Příprava

VÝHRA NAD SILNÝMI POLÁKY

21. 8. 2020

Naši basketbalisté vyhráli i druhé utkání v přípravě na novou sezonu a sedmnáctinásobné polské šampiony Slask Vratislav porazili na jejich palubovce 92:86. A to stále hráli bez lehce zraněného Vojtěcha Hrubana a nové posily Omara Prewitta. Jiná posila Jerrick Harding debutovala v nymburském dresu 19 body. Rozehrávač Luka Rupnik zaznamenal 16 bodů a 7 asistencí.

Slask v domácím prostředí v sestavě mimo jiné s maďarským reprezentačním pivotem Kellerem začal dobře a přesnou střelbou si vypracoval na přelomu první a druhé čtvrtiny dvouciferné vedení. Postupně se ale Nymburk dostal do rytmu a za stavu 42:32 pro domácí přišla klíčová fáze zápasu. Rupnik s Hardingem a po nich zejména Jakub Tůma nakopli spoluhráče k tomu, že ještě do poločasu bylo srovnáno.

V úvodu druhé půle se ukázala nová posila Harding, který dal trojku s faulem, vzápětí přidal další body a poslal Nymburk do vedení. Na 19 bodů mu stačilo 17 odehraných minut.

Nymburk si po většinu druhé půle udržoval těsné vedení, přestože se dostal do potíží s fauly zejména na postech pivotů a přišel už ve třetí čtvrtině o vyfaulovaného Martina Kříže. Soupeř přesto srovnal na 80:80, ale pak dal důležitý koš Petr Šafarčík, následovaly tři body v podání velmi dobře hrajícího Tůmy a koš Petra Bendy po zkušené fintě na blokujícího soupeře. Rázem z toho bylo bylo vedení o sedm bodů a soupeř už nenašel odpověď.

Další dobré minuty odehrál odchovanec František Rylich, který dostal důvěru na 19 minut a to včetně dlouhé pasáže ve druhé půli. Zaznamenal 6 bodů za dvě trojky, 4 doskoky a 2 asistence.

Slask Vratislav - ERA Basketbal Nymburk 86:92 (31:23, 23:31, 20:22, 12:16)

Nejvíce bodů: Nevels 21, Keller 20, Jovanovič 17 - Harding 19, Rupnik 16, Šafarčík 14, Kovář 13, Tůma 12, Benda, Dalton a Rylich po 6, Kříž a Kábrt 0. Fauly: 20:30. TH: 31/23 - 22/19. Trojky: 7:11. Doskoky: 39:38. Ztráty: 20:19. Zisky: 8:15. Asistence: 12:20.

Petr Šafarčík (hráč Nymburka): „Byl to klasický polský soupeř. Nepříjemný, agresivní a fyzický basketbal. My měli trochu problém chytit začátek, ale je třeba tým pochválit, jak jsme se ve druhé půli zlepšili a začali hrát to, co chceme. Díky tomu jsme zápas otočili a vyhráli. Každé vítězství je jen dobře. Je dobře, že jsme se dotáhli ještě do poločasu, protože jsme nechtěli jít do kabin s dvoucifernou ztrátou. Pak jsme to postupně převážili na naší stranu zlepšeným výkonem. Jerrick Harding svůj potenciál ukázal už na tom jediném pořádném tréninku, který s námi absolvoval. Dnes jsme to viděli zas. Umí si vytvořit sám střelu, je velmi rychlý a snad mu to takhle půjde dál.“