLE

9. 5. 2022

Basketbalisté Nymburka si opět zahrají ve finále Kooperativa NBL. Ve čtvrtém semifinále na hřišti Slunety Ústí nad Labem jasně dominoval a vyhrál 102:64. Celou sérii tak ovládl 4:0 na zápasy a může se těšit na boje o titul. O ten si zahraje už podevatenácté za sebou. Soupeřem mu bude vítěz mezi Opavou a Brnem, přičemž Opava vede 3:1 na zápasy.

Nymburk od úvodních minut ukazoval, že si přijel do ústí pro postup. Do zápasu vstoupil šňůrou 14:0 a Ústí působilo odevzdaným dojmem. Jenže ve druhé čtvrtiny začali hosté kupit chyby, domácí se chytli v útoku, probrali se i fanoušci a náskok Nymburka 22 bodů se povedlo stáhnout na deset bodů.

Do druhé půle ale už Nymburk nastoupil opět plně koncentrován a pod taktovkou kapitána Vojty Hrubana rychle získal dvacetibodové vedení zpět, čímž zlomil odpor domácích.

Nymburk stejně jako celou sérii těžil z velké převahy pod košem, kde dnes soupeře přehrál na body 52:16. A 34 bodů dali hosté po ztrátách soupeře.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body Vojtěch Hruban. Logan Routt přidal 16 bodů za 16 odehraných minut. Jerrick Harding dal 15 bodů. Na straně Ústí nedal nikdo více než 11 bodů.

Sluneta Ústí nad Labem - ERA Basketbal Nymburk 64:102 (11:27, 26:22, 13:27, 14:26)

Nejvíce bodů: Joseph, Spencer a Autrey po 11 - Hruban 22, Routt 16, Harding 15, Ross 12, Benda a Palyza po 8, Rylich 7, Kříž 5, Tůma 3, Váňa, Gak a Kovář po 2. Fauly: 22:28. TH: 37/27 - 24/19. Trojky: 5:5. Doskoky: 29:40. Ztráty: 24:13. Zisky: 5:8. Asistence: 9:24. Konečný stav série: 0:4.

Aleksander Sekulič (trenér Nymburka): „Důležitý dnes byl začátek utkání, který se nám povedl tak, jak jsme chtěli. V závěru druhé čtvrtiny jsme měli špatné tři minuty, kdy jsme ztratili koncentraci a trochu jsme polevili v nasazení. S tím bojujeme celou sezonu. Ale ve druhém poločase jsme to napravili a už to bylo podle našich představ. Teď nás čeká finále, a pokud v něm budeme hrát jako dnes na začátku a ve druhé půli, tak jsme na něj připraveni. Když jsme koncentrovaní, tak jsme dobří v útoku i v obraně. Musíme si trochu odpočinout a pak se co nejlépe připravit na finále, abychom potvrdili roli favorita. Vypadá to, že budeme hrát s Opavou a bude to zajímavá série. Pro nás to bude výzva hrát proti celku, který nás už porazil. A oni se budou snažit potvrdit svou kvalitu.

Lukáš Palyza (hráč Nymburka): „Jsem rád, že jsme sérii zvládli 4:0 na zápasy, ale i dnes tam byly z naší strany úseky, které nebyly dobré. Vždy, když jsme si vytvořili dvacetibodové vedení, bylo to jako přes kopírák ze včerejška, kdy jsme propadli a vrátili jsme Ústí do hry, což by se nám stávat nemělo. Ve druhé půli už to ale bylo lepší a těší nás, že je nakonec výsledek dnešního zápasu i celé série jednoznačný.“

Vojtěch Hruban (hráč Nymburka): „Sérii jsem zvládli bez větších potíží. Máme, co jsme chtěli, a můžeme jít dál. Ústí to hraje v sedmi lidech a bylo znát, že jim dochází síly a nevydrží s námi hrát celých 40 minut. Uvidíme, koho teď dostaneme do finále. Opava to má dobře rozehrané a asi to dotáhne. Pak by to mohla být zajímavá finálová série. Už nás letos dvakrát porazili, hrají spolu dlouho, ale my víme, že jsme lepší tým a máme jim co vracet. Oni nás porazili ve finále poháru, ale porazit nás v sérii na tři výhry bude daleko těžší. Všichni se na to těšíme, bude to mít náboj, ale věříme si a nikdo z nás nemá pochybnosti. Můžeme jednou prohrát, ale věřím, že to zvládneme.“

úterý 23.4. - 18:00