Příprava

ZÁVĚREČNÉ DRAMA

30. 5. 2020

V pátek 29. května jsme zakončili sezonu 2019/20 tréninkovým zápasem pro veřejnost, kterým jsme chtěli fanouškům alespoň trochu kompenzovat to, že od 10. března nás neviděli hrát kvůli koronaviru. A nabídli jsme jim dramatickou bitvu našich hráčů, kterou nakonec vyhrál Bílý tým nad Černým těsně 62:60. Čas utkání byl zkrácen na 4x7 minut.

Jelikož zahraniční hráči kvůli koronaviru odcestovali už v březnu do svých domovů, osmičku českých hráčů doplnili talentovaní odchovanci naší akademie Rostislav Jirák, František Rylich, Filip Kábrt a Martin Studnický. Trenéři si je pak rozdělili do dvou týmů po šesti. Oren Amiel si vzal Bílí tým a Aleksander Sekulič koučoval Černé.

Bílí začali hodně aktivně a to především díky Petrovi Šafarčíkovi, který v první půli jakoby chtěl ukázat, že si v nové sezoně zaslouží ještě větší roli v týmu a kraloval v útoku. Najížděl, dal dvě trojky v krátkém sledu po sobě a celkem za úvodních 14 minut nastřílel 19 bodů.

Navíc mu dobře sekundoval Martin Peterka, který stále jedná s vedením o nové smlouvě. Jejich zásluhou Bílí vedli už 31:17. Pak se ale rozehráli i Černí, nečekaným x-faktorem se ukázal Rosťa Jirák, který osmi body táhl šňůru 17:5, kterou se Černí v úvodu druhé půle na soupeře dotáhli.

Během šňůry se blýskl smečí po brejku i Petr Benda, teprve svou druhou v sezoně. Na druhé straně pak faulem zamezil ve smeči Šafarčíkovi, což si pak oba kamarádi vyříkávali. Jen to ale dokazovalo, jak prestižně hráči utkání vzali a že nešlo o žádnou exhibici. Několikrát skákali do reklamních panelů a nic si nedarovali.

Bílí se ze šňůry soupeře oklepali hlavně zásluhou Vojty Hrubana, který do té doby zůstával trochu v pozadí, ale pak vystřílel desetibodový náskok. Na druhé straně ale trojkou nakopl své spoluhráče Jaromír Bohačík, důležité body přidal Filip Kábrt a Černé především celý zápas táhl Martin Kříž. Ten svůj výkon korunoval závěrečnými pěti body, kterými dotáhl tým v poslední minutě na rozdíl jediného bodu.

Navíc František Rylich neproměnil své trestné hody, ale Bílí i tak uhájili těsné vítězství, které jedním trestným hodem v posledních vteřinách potvrdil Hruban.

Po závěrečném hvizdu sklidili hráči potlesk ve stoje od 200 fanoušků, které jsme mohli v rámci hygienických opatření na utkání pustit. Ocenili nejen výkon hráčů v tomto zápase, ale především v celé sezoně, ve které jsme prohráli jen dva zápasy.

Nymburk Bílí - Nymburk Černí 62:60 (17:9, 17:20, 17:17, 11:14)

Nejvíce bodů: Šafarčík 21, Hruban 17, Peterka 16, Pumprla 4, Rylich, Studnický po 2 - Kříž 18, Bohačík 11, Tůma 10, Jirák 8, Benda 7, Kábrt 6.