REZERVA OPĚT ÚSPĚŠNÁ

5. 10. 2019

Vedle našeho A týmu v pátek uspěla i rezerva složená převážně z absolventů nymburské akademie. Basketbal Polabí potvrdil vydařený start do sezony 1. ligy výhrou 98:91 v Liberci, kde svěřenci trenéra Jana Košaře uspěli i v okleštěné sestavě devíti hráčů z nichž čtyři byli současní hráči devatenáctky. Hrdiny byli zejména Rostislav Jirák s 27 body a Teodor Dlugoš s 24 body. Společně přestříleli i domácího autora 41 bodů Filipa Kroutila.

Polabí, kterému oproti prvnímu zápasu chybělo hned několik hráčů z důvodů povinností v NBL jako Jakub Tůma, Luboš Kovář, Eduard Kotásek, Domink Heinzl, Filip Novotný či Martin Kolář, začalo velmi dobře a vedlo už o 15 bodů. Pak ale Liberec začal dotahovat a na startu poslední čtvrtiny byl rozdíl už jen jediný bod. Pět minut před koncem pak šel Liberec do těsného vedení. Následovala však hostující šňůra 6:0 a dvě minuty před koncem dal klíčovou trojku Jirák. Definitivní zlom pak přišel 30 vteřin před koncem další trojkou Vojtěcha Vejvara.

"Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, zvláště když naše sestava nebyla jako v prvním utkání. Ale dobře jsme se s tím poprali. Sice jsme tam špatně bránili a nechávali jim volné střely, ale nakonec jsme to zvládli. Hodnotil bych pozitivně i zapojení nováčků v první lize. Třeba Fanda Rylich v prvním zápase po zranění zahrál velmi dobře. Můžeme být spokojení," hodnotil zápas Teo Dlugoš.

YDEA Liberec - Basketbal Polabí 91:98 (21:23, 24:30, 25:18, 21:27)

Nejvíce bodů: Kroutil 41, Skalička 17, Žikla 15 - R. Jirák 27, Dlugoš 24, Mikula 18, Rylich 10, Holoubek 8, Valentíny a Vejvar po 5, Mareš 1.

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00