Příprava

VÝHRA NAD LEVICEMI

26. 8. 2020

Basketbalisté Nymburka ve čtvrtém přípravném utkání porazili Patrioty Levice 94:64. Nad druhým nejlepším týmem Slovenska dominovali od úvodních minut, když nátlakovou obranou donutili soupeře k 24 ztrátám míče. Nejlepšími střelci byli s 15 body Jerrick Harding a Martin Kříž.

Při předchozí prohře s Gliwicemi se nepovedlo zachytit začátek, tentokráte to byli naopak naši hráči, kteří zaskočili soupeře svým presinkem. Už v prvních minutách měli čtyři zisky a rychle vedli 12:5. Do konce první čtvrtiny se Levice ještě držely ve hře, od druhé části bylo rozložení sil na hřišti jasně dané.

Rychlá hra podpořená přesnou střelbou za tři body přinesly jasné vedení, které narostlo až na 35 bodů. Navíc hned pět hráčů mělo dvouciferný počet bodů a do střelecké listiny se zapsalo hned 11 hráčů.

Poprvé se v nymburském dresu představil Omar Prewitt a za 19 minut zaznamenal 6 bodů za dvě trojky, 3 doskoky a dvě asistence včetně parádního nahození na smeč Haydena Daltona. Nejužitečnějším hráčem byl Luka Rupnik, který k 12 bodům přidal i 6 asistencí, 4 zisky a 2 doskoky.

ERA Basketbal Nymburk - Patrioti Levice 94:64 (21:17, 29:17, 26:10, 18:20)

Nejvíce bodů: Kříž a Harding po 15, Rupnik 12, Hruban 11, Šafarčík 10, Dalton 8, Tůma 7, Prewitt 6, Benda a Kovář po 4, Jirák 2, Rylich 0 - Juríček 25, Bachan 11, Krajčovič 10. Fauly: 20:18. TH: 12/10 - 17/10. Trojky: 14:6. Doskoky: 37:39. Ztráty: 11:24. Zisky: 17:4. Asistence: 21:13.

Petr Benda (hráč Nymburka): „Máme za sebou pár společných tréninků a ještě čekáme na nového pivota, ale obrysy naší hry už začínají být vidět. Noví kluci už to začínají chápat. Chyby tam ještě jsou od každého z nás, protože jsme šest měsíců nehráli a je těžké se do toho zas rychle dostat. Postupem času to ale bude lepší a lepší. Uvidíme na konci září, kdy se bude dohrávat Champions League. Věřím, že do té doby bude tým hrát podobně jako v minulé sezoně."

sobota 6.4. - 18:00