Příprava

SKVĚLÝ ZÁPAS SE SMOLNOU PROHROU

2. 9. 2020

Předposlední přípravné utkání sice skončilo těsnou porážkou, ale i tak basketbalisté Nymburka ukázali před novou sezonou zajímavý potenciál. S ekonomicky výrazně silnější Cedevitou Olimpijí Lublaň, nejlepším slovinským týmem, sváděli naši hráči vyrovnanou bitvu do poslední minuty, ve které rozhodla trojka domácích o jejich výhře 93:90. Nejlepším střelcem zápasu na naší straně byl s 22 body Vojtěch Hruban. Za Lublaň dal ještě o bod více Jaka Blažič.

Nymburk se soupeři postavil bez bázně a hany a ani jedna čtvrtina neskončila větším než tříbodovým rozdílem. V úvodu se chytil Blažič a dával i trojky přes obránce. To si ale nechtěl nechat líbit na druhé straně Hruban a oplácel stejnou mincí. V jednu chvíli ho sice nepříjemně prošlápl protihráč a v první chvíli panovala obava z poraněné achilovky, ale naštěstí se jednalo o planý poplach. Hruban se vrátil do hry a hned soupeře zasypal body. Stejně jako Blažič trefil šest trojek.

Velmi dobře hrál také Hayden Dalton, který měl zásluhu na tom, že se Nymburk dostal do vedení 79:74, pak ale soupeř předvedl šňůru 11:0 a opět převzal vedení na svou stranu.

Nový nymburský rozehrávač Luka Rupnik na palubovce týmu, kde začínal profesionální kariéru, předváděl svá kouzla a parádními přihrávkami hledal spoluhráče. Nakonec nasbíral 8 bodů a 9 asistencí. Po dvou z nich dal snadné body Petr Benda a srovnal minutu před koncem na 90:90. Pak ale soupeř trefil trojku a výhru už nepustil.

Cedevita Olimpija Lublaň - ERA Basketbal Nymburk 93:90 (27:24, 26:26, 13:16, 27:24)

Nejvíce bodů: Blažič 23, Perry 19, Murič 15 - Hruban 22, Dalton 17, Prewitt 11, Rupnik a Kříž po 8, Harding 7, Tůma 6, Benda a Bragg po 4, Kovář 3.

Vojtěch Hruban (hráč Nymburka): „Pro nás to byl první soupeř v přípravě s kvalitou, s jakou se budeme potkávat v Lize mistrů. Mají velmi dobře poskládaný tým a na všech pozicích mají opravdu dobré hráče. Byla to opravdu dobrá prověrka a je dobře, že jsme s nimi hráli vyrovnaně. Ta prohra samozřejmě zamrzí, ale bylo to o jedné střele. Nám se tam něco vykroutilo z obroučky, jim to tam na konci spadlo. To byl ten rozdíl. Já měl dnes svůj den,a le dostal jsem hlavně spoustu skvělých přihrávek. Pak už je trefovat trojky ta lehčí část, než se do té pozice dostat.Měl jsem tam hodně nepříjemný střet se soupeřem, trefil mě na achillovku, se kterou bojuji celou přípravu. On mi na ní dupnul a hodně mě tam píchlo, ale naštěstí vydržela a bylo to dobré. Asi to vypadalo hůř, než to nakonec dopadlo, protože prvotní pocit byl špatný, ale rychle to odeznělo. A možná mi to pomohlo k tomu, že jsem se pak rozstřílel. Luka tu byl doma a před kamarády se chtěl ukázat. Bylo na něm vidět, že tu chce uspět, a myslím, že jsme mu pomohli a neutrhnul si ostudu. Jedinou kaňkou na zápase bylo, že jsme si v této skvělé hale nemohli užít atmosféru s fanoušky. Věřím, že i lidé by si takový zápas užili. Taková je ale bohužel doba a doufejme, že se to brzy vrátí do správných kolejí a alespoň nějací fanoušci budou moci do hal.“

pátek 19.4. - 18:00

pondělí 22.4. - 18:00