​KADETI BODOVALI NA MAXIMUM

18. 10. 2023

Extraligoví kadeti v sobotu v extralize poprvé vyhráli a hned v neděli si dali repete. Mladší žáci zvítězili v sobotu na Vyšehradu, v neděli o pár kilometrů dál u Jižních Supů prohráli. Mladší minižáci zvítězili v obou zápasech v Nehvizdech. Na druhé straně spokojenosti byli junioři, kteří ve středu nestačili na USK Praha a ani muži Polabí nebyli na Sokole Pražském vítězní.
  • Kadeti U17 - Extraliga základní část

BA Nymburk-Basketpoint Frýdek-Místek 97:63

V prvním domácím zápase, jsme chtěli po čtyřech venkovních prohrách zapsat první výhru. Do zápasu jsme dobře vstoupili a už během prvního poločasu jsme si vytvořili dostatečný náskok, díky kterému si mohli zahrát všichni. Negativy naší výhry bylo ovšem 28 ztrát a neuvěřitelných 22 nedaných šestek.

Body: Majerník 18, Stanko 18, Plaček 17, Málek 15, Sojka 9, Hamtil 8, Tobiáš 6, Brožek 4, Újezdský 2.

Skóre po čtvrtinách:20:11, 53:21, 80:38, 97:63.

BA Nymburk-Snakes Ostrava 69:61

V neděli nás čekal úplně jiný soupeř a podle toho vypadal i průběh zápasu. Od začátku se hrál vyrovnaný basketbal a ještě pár minut před koncem bylo skóre vyrovnané. O našem vítězství rozhodla skvělá bojovnost a dobrá obrana. I proto jsme zapsali druhou výhru v sezóně.

Body: Stanko 26, Majerník 15, Brožek 11, Málek 9, Plaček 6, Tobiáš 2.

Skóre po čtvrtinách: 27:19, 42:37, 53:57, 69:61

• Mladší žáci U14 - liga

Sokol Vyšehrad - BA Nymburk22 : 92

V sobotu na palubovce Vyšehradu mladší žáci BA U14 snadno zvítězili. Kladem utkání je, že si do sytosti zahrálo všech 14 nominovaných hráčů. Všichni se také svým dílem podíleli na vstřelených bodech týmu. Je třeba pracovat na základních činnostech jednotlivce jak v obraně, tak v útoku, které ani z daleka nejsou na potřebné úrovni dané věkové kategorie.

Body: Novotný 15, Novák 12, Davídek 11, Moc 11, Šperlich 11, Vokřál 8, Kalný 6, Motyčka 5, Nohejl 4, Karban 2, Stránský 2, Hůlka 2, Tomek 2, Fořt 2. Skóre jednotlivých čtvrtin: 3:23, 7:23, 5:28, 7:18, TH: 20/8, ztráty: 28

Tygři Praha - BA Nymburk91 : 48

V neděli na palubovce Tygrů Praha se žáci utkali s nejkvalitnějším soupeřem naší ligové skupiny. Soupeř nás převyšoval v rychlosti, síle, somatotypem i herní vyspělostí. Naše kluky zdobila velká bojovnost během celého utkání. Přes vysokou prohru, jsme na naší straně byli svědky několika pěkných individuálních výkonů. Gratulace soupeři s přáním abychom vytrvali v dosavadní tréninkové píli.

Body: Novák 16, Davídek 10, Šperlich 6, Kalný 2, Fořt 2, Novotný 2, Tomek 2, Hůlka 2, Moc 2. Skóre jednotlivých čtvrtin: 25:10, 22:4, 21:22, 23:12. TH:9/4. Ztráty: 32

KRÁTCE

• Junioři U19, extraliga, skupina A

BA Nymburk - USK Praha 61:74

U19 předehráli extraligové utkání proti USK Praha ve středu. Soupeř nás ve druhé čtvrtině ubránil na pouhých sedmi bodech a tím získal dvouciferné vedení. Na začátku čtvrté čtvrtiny jsme stáhli náskok soupeře na osm bodů, ale více přiblížit se nám nepodařilo.