Příprava

S GLIWICEMI PŘIŠLA PROHRA

22. 8. 2020

Basketbalisté Nymburka stejně jako před rokem prohráli v přípravě s Gliwicemi a to 74:79. Polský celek se prezentoval agresivní a nátlakovou obranou, se kterou se náš mladý tým trápil. Ukázal ale velkou bojovnost, když ztrátu 26 bodů dokázal ve druhé půli umazat až na čtyři body, Gliwice však výhru už nepustily. Petr Šafarčík měl 15 bodů, Martin Kříž 11 bodů a 12 doskoků.

Náš tým stále postrádal Vojtěcha Hrubana a posilu Omara Prewitta, navíc stále čeká na poslední posilu pod koš. Trenér Oren Amiel se pak rozhodl po páteční výhře nad Slaskem šetřit ostatní zahraniční hráče a nedal jim tolik minut.

Gliwice byly od začátku aktivnější a hned v prvních sekundách dvakrát získaly míč, což určilo ráz celému utkání. Agresivní zdvojování dostávalo nymburské hráče do úzkých a těžko se prosazovali. Ztráta tak začala rychle narůstat.

Chvíli zvedl prapor Hayden Dalton dvěma trojkami po sobě. Ale v poločase i tak byla ztráta 13 bodů. A když se nepovedlo zachytit ani úvod druhé půle a soupeř dal osm bodů v řadě, narostlo manko na 21 a později až na 26 bodů.

Zápas se zdál být rozhodnutý, ale čeští hráči nechtěli dát kůži lacino. Nejprve zavelel sedmi body v řadě Martin Kříž, pak štafetu převzal Petr Šafarčík, který dal ve druhé půli 13 ze svých 15 bodů. Když pak Petr Benda trefil minutu před koncem trojku, bylo to rázem jen o čtyři body, ale víc už Gliwice nedovolily.

Cenné je, že při závěrečném náporu byli na hřišti i mladí odchovanci František Rylich a Filip Kábrt. Několikrát se v utkání na hřišti objevila sestava, ve které byli kolem zkušených Petra Bendy či Martina Kříže hned čtyři hráči věkem do 22 let. Osmnáctiletý Rylich odehrál 23 minut, stejně starý Kábrt 15 minut, devatenáctiletý Kovář 24 minut a jednadvacetiletý Tůma 25 minut. Zejména pro Kábrta s Rylichem šlo v Polsku o první pořádnou konfrontaci s mezinárodním dospělým basketbalem a odvezli si cenné zkušenosti.

GTK Gliwice - ERA Basketbal Nymburk 79:74 (20:15, 26:18, 27:20, 6:21)

Nejvíce bodů: Krampelj 26, Henderson 16, Perkins 13 - Šafarčík 15, Kříž a Tůma po 11, Dalton a Harding po 8, Rupnik 7, Benda a Rylich po 5, Kábrt 3, Kovář 1. Fauly: 18:25. TH: 33/19 - 12/6. Trojky: 8:8. Doskoky: 37:45. Ztráty: 17:21. Zisky: 11:10. Asistence: 19:12.

čtvrtek 18.4. - 18:00

pátek 19.4. - 18:00