PRVNÍ DEN TURNAJE

29. 12. 2021

První den desátého ročníku Crystal Bohemia Cup svedl dohromady Nymburk a chorvatský Zadar a českou reprezentaci U17 s rakouským tým Klosterneuburg Dukes. Oba zápasy byly na pohled atraktivní. I přes relativně jednoznačný konečný výsledek byla utkání vyrovnaná a plná nasazení od všech družstev.
  • BA Nymburk – KK Zadar 78:96 (16:25 28:17, 18:26 16:28)

První utkání jsme odehráli proti Zadaru, který měl ve svých řadách spoustu vyspělejších a starších hráčů. Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně, dařilo se nám se soupeřem držet krok zejména pod oběma koši a když se k tomu přidalo pár povedených zakončení rázem bylo utkání naprosto otevřené o čemž svědčí i poločasové skóre 44:42 v náš prospěch. V celém prvním poločase hrály největší úlohu trojkové pokusy. Pokud se týmům dařily, byla družstva ve vedení. V první čtvrtině to byli hosté ze Zadaru, ve druhé se pro změnu dařilo našim hráčům.

Po změně stran však začali hosté úřadovat naplno, my jsme bohužel v klíčových pasážích nedokázali udržet chladnou hlavu v zakončení a nedali jsme ani vyložené příležitosti včetně trestných hodů. Soupeř se rozběhl ve velkém tempu a jasně vládl na body z rychlých protiútoků.

Zítra nás čeká druhé utkání na turnaji od 13:30 a věříme, že se budeme prezentovat agresivnějším a rychlejším basketbalem.

Body: Novák 25, Frič 16, Fišera 15, Janota 8, Bašta 4, Kosík 3, Jakubal 3, Grmolenský 2, Studnický 2 – Klarica 33, Matulina 24, Beljan 15, Pačar 9, Karamanko 8, Zagoršak 7, střelba za 2 body: 39/20:46/25, trojky: 23/8:35/11, TH: 27/14:19/13, doskoky: 40:47, asistence: 12:17, ztráty: 15:9, zisky: 4:12

• Česko U17 : Klosterneuburg Dukes U1973:60(17:18 17:14 16:16 23:12)

Ve druhém utkání letošního ročníku Crystal Bohemia Cupu se představil náš reprezentační výběr U17 proti rakouskému Klosterneuburgu, který na turnaj přijel s kategorií U19. Vstup do utkání vyšel lépe českým mladíkům, kteří pracovali skvěle v obraně a zhruba v polovině první čtvrtiny vedli 13:4. Soupeř se po vlažném začátku oklepal a ještě do konce čtvrtiny vyrovnal. Ve druhé čtvrtině se oba týmy přetahovaly ve vyrovnaném průběhu a do poločasu se šlo za stavu 34:32 pro ČR.

Třetí čtvrtina byla opět vyrovnaná a velmi bojovná z obou stran. Zlom přišel až ve čtvrtém dějství, kdy Češi těžili z větší rotace a udrželi vysoké tempo hry. Poslední dějství ovládli jednoznačně 23:12.

Body: Svoboda 20, Smažák 12, Myšák 9, Hofman a Lízálek 7, Látal, Bubeník a Gale po 4, Zvolánek 3, Koulisianis 2, Macura 1 – Ndukwe 12, Brunner a Oguamalam 11, Lendl 8, Zebardjedan 6, Wallish 4, Savič a Meier 3, Koll 2, střelba za 2 body: 43/21:36/14, trojky: 26/7:26/6, TH: 20/10:26/14, doskoky: 52:44, asistence: 15:10, ztráty: 14:18, zisky: 10:7