NBL

POSTUPUJEME DO SEMIFINÁLE

30. 4. 2021

Basketbalisté Nymburka vyhráli i třetí zápas čtvrtfinále play off Kooperativa NBL a v nejkratším možném čase postoupili přes Ústí nad Labem do semifinále. Na palubovce soupeře rozhodli o výhře 93:69 až zlepšeným výkonem ve druhé půli. Spolu s Nymburkem postupuje také Kolín, který rovněž přehrál Pardubice 3:0 na zápasy.

Oproti předchozím dvěma zápasům série nastoupily oba celky bez svých pivotů. Ústí chyběl Rakočevič, Nymburk zas kvůli menším zdravotním potížím nepřivezl Stephena Zimmermana.

Zatímco v úvodních dvou duelech Nymburk zápas rozhodl v podstatě už v první čtvrtině a brzy měl výrazný náskok, tentokráte tahal v úvodu za kratší konec. Nedařilo se mu střelecky a Ústí na přelomu první a druhé čtvrtiny vedlo. Pak ale sedmi body zvedl útočný prapor nymburský kapitán Vojtěch Hruban a z 30:25 pomohl skóre otočit na 32:41.

Ve druhé půli pak Nymburk výrazněji přidal v agresivitě v obraně a dalších pět bodů Hrubana pomohlo v polovině třetí čtvrtiny zvýšit na dvouciferný rozdíl, což definitivně Ústí zlomilo. Následovaly tři koše za sebou v podání Lukáše Palyzy a sedm bodů Jerricka Hardinga a do poslední čtvrtiny se šlo za rozdílu 20 bodů.

Při absenci Zimmermana se blýskl Petr Benda, který za necelých 22 minut na hřišti stihl k 9 bodům přidat 13 doskoků, z toho 9 bylo v útoku. Vyrovnal tak maximum této sezony v útočných doskocích, který dosud drželi právě Zimmerman a Petr Bohačík ještě v dresu Ostravy. I díky němu si Nymburk připsal 22 útočných doskoků.

Nymburk v pondělí odlétá na Final 8 Ligy mistrů a bude zároveň vyhlížet soupeře pro semifinále. Tím bude buď Hradec Králové, pokud dokáže otočit sérii s Opavou, nebo vítěz souboje mezi Brnem a USK Praha.

Sluneta Ústí nad Labem - ERA Basketbal Nymburk 69:93 (25:23, 16:24, 9:23, 19:23)

Nejvíce bodů: Hanes a Haymond po 13, Autrey 11, David 10 - Hruban 16, Harding 14, Dalton 13, Obasohan 12, Palyza 11, Prewitt 10, Benda 9, Kovář 5, Šafarčík 2, Tůma 1. Fauly: 19:17. TH: 12/8 - 20/16. Trojky: 9:9. Doskoky: 42:50. Ztráty: 16:12. Zisky: 3:8. Asistence: 13:21.

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Ústí hrálo dobře, prověřilo nás, což je pro nás dobře. Byl to dobrý zápas. Pak jsme ale ve druhé půli zvýšili agresivitu a dostali jsme se do vedení. Celkově to byl dobrý basketbal od obou týmu. Přeji trenérovi Šotnarovi hodně štěstí do další sezony a těším se, že se tu zas uvidíme.“

Petr Šafarčík (hráč Nymburka): „Chtěli jsme navázat na dvě předchozí zápasy, ve kterých jsme si vytvořili náskok už do poločasu, ale to se nám dnes nepovedlo, protože Ústí začalo velmi dobře. Je třeba je pochválit a první poločas nám zatápěli. V poločase jsme si ale srovnali detaily a nástup do druhé půle byl dobrý a rozhodující. Jak jsme utekli na více bodů, bylo vidět, že domácí nemají síly více vzdorovat. Tam už jsme si to pohlídali. Teď zítra volno a pak se budeme všichni soustředit na Final 8 v Rusku.

sobota 6.4. - 18:00