JUNIOŘI I ŽÁCI MAJÍ POSTUP JISTÝ

6. 12. 2023

Nejmladší minižáci U11 se s Českým Brodem rozešli smírně jednou výhrou a jednou prohrou. Starší minižáci U13 uspěli jak v krajském přeboru, tak ve dvou zápasech kvalifikace o Národní finále. Starší žáci U15 pojistili dvěma výhrami postup do extraligy, když na druhém místě skupiny B mají stále jen jednu prohru. Dvě výhry a jistý postup do nadstavby A mají i junioři U19. Mužům Polabí, i když většinu hráčů tvoří junioři, se opět nepovedlo dotáhnout prodloužení do vítězného konce.
  • 1.liga mužů, skupina západ, základní část

Basketbal Polabí x BK Wolves Radotín 89:90

Polabí bohužel prohrává i další prodloužení. Výpadek ve druhé čtvrtině, kterou jsme prohráli 15:24, nás stál strašně moc sil, které nám včetně zkušeností chyběly i v koncovce zápasu, nicméně je potřeba pochválit juniory, kteří příkladně bojovali a utkání odehráli velice dobře.

Body: Kolář 23, Novák Dávid 21, Gevorkyan 14, Synáček 12, Adamec 9, Baštář 6, Sychra 3, Jakubal 1. Čtvrtiny: 21:22, 15:24, 22:11, 22:22, 9:10.

• Extraliga U19, základní část, skupina A

BA Nymburk : Válečnící Děčín 87:68

Sobotní domácí utkání pro nás bylo velice důležité z pohledu tabulky, jelikož vítězství by nám přineslo jistotu postupu do nadstavby A, mezi 8 nejlepších týmů extraligy. Možná i proto jsme do zápasu vstoupili poněkud nervózně a brzy jsme prohrávali 2:7. Nicméně po pěti odehraných minutách jsme překlopili skóre na naši stranu, uklidnili jsme se v útoku a hlavně začali agresivně bránit. Vyjma třetí čtvrtiny jsme soupeře udrželi pod 20 bodů na čtvrtinu a v průběhu zápasu jsme si vytvořili až pětadvacetibodový náskok. Tento zápas nám jasně ukázal, že když nemáme úplně svůj den v útoku, tak obranou a doskokem jsme i tak schopni vyhrát jednoznačným rozdílem. Hosté měli kromě trestných hodů lepší procento zakončení, ale naopak doskok (56:40) hovořil jasně v náš prospěch a to byl důležitý faktor zápasu.

Díky výhře jsme si definitivně zajistili tři kola před koncem základní části boje v nadstavbě A a za to jsme velice rádi.

Body: Kováčik a Gevorkyan 17, Synáček 16, Křemen 8, Jakubal a Baštář 7, Majerník 6, Adamec 5, Prokeš a Janota 2. Čtvrtiny: 27:19, 16:12, 23:20, 21:17.

BA Nymburk : Slavoj BK Litoměřice 100:65

Do nedělního utkání jsme vstupovali jako jasný favorit a tuto roli jsme chtěli jednoznačně potvrdit. To nám vyšlo v první čtvrtině dobře, vyhráli jsme ji rozdílem šestnácti bodů 30:14. Pak šla naše koncentrace extrémně dolů, přestali jsme hrát, běhat, bojovat a hosté ucítili nabídnutou příležitost, druhé hrací dějství jsme nakonec vyhráli rozdílem jediného bodu 25:24. Bylo nám jasné, že takto lehkovážnou obranu nechce hrát nikdo z nás. V poločase jsme si tak dali jasný cíl, na kolika bodech chceme soupeře ubránit a to se nám povedlo.

Třetí čtvrtinu jsme nastartovali skvěle, vyhráli jsme ji 30:13 a v obraně jsme nepolevovali ani v poslední periodě. I když se nám příliš nedařilo skórovat, udrželi jsme soupeře na 14 bodech. „S konečným výsledkem můžeme být spokojeni, zároveň je však důležité si uvědomit, že nezáleží, proti komu hrajeme, ale kolik energie do hry jako jednotlivci dáváme a jsem rád, že to hráči ve druhém poločase pochopili,“ doplnil trenér Košař.

I nadále tak plujeme do nadstavby A v naší velice vyrovnané skupině, kde se každé vítězství počítá. Junioři odehrají svá poslední dvě utkání nejprve 12.12. na palubovce USK Praha a následně 16.12. na Sokole Pražském.

Body: Gevorkyan 26, Synáček 21, Baštář 15, Jakubal 13, Janota 6, Adamec a Prokeš 5, Stanko 4, Kováčik 3, Křemen 2. Čtvrtiny: 30:14, 25:24, 30:13, 15:14.

• Starší minižáci U13 - kvalifikace o NF

BC Benešov – BA Nymburk14:59

O víkendu nastoupili starší minižáci U13 k zápasům proti Benešovu v rámci kvalifikace o Mistrovství ČR (Národní finále). Sobotní zápas na palubovce Benešova začal velmi opatrně. Nicméně naši kluci vedli od začátku zápasu a s dalšími proměněnými koši navýšili rozdíl ve skóre na konečných 45 bodů. Musíme však podotknout, že díky slušné obraně soupeře, to vždy nebylo tak jednoduché, jak tomu napovídá výsledek utkání.

Body: Grepl 17, Roza 12, Vyskočil 6, Hauerland, Kramule, Petkanov, Šmrha po 4, Jakeš, Slavíček, Kudrlička Š., Sukup po 2, skóre po čtvrtinách: 2:18, 3:30, 9:43

BA Nymburk – BC Benešov 47:22

Druhý zápas se hrál hned následující den v Nymburce. Nedělní zápas nezačal tak jak bychom si představovali, skóre bylo dlouho vyrovnané v podstatě až do poloviny třetí části. Díky dobré obraně soupeře jsme se nedokázali tolik prosadit pod košem a neproměňovali jednoduché koše. Pak se kluci uklidnili a ukázali své zkušenosti. Konec zápasu patřil už jenom našim klukům a zvítězili 47:22. Nyní jako vítězové 1. kola kvalifikace nás čeká tým Brandýsa.

Body: Grepl 12, Hauerland, Novák, Vyskočil, Zahradník po 6, Kudrlička J. 3, Roza, Kudrlička Š., Sukup, Šmrha po 2, skóre po čtvrtinách: 10:7, 23:14, 33:20

U13 - přípravná soutěž starších minižáků

BA Nymburk – NBK Juventa Milovice 49:24

V pondělí jsme odehráli doma odložené utkání s Milovicemi. Tedy s kluky, kteří spolu s námi jako jeden tým odehráli o víkendu kvalifikaci na NF. Velká nervozita a natěšení panovalo od začátku na obou stranách. Naši kluci k utkání přistoupili zodpovědně, přesto se nám nedařilo proměňovat jasné koše. Neproměněné koše se trochu podepsali i na psychice. Za obranu ale musíme kluky pochválit. V poslední čtvrtině se kluci uklidnili a v klidu zápas dohráli a skóre navýšili na rozdíl 25 bodů.

Body: Jakeš 10, Vyskočil 8, Roza 7, Hauerland, Sokolovský po 6, Slavíček, Sukup po 4, Rasocha 2

skóre po čtvrtinách: 16:4, 26:10, 32:19