Evropské poháry

SKVĚLÝ ZAČÁTEK A VÝHRA NAD BAMBERGEM

16. 10. 2019

Vstup do nové sezony Ligy mistrů se našim basketbalistům mimořádně vydařil. V 1. kole jsme doma v Praze na Královce porazili posledního účastníka Final Four Bamberg 91:71. Hodně nám k tomu pomohl vydařený nástup do zápasu v podobě šňůry 16:0. Nejlepším střelcem zápasu byl s 24 body Jaromír Bohačík. Deishuan Booker přidal 18 bodů.

Náš tým nastupoval do zápasu s očekáváním, jelikož po letních změnách v kádru jsme dosud neměli soupeře, který by naší hru výrazněji prověřil. O to příjemnějším překvapení byla úvodní dominance na palubovce. Německý celek se těžko prosazoval a než se na Královce rozkoukal, už prohrával 0:16. Výraznou měrou se o to zasloužil Bohačík, který už za první čtvrtinu nastřílel 13 bodů.

Svěřencům trenéra Orena Amiel se dařilo chodit často do protiútoků. Jen za poločas z nich vytěžili 16 bodů. Ve druhé čtvrtině tak náskok narostl až na 25 bodů. Pak se ale Bamberg přeci jen chytl a šňůrou 10:0 se udržel ve hře. Od té doby byly síly na palubovce rozvržené celkem rovnoměrně, ale náš tým si neustále udržoval dvouciferné vedení.

Až na konci třetí čtvrtiny Bamberg snížil na jednociferný rozdíl, ale drama jsme nedovolili. Naopak Deishuan Booker a jeho spoluhráči opět zařídili vedení o 16 bodů a klidnou koncovku.

Nymburk tak začal skvěle skupinu, ve které má být Bamberg jedním z favoritů na postup. Za týden český mistr opět doma na Královce (úterý 22. října) změří síly s tureckým Gaziantepem. Ve skupině jsou ještě poslední finalista Tenerife, Riga, Peristeri, Mornar Bar a Nižnyj Novgorod.

„Soupeř měl těžký program v německé lize. Hráli prodloužení, včera ani netrénovali a přesouvali se sem. Takže mohli být mírně unavení, protože ať chcete, nebo ne, tak tělo nechce hrát tolik zápasů. Je potřeba ho vždycky nastartovat a než se to povede, tak je to většinou 0:13, než se vzpamatujete," uvedl Bohačík.

"Jednoduché to nebylo. Věděli jsme, že to je Bamberg a že to neskončí o dvacet. Ale začali jsme výborně, možná až zběsile, navíc nám tam spadly střely, které tam spadnout neměly," popisoval Bohačík. "Ale výhra a dát doma 91 bodů to je krásný start do soutěže. Pořád však máme na čem pracovat," dodal.

ERA Basketball Nymburk - Brose Bamberg 91:71 (30:11, 22:23, 13:23, 26:14)

Nejvíce bodů: Bohačík 24, Booker 18, Dalton 14, Hankins 10, Almeida 9 - B. Taylor 16, Harris a Lee po 11, K. Taylor 10. Fauly: 20:21. Trestné hody: 24/21 - 16/9. Trojky: 6:14. Doskoky: 44:43. Asistence: 17:14.

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00