Akademie

SOUTĚŽE POMALU KONČÍ

20. 4. 2023

Všechny týmy, které nastoupily do soutěží o minulém víkendu, dohrály své dlouhodobé soutěže. Muži Polabí dokonce už ukončili sezonu úplně, když po prohře v semifinále obsadili 3.až 4. místo v první lize. Starší žáci si vybojovali postup na Mistrovství České republiky, které se bude hrát jako FINAL 8 a také minižáci U11 se budou chystat na svůj vrchol sezony v Ostravě, kde se s dalšími 11 týmy zúčastní Národního finále.

Muži - 1.liga - semifinále play-off

• Basketbal Polabí : Sokol Písek74:104 a 77:100

Pro Basketbal Polabí dvěma zápasy semifinále skončila úspěšná sezona 2022/23. V posledních dvou zápasech nestačili na favorita soutěže z Písku a v prvním i druhém zápase prohráli více než dvacetibodovým rozdílem. Nicméně už postup do takových výšin a porážka Svitav byla velkým úspěchem tohoto týmu.

V prvním zápase v Písku, který se hrál v pátek večer, zastupoval trenéry Košaře a Votroubka, ti byli na turnaji Youth BCL v Turecku, Ladislav Sokolovský. Proti kompletnímu a nažhavenému soupeři mohl nabídnout jen osmičku hráčů Polabí. Písek opět hnát fanatickým obecenstvem plně rozvinul svou palebnou sílu už v úvodních desítkách sekund. Po čtyřech střelách Šlechty vedli domácí 12:0. Ano, všechny byly za tři body. Trenér Sokolovský si vzal oddechový čas a ten pomohl k vyrovnání průběhu zápasu. Kolem deseti bodů se rozdíl ve skóre držel až do začátku druhé čtvrtiny. Pak domácí opět mířili přesněji, agresivní obranou komplikovali naši střelbu a pohodlně se dostali do dvacetibodového vedení. Po změně stran se chvíli hrálo vyrovnaně, ale bylo vidět, že si domácí svůj náskok s přehledem drží.

Body: Novák Dávid 19, Kábrt Filip 17, Kolář Martin 17, Merta Tomáš 11, Mikula Tobiáš 7, Kalný Vojtěch 2, Svoboda Michal 1, Novák Pavel 0, trojky: Pís:45/16 : Pol:30/9, TH Pís:16/12 : Pol:27/17, skóre po čtvrtinách: 27:20 55:34 81:52

I druhé utkání v Poděbradech mělo podobný průběh. Hosté si rychle vypracovali náskok dvouciferného rozměru a za pomocí trojkové střelby a efektivnějšího doskoku naše hráče porazili.

Body: Novák Dávid 25, Kábrt Filip 15, Mikula Tobiáš 13, Kolář Martin 7, Svoboda Michal 6, Novák Pavel 5, Kalný Vojtěch 4, Merta Tomáš 2, trojky: Pol: 26/5 : Pís:39/10, TH: 28/16:26/18, skóre po čtvrtinách: 18:33 41:66 57:86

Starší minižáci U15 - extraliga, sk.B

• BA Nymburk - SK Žabovřesky 74 : 68

V sobotním extraligovém domácím utkání naši žáci hostili tým SK Žabovřesky. V první čtvrtině jsme nechali dělat soupeře, co chtěl. Velice špatně jsme bránili a po zásluze jsme nechali soupeře odskočit na rozdíl deseti bodů (16:26). Ve druhé a třetí čtvrtině jsme zlepšili osobní obranu, obraný doskok a přechodovou fázi v útoku a pomalu otočili skóre ve svůj prospěch. K většímu konečnému rozdílu také přispělo žalostné procento trestných hodů 27/11. Přesto kluci důležité vítězství uhájili .

Body: Újezdský 20, Hamtil 17, Sojka 10, Tobiáš 9, Paskovský, Poláček, Mikeš, Klouček po 4. Skóre jednotlivých čtvrtin: 16:26, 18:12, 25:12, 15:18.

• BA Nymburk - BK Basketpoint Frýdek - Místek 74 : 64

V nedělním utkání proti Frýdku- Místku kluci nastoupili mnohem koncentrovaněji a po velmi dobré obraně nejproduktivnějších hráčů soupeře, po zásluze utkání dovedli do vítězného konce.

Gratulujeme týmu k postupu na MČR U15 , rodičům děkujeme za velkou podporu během celé sezóny.

Body: Hamtil 22, Újezdský, Sojka po 12, Nikodým, Tobiáš po 8, Mikeš, Poláček po 5, Jilemnický 2. Skóre jednotlivých čtvrtin:19:21, 23:13, 10:17, 22:13

Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

V sobotu nastoupilo družstvo U11 ke svému poslednímu dvojutkání v této sezóně, kdy doma na Juventě přivítalo družstvu BC Benešov. Jestli se se někdo těšil na večerní fotbalové derby, tak tyto utkání byly oním předkrmem. Přímý souboj o 2. místo, ale také odveta za utkání na konci roku 20222 hrané v Benešově.

• NBK Juventa Milovice - BC Benešov 55:38

Tým hostů dorazil k nám do Milovic s velkou a hlavně hlasitou podporou fanoušků. „Tady jsme prohráli na plné čáře," zhodnotil trenér Horák. Úvod zápasu byla přetahovaná o vedení, kterou jsme naštěstí pro nás utnuli ve 4. minutě. Bodovou šňůrou jsme si vytvořili náskok, navíc závěrečná těžká, ale úspěšná tříbodová střela s klaksonem dostala tým do euforie. To tým ještě více nakoplo a druhou čtvrtinu jsme zvládli, i když jsme neproměnili jasné střelecké příležitosti. V polovině jsme zaslouženě vedli 29:13. Ve třetí čtvrtině jsme mírně navýšili svůj náskok na +20 bodů. Jestliže ve třetí čtvrtiněnaši hráči rozdávali sladké bonbóny, tak na začátku čtvrté čtvrtinyto byl ten nejkyselejšíbonbón. Naivní hra bez špetky nápadu a nasazení. To posadilo hosty zpět do sedla, kdy se devíti body dostali zpět do zápasu. Následoval oddechový čas, ve kterém dostali hráči „megakartáč“, no a jak se vrátit do zápasu? No přece trojkou, kterou jsme po oddechovém čase proměnili a opět jsme změnili obraz hry k lepšímu, což nám přineslo vítězství.
„Dnes to byla spíše řežba, kterou jsme zvládli, velká pochvala patří všem hráčům," zapomněl po utkání na nezdary ve čtvrté čtvrtině trenér Horák.

Body: Novák Filip 21, Slovik Tomáš 14, Zahradník Viktor 12, Pospíšil Max 2, Bernátek Michael 2, Mammadov David 2, Zeman Martin 2. Fauly:11:11, Trojky:2:1, TH: 7/14 : 3/6, čtvrtiny: 18:8, 11:5, 14:10, 12:15

• NBK Juventa Milovice - BC Benešov 45:30

Úvodní první čtvrtinu naši hráči, kteří letos budou reprezentovat BA Nymburk na Národním finále U11 v Ostravě, zvládli ve velkém stylu. Ve druhé čtvrtině naše mladé pušky dělali, co mohli, ale větší bodový náskok neudrželi a první poločas skončil naším vítězstvím 25:16. Ve třetí čtvrtině se naši hráči „v dobrém" utrhli ze řetězu, což rozhodlo o utkání. Závěrečná čtvrtina se dohrávala. I druhý zápas jsme zvládli a vyhráli.

Body: Novák Filip 15, Zahradník Viktor 11, Slovik Tomáš 7, Strnadel Viktor 4, Ladjimi Adam 2, Erben Vojtěch 2, Bernátek Michael 2, Mammadov David 2.

Fauly:11:11, Trojky:1:0, TH: 4/10 : 2/10, čtvrtiny: 18:2, 7:14, 11:6, 9:8

Poslední dva zápasy odehrálo také družstvo U11 Nymburka. Na domácí palubovce se povedlo dvakrát zdolat Kolín.

• BA Nymburk : BC Kolín 67:35 a 37:29

Body:

1.zápas: Hauerland Denis 34, Sokolovský Filip 10, Kmec František 8, Mach Jakub 6, Hájek Dominik 4, Laštovička Tomáš 3, Křížek Viktor 2, Čmugr Jáchym 0, Knotner David 0, Toms Jáchym 0, Zemek Tomáš 0

2.zápas: Hauerland Denis 16, Sokolovský Filip 8, Kmec František 6, Čmugr Jáchym 2, Hájek Dominik 2, Toms Jáchym 2, Mach Jakub 1, Knotner David 0, Křížek Viktor 0, Laštovička Tomáš 0, Zemek Tomáš 0

úterý 23.4. - 18:00