STŘÍDAVĚ OBLAČNO

22. 2. 2023

O víkendu se týmům dařilo střídavě. Získali jsme však více vítězných zápasů. Nejpřesvědčivější výhrou se prezentovali hráči Polabí v 1.lize. Naopak junioři se špatnou střelbou z dálky připravili o výhru proti Opavě. Ze stoprocentní úspešností se z moravské mise vrátili starší žáci U15. O dva roky mladší starší minižáci zcela propadli v Brandýse, ještě o další dva roky mladší minižáci U11 v Boleslavi slavili dvě výhry. Na turnaji Středoevropské basketbalové ligy CEYBL v Handlové obsadili mladší minižáci 4.místo se dvěma výhrami.

1.liga mužů, skupina D o 7.-12.místo

• Basketbal Polabí : Basketbal Olomouc 107:74

Ve druhém kole naší skupiny jsme se představili na domácí palubovce proti týmu, který stejně jako my disponuje hráči z KNBL, a tak se očekával velice zajímavý souboj. Dávid Novák si plnil reprezentační povinnosti, ale naopak se nám po zranění vrátil Filip Kábrt, který byl v prvních minutách zápasu jako utržený ze řetězu. Za prvních 5 minut zaznamenal 16 bodů, když trojkou zvyšoval na 21:6. To byl z naší strany báječný vstup a skóre jsme v podstatě jen navyšovali. Hráči si užívali zejména úspěšnost střelby zpoza tříbodového oblouku, v zápase jsme dali celkem 21 trojek! V poločase jsme vedli pohodlným rozdílem 31 bodů 61:31, a proto se zápas ve druhém hracím dějství v podstatě dohrával. Velký prostor dostali mladší hráči, kteří se nenechali útočně zahanbit, každý se zapsal do střelecké listiny a utkání jsme nakonec ovládli rozdílem 33 bodů.

Body: Kábrt 22, Kolář 18, Novák Pavel 17, Rylich 12, Ouředník 11, Kováčik 10, Mikula 7, Merta 5, Fišera a Studnický 2, Svoboda 1. Čtvrtiny: 29:17, 32:13, 19:17, 27:27.

Junioři U19, extraliga, nadstavba B

• BA Nymburk : BK Opava 58:69

Do sobotního utkání jsme nastoupili bez několika hráčů, které buď sužovalo zranění nebo nemoc. I tak jsme se chtěli prezentovat co nejlepším basketbalem. To se nám ale bohužel nedařilo, respektive střel, volných pozic, dobrý pohyb míče to všechno v naší hře bylo, ale absolutně jsme nedokázali trefit koš ze střední a dlouhé vzdálenosti. Opava velice slušně bránila vymezené území, kam se nám jen těžko dařilo dostávat míče. Když se nám to povedlo, přišlo zdvojení, dobré vyhození ven na volné hráče, ale tam po celých 40 minut chyběla přesnost v zakončení. Ani proti zónové obraně se nám nedařilo skórovat z vymezeného území, a tak si opavští hráči připsali vítězství na svoji stranu, my jsme se drželi až do posledních minut na rozdíl jediného koše, ale v závěru už jsme museli takticky faulovat a soupeř trestné hody bez chyb proměňoval, čímž si v závěru vytvořil větší bodový rozdíl. Každý den není posvícení, musíme se lépe zejména psychicky na zbývající zápasy připravit a vrátit se na vítěznou vlnu.

Nedělní utkání z důvodu nemoci soupeře z Prostějova bylo odloženo.

Body: Zajíc a Kováčik 12, Ouředník 11, Studnický 10, Hrdlička 7, Grmolenský 4, Jakubal 2. Čtvrtiny: 14:19, 15:13, 19:11, 10:26.

Starší žáci U15 - extraliga

• Frýdek Místek-BA Nymburk 86:97 (52:55)

Žáci U15 o víkendu v sobotu sehráli důležité utkání ve Frýdku Místku, kde je čekal velice dobře připravený tým, který se opíral o pěkné útočné kombinace a velmi dobrou střelbu za tři body.

V prvních dvou čtvrtinách jsme se opět nevyvarovali řady zbytečných ztrát a dovolili tím soupeři bodově držet krok. Ani druhý poločas nevybočil z nastolené hry. Ve čtvrté čtvrtině se houževnatý soupeř přiblížil až na rozdíl dvou bodů. Ale hráči BA chytrými kombinacemi a nezlomnou bojovností si zasloužené vítězství pohlídali.

Gratulace hráčům za bojovnost.

Body: Davídek 41,Újezdský 12, Sojka 12,Paskovský 9, Tobiáš 9, Hamtil 8, Hendrych 4, Hauser 2. TH: 33/15. Čtvrtiny: 27:27,25:28,11:19,17:23.

• Žabovřesky- BA Nymburk 59:86 (29:40)

V nedělním utkání v Brně na palubovce Žabovřesk se žáci BA představili kompaktní hrou na obou polovinách hřiště. Kromě první čtvrtiny, kterou jsme prohráli o 5 bodů, jsme diktovali tempo hry a navyšovali dostatečný bodový náskok, který dovolil i významné herní vytížení hráčům z lavičky.

Gratulace klukům k vítězství a rodičům za podporu.

Body: Davídek 24, Sojka 16, Paskovský 15, Újezdský 14, Hauser 6, Tobiáš 4, Klouček 3, Hendrzch 2, Košvanec 2. TH: 16/11. Čtvrtiny: 20:15, 9:25, 21:21, 9:25.

Starší minižáci U13 - krajský přebor

• BK Brandýs n.L. : BA Nymburk 95:21 a 85:35

Ve značně okleštěné sestavě se proti favoritovi nedařilo. Když se k tomu přidal i laxní přístup některých hráčů, byla vysoká prohra jen odrazem dění na palubovce.

Body v 1.utkání: Vokřál 8, Novák 6, Nohejl 4, Davídek 2, Tomek 1, Moc 0, Motyčka 0, Novotný 0, Stránský 0, Šimonek 0

Body v 2.utkání: Davídek 13, Novák 7, Novotný 6, Tomek 5, Vokřál 4, Moc 0, Motyčka 0, Nohejl 0, Stránský 0, Šimonek 0

Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

• AŠ Mladá Boleslav : BA Nymburk 39:51 a 30:62

Družstvo u11 v sobotu odehrálo dvojutkání v Mladé Boleslavi. Po nedobrém vstupu jsme museli dohánět dvojciferný náskok soupeře. Nepříznivé skóre se nám povedlo ve druhé čtvrtině zlomit a vedení se překlopilo na naši stranu. V druhém poločase jsme začali o poznání lépe než v poločase prvním. Zvýšena energie, bojovnost a týmová hra nás provázela až do vítězného konce.

Druhý zápas jsme začali, tak jak jsme si představovali a již v první čtvrtině jsme byli o poznání lepším celkem. Vedení nám zůstalo i přes prohru v druhé čtvrtině, důležitý zlom nastal v poslední čtvrtině utkání. Čtvrtá čtvrtina byla naším letošním nejlepším výkonem. Soupeře se nám pomocí hoď a běž pravidelně přehrávat. Týmová hra s velmi dobrým nátlakem v obraně jsme čtvrté dějství druhého utkání vyhráli o 28 bodů. A tak jsme i přes menší komplikace dokráčeli k dvěma výhrám.

Body v 1.utkání: Slavíček Michal 11, Sukup Denis 11, Sokolovský Filip 9, Křížek Viktor 6, Otta Filip 6, Zemek Tomáš 4, Čmugr Jáchym 2, Šimek Jiří 2.

Body ve 2.utkání: Slavíček Michal 16, Sukup Denis 16, Sokolovský Filip 12, Křížek Viktor 4, Toms Jáchym 4, Zemek Tomáš 3, Knotner David 2, Otta Filip 2, Šimek Jiří2, Hájek Dominik 1.

Mladší žáci U14

Mladší žáci se zúčastnili turnaje CEYBL v Handlové s těmito výsledky:

• pátek 12:20 BA Nymburk : BBLZ - Reach the Top 56:65 (10:12 32:25 46:46)
  • pátek 16:00 ŠBK Handlová : BA Nymburk 44:77 (11:18 24:40 34:60)
  • sobota 09:00 Válečníci Děčín : BA Nymburk 68:41 (15:10 38:24 49:32)
  • sobota 16:20 BA Nymburk : SKM Zastal Zielona Góra 87:65 (21:19 45:35 67:49)
  • neděle 10:20 Sokol Pražský : BA Nymburk 61:46 (15:19 33:28 42:40)

Střelci: Batelka 21, Benda 17, Bergmann 3, Hazdra 5, Horký 2, Jebavý 3, Kovač 8, Kramule 4, Kukačka 4, Novák 0, Poláček 29, Prochovník 3, Vrba3, Zachariáš 3

MVP týmu: Tobias Benda