NBL

VÝHRA VE SVITAVÁCH PŘINESLA REKORD

9. 10. 2019

Basketbalisté Nymburka vytvořili nový rekord Kooperativa NBL v neporazitelnosti. Ve 2. kole nového ročníku jsme zvítězili na hřišti Svitav 97:70 a připsali si tak už šedesátou ligovou výhru v řadě za sebou. Překonali jsme tak vlastní rekord z roku 2014, kdy jsme vyhráli 59 zápasů po sobě.

Náš tým se opět prezentoval agresivní hrou po celém hřišti a nutil domácí k častým chybám a ztrátám už na vlastní polovině. V úvodu byl hodně vidět pivot Zach Hankins, který dal devět z úvodních 16 bodů. Především jeho smeč po zadovce od Deishuana Bookera bude aspirovat na nejhezčí akce měsíce října.

Rychle jsme vedli už 18:5, ale po prostřídání se náš útok trochu zasekl a Svitavy se udržely ve hře. A to zejména zásluhou zkušeného Jiřího Jelínka, který dal za poločas 13 bodů. V závěru druhé čtvrtiny se dokonce dotáhli domácí na rozdíl šesti bodů, pak nás ale opět nastartoval reprezentant Jaromír Bohačík.

Udržovali jsme si dvouciferný náskok, i když jsme nepředváděli náš nejlepší basketbal. Definitivně jsme domácí zlomili ve třetí čtvrtině, když po dvou rychlých trojkách po sobě v podání Petra Šafarčíka narostl rozdíl ve skóre přes dvacet bodů.

Nejlepším hráčem utkání byl s 24 body Bohačík. Zach Hankins k 13 bodům přidal i 12 doskoků. Nenápadný výkon předvedl Booker, který nasbíral sedm bodů, pět doskoků a osm asistencí.

DEKSTONE Tuři Svitavy - ERA Basketbal Nymburk 70:97 (16:26, 27:25, 14:23, 13:23)

Nejvíce bodů: Svoboda 14, Jelínek a Crandall po 13, O`Brien 10 - Bohačík 24, Hankins 13, Rogič 11, Pumprla 10, Benda a Šafarčík po 8, Booker 7, Dalton 6, Hruban a Kříž po 5, Tůma a Peterka po 0. Fauly: 22:21. TH: 26/19 - 25/15. Trojky: 7:10. Doskoky: 44:51. Ztráty: 20:15. Zisky: 7:11. Asistence: 17:26. Hráč utkání: Bohačík (Nymburk).

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Nebyl to úplně kvalitní zápas, ale musím ocenit domácí a jejich trenéra, že hrají velmi dobrý týmový basketbal plný energie. Nakonec jsme dokázali zápas dovést k jasnému vítězství. A to se počítá.“

Lukáš Pivoda (trenér Svitav): „Doplatili jsme na problém na doskoku a také na naše ztráty. S tím to pak proti Nymburku nemůže dopadnout dobře. Soupeř nás z toho potrestal 53 body, což je neuvěřitelně vysoké číslo. Naše slabina byla i proměňování volných střel a nájezdů. Teď se musíme zvednout a vyhrát s Ostravou.“

Pavel Pumprla (kapitán Nymburka): „Nebylo to zrovna pohledné utkání kvůli hodně nevynuceným, chybám, ale my jsme byli ten klidnější tým a ztráty jsme víc trestali než domácí. Musíme se ale zlepšit, protože v Lize mistrů by nás to vytrestalo. Nevím, čím to, že zrovna teď jsme vytvořili rekord ligy v neporazitelnosti. Možná proto, že teď jsem tady já. To je samozřejmě nadsázka. Asi se teď dokážeme soustředit i na českou ligu. Dřív jsme jezdili zápasy jen odehrát a lepší soupeři to dokázali trestat. To ale neznamená, že tato série byla nějak jednoduchá. Bylo tam několik zápasů, co jsme vyhrávali poslední střelou nebo v prodloužení. Je to i o náhodě, že se při té sérii povedlo několik zápasů se štěstím vyhrát. Nic podstatného to ale pro nás není. To nejdůležitější, tedy poháry, nás teprve čeká.“