VÍCE VÝHER NEŽ PROHER

6. 10. 2021

Muži z Polabí nedokázali v první čtvrtině zachytit nástup domácího Písku. Byť se v dalších čtvrtinách vyrovnali, nestačilo to ani na přiblížení ve skóre. Jihočeské turné v Písku a Jindřichově Hradci juniorům U19 vyšlo na padesát procent. Stejně tak starší žáci U15 urvali ze dvou zápasů proti pardubickým týmům jednu výhru. Paradoxně s lepším výkonem v sobotu prohráli. Z pražského Smíchova i od Tygrů se starší minižáci U13 vrátili se štítem v obou zápasech. V zápasech nejmladších minižáků U11 skončilo několik čtvrtin s nulou nastřílených bodů. Zatímco milovičtí s Mělníkem váleli, nymburští proti Brandýsu neměli šanci. Na svatého Václava se odehrál také turnaj Šmoulinka Cup.
  • Muži - 1.liga, základní část, skupina Západ

Sokol Písek Sršni : Basketbal Polabí 92:65

Nedělní utkání na písecké palubovce se rozhodlo v první čtvrtině, kdy jsme se sice dokázali vypořádat s presingovou obranou domácích, když jsme dodržovali taktické pokyny, nicméně naše úspěšnost v zakončení byla naprosto nulová a to i z vyložených pozic. V dalším průběhu utkání jsme se hře soupeře vyrovnali, nicméně na každý náš vydřený úspěšný koš dokázal soupeř odpovědět, a tak si v poklidu jistil zónovou obranou náskok z první čtvrtiny. Nám nezbývá nic jiného, než začít pracovat v obraně mnohem agresivněji a snažit se ukázat náš mladý potenciál.

Body: Kořínek 13, Dávid Novák a Kábrt 11, Rylich 10, Vejvar 7, Kosík 5, Merta a Kotil 4, čtvrtiny: 29:9, 14:14, 29:25, 20:17.

• U19 extraliga, základní část, skupina A

Sokol Písek Sršni : BA Nymburk 72:67

Sobotní utkání proti domácím se nám první poločas vůbec nevydařil. I přesto že jsme se v trénincích připravovali na zónový press po celém hřišti s následnou zónovou obranou, jsme se v prvních dvaceti minutách nedokázali vyvarovat zbytečných ztrát. Pokud jsme hráli, co jsme měli, tak jsme bez problému dokázali press přehrát. Často jsme se ale pouštěli do individuálních akcí a k tomu se ještě přidala špatná úspěšnost střelby z delší vzdálenosti, což znamenalo poločasové vedení domácích 43:28. Třetí a čtvrtou čtvrtinu jsme již dokázali vyhrát, nicméně na překlopení skóre v náš prospěch to nestačilo. Domácí tým jsme přehráli v bodech z rychlých protiútoků, stejně tak jako v bodech po ztrátách soupeře a i naše lavička byla mnohem produktivnější, nicméně domácí výborně využili druhých šancí ke skórování, což byl rozhodující faktor v utkání.

Body: Novák 20, Studnický 11, Schmidl 10, Frič 9, Kotil 7, Ouředník 6, Košnar a Kosík 2, čtvrtiny: 17:11, 26:17, 17:19, 12:20.

GBA Lions Jindřichův Hradec : BA Nymburk 83:97

Nedělní utkání začalo kvůli stáhnutým košům na mini žákovskou kategorii asi o 30 minut později, hráči se však s krátkým rozcvičením vypořádali skvěle, aktivně od prvních vteřin bránili a díky tomu se dostali k lehkým zakončením a když nám náhodou míč z obroučky vypadl, byly jsme schopni si doskočit a vytvořit druhé i třetí šance a tak jsme se ujali vedení po první čtvrtině 16:30. Ve zbývajících čtvrtinách se hra vyrovnala, náš výkon byl jako na houpačce. Ve třetí čtvrtině jsme se dokázali dostat až na + 30 bodů, abychom za dalších 5 minut byly v plusu pouhých bodů 12. I tak jsme ale utkání dovedli v poklidu k jasnému vítězství 83:97. „Ukázali jsme si tak, že když budeme bránit aktivně od samého začátku zápasu, tak se právě díky dobré obraně uklidníme i v útočné fázi, která nám proti domácím vycházela jak do zónové tak i osobní obrany,“ zhodnotil trenér Jan Košař.

Body: Novák 31, Frič 21, Studnický 12, Fišera 11, Schmidl 8, Grmolenský 6, Kotil a Ouředník 3, Košnar 2, čtvrtiny: 16:30, 25:27, 21:25, 21:15.

• Starší žáci U15, liga

Nezdařil, Brhel, Nikodým, Davídek, Kamenec, Pojsl, toto všechno jsou hráči, kteří jsou stále na marodce, je to o dva více než v prvních zápasech. O tomto víkendu jsme tedy měli pouze 3 hráče pro pozice rozehrávače a křídel. Bohužel situace je jaká je a musíme se s tím poprat.

BA Nymburk : BK Pardubice 45:97

Sobotní utkání s BK Pardubice jsme nezačali vůbec dobře. Až po důrazné promluvě za stavu 1:12 jsme se přestali alespoň trochu bát. Do konce první čtvrtiny jsme hráli vyrovnanou partii. Taktéž druhá a třetí čtvrtina snesla měřítko, kluci se snažili a bojovali o každý balon. V poslední čtvrtině jsme již nestačili fyzicky. Bohužel ani přístup nebyl takový jako v předešlých čtvrtinách. BK Pardubice zaslouženě zvítězili, ale s celkovým přístupem hráčů jsme byli spokojeni.

Body: Sojka 13, Dundr 11, Nozar 10, Ehl 5, Jelínek 2, Mikeš 2, TH: 26/13 : 14/9, trojky: 0:6, čtvrtiny: 12:26, 8:15, 12:24, 11:32

BA Nymburk : SŠB Pardubice 71:63 pp

V neděli jsme přivítali druhý tým z města perníku SŠB Pardubice. Toto utkání bylo bohužel jedním slovem trapas od začátku až do konce. Hráči se soustředili na úplně jiné věci, než je hra a absolutně neplnili slova trenérů. Výsledkem byla ztráta 11 bodů po 20 minutách. Po velké bouřce v šatně v polovině utkání jsme se o trošku zlepšili a stahovali náskok soupeře. Stále jsme však hráli maximálně na 30% sobotního zápasu. Utkání dospělo do prodloužení naším košem se závěrečným klaksonem. V prodlužení stálo štěstí při nás a nakonec vyhráváme. Ovšem vítězství dnes asi mělo patřit soupeři. Děkujeme za podporu všem diváků a zároveň se jim omlouváme za pokaženou neděli.

Body: Nozar 23, Dundr 13, Ehl 10, Jelínek 9, Sojka 6, Mikeš 4, Nezdařil 4, Jenčík 2, TH: 32/12 : 29/17, trojky: 1:4, čtvrtiny: 17:16, 9:21, 12:7, 20:14, prodloužení: 12:5

Cílem víkendu byla určitě jedna výhra, což jsme splnili, ale nedělní utkání opravdu nemělo nic společného s tak pěkným sportem, jakým basketbal určitě je.

• Starší minižáci U13, krajský přebor

TJ Sokol Smíchov : BA Nymburk 20:106

K prvnímu utkání letošní sezóny odjeli hráči U13 na palubovku TJ Sokol Smíchov. Naši hráči byli lepší v individuálních dovednostech i v přechodu do rychlého protiútoku. Vyhráli vysokým rozdílem 106:20

Body: Poláček 24, Kováč, Bergman 14, Novák a Farkaš 10, Moc a Kukačka 7, Kramule, Prochovník, Vrba a Tomek po 4, Zachariáš a Horký 2, čtvrtiny: 2:24, 8:32, 1:36, 9:14

BŠ Tygři Praha : BA Nymburk40:79

V neděli jsme odjeli na utkání s týmem BŠ Tygři Praha a také s malými obavami na vyrovnaný výsledek. Kluci však hráli s velkým nasazením, až na malé výjimky hráli výborně v obraně i v útoku. Skoro všechny pokyny splnili na jedničku. Kluky musíme za předvedený výkon pochválit. S Prahy vezeme vítězství 79:40

Body: Poláček 22, Farkaš 15, Kováč 14, Bergman 8, Tomek 6, Vrba a Novák 4, Kukačka, Prochovník a Zachariáš po 2, čtvrtiny: 6:18, 10:14, 10:24, 14:23.

• Nejmladší minižáci U11, krajský přebor

BK R&J EBC Mělník : NBK Juventa Milovice20:70 a 7:53

1.zápas:

body: Kudrlička 16, Zahradník 16, Novák 12, Petkanov 7, Slovík 5, Kramule 4, Pospíšil 3, Zejdl 3, Zeman 3, Mammadov 1, čtvrtiny: 1:27, 7:20 8:12, 4:11

2.zápas:

body: Novák Filip 15, Zahradník 13, Kudrlička 12, Petkanov 4, Pospíšil 3, Kramule 2, Mammadov 2, Slovík 2, čtvrtiny: 6:14, 0:10, 0:17, 1:12

BK Brandýs n.L. : BA Nymburk146:14 a 71:5

1.zápas:

body: Vyskočil 7, Sokolovský 5, Hauerland 2, čtvrtiny: 49:4, 24:0, 39:10, 34:0

2.zápas:

body: Hauerland 2, Jakeš 2, Sukup 1, čtvrtiny: 26:1, 17:4, 20:0, 8:0

• Přípravka U10, Šmoulinka Cup

BA Nymburk, které bylo tentokrát složeno z hráčů z Milovic, odehrálo turnaj "Šmoulinka Cup" v Pardubicích s následujícími výsledky:

• NBK U10 : BK Brandýs nad Labem U10 57:2
  • NBK U10 : BC Kolín U10 54:27
  • NBK U10 : BK Studánka Pardubice U11 28:81