Příprava

VÍTĚZNÁ GENERÁLKA

5. 9. 2020

Vydařená poslední čtvrtina přinesla basketbalistům Nymburka vítězství v generálce na novou sezonu. Na závěr soustředění ve Slovinsku sváděli dlouho vyrovnanou bitvu s domácí Krkou Novo Mesto, ale v poslední desetiminutovce udolali účastníka Adriatické ligy 23:9 a celý zápas vyhráli 82:69. Přípravu tak zakončili s bilancí pěti výher a dvou těsných porážek. Už za týden se představí v prvním ligovém kole na hřišti Svitav.

Utkání s Krkou přineslo hodně bojovný basketbal plný faulů. Už za úvodních pět minut sudí odpískali 13 nedovolených zákroků a za celý zápas hned 50. Hra tak byla často kouskovaná. S agresivní hrou soupeře se naši hráči z počátku často vyrovnávali, i proto nakonec nasbírali 20 ztrát, ale sami nutili soupeře k podobnému počtu ztracených míčů.

Krka hned v první čtvrtině předvedla šňůru 11:0 a získala osmibodové vedení. Postupně se ale Nymburáci chytili a sváděli se soupeřem vyrovnanou bitvu. K dobrému výkonu se rozehrál Omar Prewitt, který trefil tři ze čtyř pokusů za tři body a nakonec byl s 15 body nejlepším střelcem svého týmu. Hned za ním byl Vojtěch Hruban.

Do poslední čtvrtiny se šlo za vyrovnaného stavu 59:59, pak ale trefil trojku Prewiit, dva koše přidal Martin Kříž a povedlo se odskočit na sedm bodů, což bylo klíčové. Krka už neměla síly na zvrat a její ztráta postupně narostla až na šestnáct bodů.

Krka Novo Mesto - ERA Basketbal Nymburk 68:82 (24:18, 19:29, 16:12, 9:23)

Nejvíce bodů: Stipčevič 17, Milovanovič 10, Camphor 8 - Prewitt 15, Hruban 13, Benda 12, Harding 9, Rupnik 8, Kovář 7, Šafarčík 6, Dalton 5, Kříž 4, Tůma 2, Bragg 1, Rylich 0.

Luka Rupnik (hráč Nymburka): „Každým dnem na soustředění jsme se zlepšovali. Hlavním smyslem cesty do Slovinska bylo vytvořit dobrou chemii v týmu a co nejvíce si zvyknout na herní systémy. A to se snad povedlo. Hráli jsme dvě utkání s dobrými soupeři, ale hlavní je, že mimo hřiště jsme si vytvořili lepší vztahy a jsme sehranější. Dnes to bylo vyrovnané utkání. Často se dnes rozhoduje až v poslední čtvrtině a je třeba stále věřit v náš systém a to se nám povedlo. V poslední části jsme dobře řešili naše akce a podařilo se nám je zlomit. Konečný výsledek neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Teď máme poslední týden přípravy, abychom se ještě zlepšili, ale všichni už se těší na soutěžní zápasy. Uvidíme, jak nám to půjde.“