ZÁVĚREČNÝ DEN CRYSTAL CUPU 2021

31. 12. 2021

​Závěrečný den přinesl dva zápasy. V prvním mezi Zadarem a Klosterneuburgem už bylo o pořadí týmů rozhodnuto, ale ve druhém mezi BA Nymburka a českou reprezentací bylo ve hře druhé místo na turnaji a tomu odpovídal i náboj zápasu.

• KK Zadar : Klosterneuburg Dukes91:61

V prvním poločase to vůbec nevypadalo, že proti sobě nastupuje tým, který skončí na prvním místě a tým, který bude poslední. Rakušané až do poločasu ztráceli minimálně. Dokázali se silovějším hráčům Zadaru vyrovnat pod košem i v nájezdech a přestože byli ve vedení jen krátce hned v úvodu zápasu, rozdíl nebyl nikdy tak velký. Po změně stran se chorvatský stroj rozjel na plné obrátky a ukázal, že mu první místo bude patři právem. Ve třetí čtvrtině zavřel Klosterneuburg na 12 bodech, zatímco sám nastřílel třiatřicet. V poslední čtvrtině se už jen dohrávalo. Zadar zaznamenala 29 bodů po ztrátách soupeře a taky dokázal lépe využít body střídajících hráčů (37:22). I 11 bodů z rychlých protiútoků proti dvěma Klosterneuburgu vytváří obraz celého zápasu.

Body: Zagoršak a Beljan 15, Njegovan 11, Klarica 10, Sikirič, Bilokapić a Matulina po 9, Šare 8, Karamanko 5 - Ndukwe 19, Oguamalam 14, Schuecker 9, Koll 6, Lendl a Bodenstein 5, Meir 3, střelba za 2 body: 47/27 : 38/19, trojky: 28/9 : 19/4, TH 18/10 : 18/11, doskoky: 36:45, asistence 21:8, ztráty: 10:27, zisky: 15:3, fauly: 16:18, čtvrtiny: 25:19, 20:21, 33:12, 13:9

• BA Nymburk - Česko U17 71:70

Do posledního utkání na turnaji, kterým byl přímo souboj o druhé místo, jsme vstoupili aktivně, ale bohužel se nám nedařilo skórovat z vyložených pozic. Tento neduh se nás držel v podstatě po celých 40 minut zápasu. K tomu je potřeba přidat nepříjemnou obranu reprezentačního výběru zejména v tlaku na míč. Za první poločas nás hostující hráči donutili k patnácti ztrátám míče. Oproti zápasu proti Klosterneuburgu jsme měli problém s obranným doskokem. To se však velmi zlepšilo ve druhém poločase, kdy jsme zefektivnili doskok a pomohli jsme si několika rychlými protiútoky. Hlavně jsme se ale vyvarovali zbytečných ztrát, Ve druhém poločase jsme se výrazně vylepšili a spáchali jsme jen čtyři. Bohužel stále trvala naše nízká úspěšnost v zakončení, a tak nám reprezentační tým odskočil ve čtvrté čtvrtině do šestibodového vedení (62:68). Závěr zápasu však patřil našim domácím hráčům, kdy jsme několika povedenými seběhy ke koši za zády soupeře dokázali jednoduše skórovat. To nás posunulo do mírného vedení, které ještě hosté srovnali, ale Frič proměněným trestným hodem nás dostal 28 vteřin před koncem základní hrací doby do vedení. Následný útok jsme dokázali ubránit a pak už jsme jen pomocí přihrávek nedovolili soupeři faulovat a utkání zvládli a zaslouženě zvítězili v boji o druhé místo.

Body: Novák 26, Žalud a Ouředník 12, Grmolenský 5, Frič a Cogan 4, Jakubal a Bašta 3, Fišera 2 - Svoboda 13, Látal a Smažák 12, Koulisianis 9, Macura 6, Zvolánek 5, Gale a Myšák 4, Lízálek 3, Slovák 2, střelba za 2 body: 43/18 : 59/25, trojky: 27/8 : 25/5, TH 24/11 : 9/5, doskoky: 53:51, asistence 13:14, ztráty: 19:14, zisky: 11:13, fauly: 16:21, čtvrtiny: 17:20, 20:18, 18:17, 16:15