UZAVÍRACÍ TURNAJ U13 - výsledky

28. 6. 2020

O posledním červnovém víkendu se v hale ZŠ Komenského uskutečnil „Uzavírací turnaj U13“, kterého se zúčastnila čtyři družstva. Vítězství si odvezli hráči z Josefova, tým Juventy Milovice skončil třetí.

V šesti zápasech, hrálo se systémem každý s každým na 4x6 minut čistého času, dominovali hosté z Josefova, kteří však přijeli s několika staršími hráči, aby těsně před začátkem prázdnin přijeli v počtu, ve kterém se dají odehrát tři zápasy za den. Ostatní týmy byly vyrovnané a zápasům nechyběla dramatičnost. Dva z nich skončily rozdílem pouhých dvou bodů. Největší porci smůly si vybrali hráči z Nové Paky, kteří sehráli s Josefovem nejvyrovnanější partii, ale nakonec smolně prohráli ostatní dva zápasy dvoubodovým rozdílem.

Přehled všech výsledků najdete v tabulce a komentáře níže.

BA Juventa Milovice : Baskeťáci Josefov - 16:43

V prvním zápase "Uzavíracího turnaje U13" zvítězili Baskeťáci Josefov nad našimi Akademiky výrazným rozdílem.

Na konečném výsledku se projevila výšková převaha soupeře a zpočátku větší respekt našich hráčů. Především v první polovině utkání jsme měli problém dostat míč do koše. To se projevilo na skóre pouhými pěti body za první dvě čtvrtiny. S postupem doby se naši více osmělovali a předvedli několik povedených akcí, ovšem na výrazný posun ve skóre to nestačilo.

Sokol Nová Paka : Jižní Supi - 33:35

Druhý zápas turnaje byl pohledný a dramatický do poslední chvíle. Družstvo Jižní Supi nakonec zvítězilo nad Sokolem Nová Paka jen těsně.

V prvním poločase se zdálo, že Nová Paka bude mít navrch. Více využívala rychlého přenesení hry a po dvojtaktu snadno její hráči zakončovali. Jižní Supi se chytli obranou a ve druhém poločase se začali prosazovat podobným stylem. Obě družstva solidně bránila a dávala do hry srdce. V poslední čtvrtině nakonec slavili Supi cenné vítězství.

Jižní Supi : Baskeťáci Josefov - 18:56

Utkání mezi Jižní Supi a Baskeťáci Josefov se rozhodlo ve druhém poločasu.

V první čtvrtině se hrál opatrný basketbal, mnoho bodů nepadlo. Ve druhé čtvrtině se Baskeťáci z Josefova začali více prosazovat a ujali se desetibodového vedení. V polovině třetí čtvrtiny dokázali hráči z Josefova získat několikrát míč na půlce, snadno zakončit a vedení natáhli až na 32:16. Supi do konce čtvrtiny nedokázali ze ztráty nic ubrat a ani v poslední části zápasu neměli sil na otočení nebo alespoň korekci konečného výsledku. Supům se totiž nepovedlo v poslední čtvrtině vsítit ani bod.

BA Juventa Milovice : Sokol Nová Paka - 34:32

Závěr, který nevymyslíš. Dvě sekundy před koncem vedl Nymburk 32:29. Zoufalý pokus o trojku Nové Paky našel svůj cíl. Zbývala sekunda do konce. Naši trenéři si vzali time out. Pak už to šlo rychle: po vyhození z boku dvojtakt a skoro zpoza desky střela. Zazněl klakson. Po chviličce propadl míč obroučkou. RADOST domácích!!

Naši hráči se v utkání rozbíhali pomaleji, Sokolové se dostali do mírného vedení. Ve druhé čtvrtině jsme navýšili tlak v obraně, proměnili několik pěkných akcí a výsledkem bylo tříbodové vedení uprostřed druhé čtvrtiny. Škoda několika chyb při vytažené obraně soupeře, které nám neumožnily dostat se do vyššího vedení. Stav po třetí čtvrtině byl vyrovnaný 22:22 a drama pokračovalo i potom. Ve čtvrté čtvrtině jsme se dostali do vedení, ale občasnými ztrátami jsme dávali soupeři šanci.

Sokol Nová Paka : Baskeťáci Josefov - 26:40

Vstup do předposledního utkání turnaje mezi Novou Pakou a Josefovem byl poznamenán zvyšující se teplotou v hale a únavou hráčů obou týmů. Přestože Nová Paka nastoupila bezprostředně po předchozím utkání, vyhrála s přehledem první čtvrtinu. Ve druhé čtvrtině protlačila ale pouze dva koše, zatímco Josefov vydoloval zbytky sil a v polovině otočil utkání poměrem 23:17. Zbytek zápasu byl ve znamení zbytečných chyb i pěkných zakončení na obou stranách, nicméně závěr utkání patřil Josefovu, který vítězstvím 40:26 potvrdil vedení v turnaji.

BA Juventa Milovice : Jižní Supi - 34:54

Poslední utkání mezi domácími NBK Juventa Milovice a Jižními Supy skončilo po vyrovnané první polovině dvacetibodovou prohrou.

V první polovině jsme hráli pěkný kolektivní basketbal s agresivní obranou, výsledek naší snahy se projevil rozdílem dvou bodů v náš prospěch. Do druhé poloviny jsme vstoupili nekoncentrovaní. To se projevilo i v celkovém skóre, kdy jsme se už nedokázali vrátit zpět do našeho tempa. V turnaji se povedlo zapojit celé družstvo a to je velice pozitivní.

Fotografie ze všech zápasů najdete zde (můžete je stáhnout i ve vyšším rozlišení)