NBL

SE SVITAVAMI O 17 BODŮ

28. 2. 2020

Naši basketbalisté ve 4. kole nadstavby Kooperativa NBL zvítězili doma nad Svitavami 100:83. Po dvou těsných výsledcích s USK tak opět ukázali svou suverenitu a duel s třetím týmem tabulky rozhodli už na začátku druhé půle. Utkání dominoval Zach Hankins, který předvedl hned několik pohledných smečů a Tuři na něj neměli pod košem odpověď.

Hankins měl už velmi dobrý vstup do zápasu, když dal pět košů v řadě za sebou a postaral se tak o deset z úvodních 17 bodů našeho týmu. Po jeho odchodu na lavičku se však Svitavy udržely ve hře a po téměř celý poločas držely s námi krok.

Za stavu 44:42 ale trefili trojky Deishuan Booker s Haydenem Daltonem a koš přidal i Vojtěch Hruban a bylo z toho osmibodové vedení v poločase. Na začátku druhé půle pak Hruban dal rychle osm bodů a nasměroval spoluhráče k odskočení až na rozdíl dvaceti bodů.

Pak už jsme si spíše zkoušeli věci na úterní zápas Ligy mistrů s Bandirmou a trenér Oren Amiel rozkládal zátěž na celý tým. I tak jsme bez potíží získali už 85. ligovou výhru v řadě za sebou. Pozitivní je, že poprvé od 21. ledna do hry naskočil i rozehrávač Michael Dixon, který po operaci kolene odehrál 15 minut a stihl šest bodů, tři doskoky a tři asistence.

Hankins měl na konci 20 bodů, osm doskoků a dva bloky, Jaromír Bohačík 16 bodů, Vojtěch Hruban 15 bodů stejně jako Deishuan Booker a zajímavá čísla měl i Hayden Dalton s osmi body, šesti doskoky a osmi asistencemi, když na zónovou obranu Svitav platily jeho rychlé přihrávky na Hankinse.

ERA Basketbal Nymburk - DEKSTONE Tuři Svitavy 100:83 (26:21, 26:23, 27:20, 21:19)

Nejvíce bodů: Hankins 20, Bohačík 16, Booker a Hruban po 15, Benda a Dalton po 8, Dixon 6, Peterka 5, Pumprla 3, Kříž a Šafarčík po 2, Tůma 0 - O`Brien 21, Slezák 15, Marko 14, Dodd 11.

Fauly: 18:23. TH: 21/15 - 20/19. Trojky: 9:10. Doskoky: 45:46. Ztráty: 14:17. Zisky: 10:10. Asistence: 28:16. Hráč utkání: Hankins (Nymburk).

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Tento zápas byl pro nás dobrý z toho pohledu, že jsme si mohli po dlouhé pauze ověřit, jak jsou na tom hráči s formou a mohli jsme je znovu dostat všechny do rytmu. Nemohu říci, že jsem stoprocentně spokojený, museli jsme v poločase udělat nějaké úpravy. Teď se všichni těšíme na úterý a věříme, že budeme pokračovat na vítězné vlně i v Lize mistrů.

Michael Dixon (hráč Nymburk): „Měli jsme hodně hráčů, kteří se potřebovali znovu dostat do rytmu. Ať už kluci, co byli s nároďákem, nebo já po dlouhém zranění. Hráli jsme celkem dobře, Svitavy nám to také neulehčily a zaslouží si kredit. Já jsme rád, že jsem konečně zpátky. Bylo pro mě hodně těžké jen sledovat spoluhráče a nemoci jim pomoc na hřišti. Dnes jsem ještě nehrál moc dobře, ale jsem rád, že jsem zpět a že mohu dělat to, co miluji ze všeho nejvíc. Věřím, že teď budu den ode dne lepší. Je důležité, že jsem si mohl vyzkoušet zápas ještě před ligou mistrů, protože jsem nevěděl, jak na tom budu. V tréninku přeci jen naplno zápas nenasimulujete. Chybí tam fanoušci, rozhodčí a vše okolo. Potřeboval jsem si na to po měsíci zase zvyknout.“

Lukáš Pivoda (trenér Svitav): „Naprosto zasloužená výhra Nymburka. My bychom museli vydržet hrát 40 minut fyzicky a to se zejména v první půli nepovedlo. Nymburk tam měl 18 asistencí, nebyli jsme tam, kdy jsme měli být a byli jsme měkcí. Nymburk dal za poločas 52 bodů a to je hodně. Navíc měl 75 procent úspěšnosti z bedny, na konci 66 procent a to je opravdu obrovské číslo. S tím nemůžeme Nymburku konkurovat. Pozitivní je, že jsme měli 95 procent úspěšnost z trestných hodů a 19 útočných doskoků, ale vyhrává se v obraně a v té jsme podali strašidelný výkon.“

Sean O`Brien (hráč Svitav): „Odehráli jsem celkem solidní první půlku, ale do druhé jsme postrádali intenzitu a oni nám odskočili. Také nemůžeme čekat zázraky, když máme střelbu jen 33 procent. To musíme zlepšit."

neděle 17.3. - 18:00