MINIŽÁKOVSKÁ ČTVRTFINÁLE 4:0

23. 3. 2023

Muži Polabí dokončili výhrou nad Zlínem skupinu D na prvním místě. Kadeti obsadili v extraligové nadstavbě A druhé místo bez ohledu na prohru z posledního kola. Mladší žáci přivezli z Moravy výhru z Olomouce a prohru s lídrem z Ostravy. Starší minižáci v posledním kole přeboru porazili dvakrát Benešov a vybojovali účast v krajském čtvrtfinále. Mladší minižáci U12 Nymburka a Milovic už svá čtvrtfinále odehráli a oba týmy byly úspěšné.

1.liga mužů, skupina D o 7. - 12. místo

• Basketbal Polabí : Strabag Zlín 106:88

Polabí vítězí, vyhrává svoji skupinu D a ve čtvrtfinále vyzve tým Tuři Svitavy.

Basketbal Polabí zvítězil v dalším domácím utkání, tentokrát nás nedokázal zastavit tým ze Zlína. Soupeř se však proti nám prezentoval patnácti úspěšnými trojkami, naopak nám se velice dařilo proměňovat střely za dva body. Hlavně jsme proti vyššímu soupeři dokázali vyhrát doskok, což byl klíčový faktor utkání. Bodově se tentokrát prosadil nejvíce František Rylich, který za 25 minut zaznamenal 30 bodů, 9 doskoků a 7 asistencí, dále mu sekundovali Dávid Novák s 20 body, Filip Kábrt se 17ti body a Tobi Mikula s 12ti body. Polabí si tak zajistilo první místo ve skupině D, což je velký úspěch pro naše mladé hráče a věříme, že sezóna pro nás ještě nekončí a popereme se o co nejlepší výsledky ve čtvrtfinále 1.ligy mužů, kde se nám postaví Tuři Svitavy. Čtvrtfinále se hraje na 3 vítězná utkání a my uděláme maximum, co bude v našich silách, abychom jasné favority co nejvíce potrápili. Uvidíme, v jaké se sejdeme sestavě na jednotlivá utkání, ale můžeme slíbit, že do každého zápasu dáme maximum.

Body: Rylich 30, Novák Dávid 20, Kábrt 17, Mikula 12, Novák Pavel 9, Kolář 8, Merta 7, Kováčik 3. Čtvrtiny: 25:25, 34:26, 25:17, 22:20.

Kadeti U17 – extraliga, nadstavba A

• USK Praha : BA Nymburk69:59

Na Folimance jsme čekali těžký zápas a od začátku se to potvrzovalo. Domácí byli lepší na doskoku a nás bohužel jako skoro každý zápas trápilo proměňování trestných hodů. I tak byl stav před poslední čtvrtinou +3 body pro nás. V poslední čtvrtině zápas dost ovlivnili nepřesné výroky rozhodčích a i díky tomu jsme prohráli o 10 bodů.

Body: Gevorkyan 21, Adamec 20, Frič 6, Baštář 6, Křemen 3, Petrák 2, Synáček 1. Stav po čtvrtinách: 19:10, 30:26, 48:51, 69:59.

• Tygři Praha : BA Nymburk 70:52

V posledním zápase nadstavby nám "o nic" nešlo, protože jsme věděli, že skončíme před play-off na druhém místě. Proto dostali prostor všichni hráči z lavičky. Bohužel přístup některých hráčů nebyl ideální a byla to jedna z příčin, proč jsme prohráli o 18 bodů. „Před play-off máme na čem pracovat a věřím, že se dobře připravíme,“ dodal trenér Stanislav Votroubek.

Body: Baštář 13, Křemen 10, Adamec 8, Brožek 6, Synáček 6, Gevorkyan 6, Petrák 2, Smělý 1. Stav po čtvrtinách: 13:18, 30:33, 53:46, 70:52.

Mladší žáci U14 – extraliga, sk. B

K víkendovým zápasům jsme odjeli do Ostravy a Olomouce. Cílem bylo přivézt výhru z Olomouce a s Ostravou uhrát lepší výsledek než doma. Oba cíle se povedly.

• NH Ostrava : BA Nymburk 73:51

Zápas s Ostravou o 22 bodů, kdy je nutno zmínit, že se nám vůbec nepovedla střelba šestek 24:4!!! Ale i tak prohra o 22 je úspěch a zlepšení. Do zápasu se zapojili všichni hráči a každý z nich ukázal, že i tak proti silnému soupeři jako je Ostrava, může hrát.

Body: Batelka Šimon12, Kovač Jakub 10, Poláček Daniel 9, Hazdra Tomáš7, Kramule Matyáš 5, Benda Tobiáš 4, Zachariáš Richard 4. Stav po čtvrtinách: 22:10 39:21 60:34

• SKUP-BCM Olomouc : BA Nymburk 55:66

Zápas s Olomoucí byl o tom, kdo se dříve probere (začátek 8:30). Kluci podali výborný výkon v obraně, ale bohužel se nám nedařilo soupeři odskočit, kdy jsme ještě v závěru udělali dvě velké chyby a zapas tak skončil rozdílem 10 bodů. Pochvalou je zlepšení trestných hodů na 15/9.

Body: Batelka Šimon 18, Poláček Daniel 18, Benda Tobiáš 16, Kovač Jakub 6, Hazdra Tomáš5, Zachariáš Richard 2. Stav po čtvrtinách: 15:16 21:27 34:45, 55:66

Za cely víkend patří velké díky všem, jak rodičům řidičům, tak rodičům, kteří nás celou dobu podporovali na dálku. Kluci si jako bonus odvezli i zážitek z týmových motokár (viz foto níže).

Mladší minižáci U12, krajský přebor – čtvrtfinále

• BA Nymburk : BK Beroun 80:38 a 93:9

O tomto víkendu odehráli kluci U12 dvě čtvrtfinálová utkání. První utkání se odehrálo v sobotu na palubovce Berouna. Po rozpačitém začátku (zřejmě obava z neznámého soupeře) se kluci začali lépe soustředit na hru v útoku a také začali mnohem lépe bránit a to vedlo k postupnému navyšování skóre až na konečných 38:80.

V neděli se hrálo doma. Bylo vidět, že se kluci na nedělní utkání dobře vyspali a dobrým výkonem opět zvítězili vysokým rozdílem. Tím si zajistili postup do finálové čtyřky Středočeského kraje.

Body 1.utkání: Grepl 18, Vyskočil a Jakeš po 14, Sokolovský 12, Hauerland 9, Slavíček 7, Kroupa, Rasocha, Kronus po 2

Body 2.utkání: Jakeš 32, Grepl 14, Vyskočil 13,Hauerland 10, Rasocha 6, Oburu 5, Slavíček a Sukup po 4, Sokolovský 3, Kroupa 2

V sobotu družstvo mladších minižáků U12 Milovic, odehrálo dva zápasy čtvrtfinále, které jsme tentokrát odehráli v azylu na Komendě v Nymburce. Minulý týden byl hektický, v úterý byl naším soupeřem ve čtvrtfinále BK Beroun, po následné kontumační výhře Kralup nad Vltavou nám bylo přiděleno BK Kladno. Po dohodě obou klubů se nakonec oba zápasy odehrály v jeden den. Navíc jsme se potýkali s velkou absencí, ze zdravotních důvodů chybělo až 8 hráčů. Nominace byla hotová skládačka, a tak tým doplnilo dravé mládí, dokonce i hráč ročník narození 2014.

• NBK Juventa Milovice - BK Kladno 68:36

Po úvodním oťukávání jsme se dostali zaslouženě do vedení 7:0, ale v polovině 1. čtvrtiny se začali bodově prosazovat i hosté. Pod oběma koši začal vládnout jeden z vyšších a starších hráčů Kladna, který se svými 193 cm neměl problém zasmečovat. Hned v úvodu 2. čtvrtiny nás posadil na zadek i druhý ze starších a vyšších hráčů Kladna, který mezi ostatními vypadal jako Hulk a dvěma úspěšnými trojkami dostal hosty do vedení. Poté se skóre zápasů přelévalo ze strany na stranu. V prvním poločase nám chyběla energie, ale nakonec jsme ho vyhráli 26:20. Ve třetí čtvrtině tým politý živou vodou začal v zápase dominovat, přidali jsme na bojovnosti a nasazení v obraně a doslova jsme soupeře nenechali vydechnout. V útoku jsme přidali výrazně na pohybu, postupným útokem a častější střelbou jsme se začali prosazovat. Brzy jsme získali dvouciferné vedení. Ve čtvrté čtvrtině jsme z našeho nasazení neubrali, zápas jsme zaslouženě vyhráli a do odvety jsme si odnesli dvaatřicetibodový náskok.

„V prvním poločase to z naší strany nebylo vůbec ono, na druhou stranu je pravda, že to měli hráči náročné, všech pět hráčů soupeře bylo po celý zápas postaveno na hranici nebo ve vymezeném území a tam se těžko pronikalo. Za druhý poločas patří všem hráčům obrovská pochvala. Dnes se ukázalo, že i dva či tři vyhrané souboje dokážou nakopnout tým k lepšímu výkonu," ohodnotil první zápas trenér David Horák.

Body: Kudrlička Šimon 12, Novák Filip 11, Petkanov Stefan 8, Pospíšil Max 6, Handl Štěpán 6, Král Tomáš 6, Slovik Tomáš 5, Zahradník Viktor 5, Kramule Tadeáš 4, Zeman Martin 3, Ladjimi Adam 2.

Fauly:8:19, Trojky: 3:2, TH: 9/24 : 0/2, čtvrtiny: 11:8, 15:12, 23:8, 19:8

• BK Kladno - NBK Juventa Milovice 37:81

Po půlhodinové přestávce se odehrálo druhé čtvrtfinále. Do tohoto zápasu jsme vstupovali s dvaatřicetibodovým náskokem. Sport je ale nevyzpytatelný, a proto jsme chtěli ve druhém zápase zvítězit, abychom se vyhnuli případné matematice. První čtvrtinu, která skončila naším těsným vedením o dva body, jsme odehráli vlažně, chyběla tomu jiskra. Tu jsme zažehli v úvodu druhé čtvrtiny, šňůra 8:0 nás posadila na koně a poločas jsme vyhráli 32:19. Ve druhém poločase jsme žádné drama nedopustili, byli jsme lepším týmem.

„Hráčům mockrát děkuji za oba zápasy čtvrtfinále, ačkoliv výsledky obou zápasů jsou jasné, tak kluci odehráli velmi náročné a bojovné utkání hlavně v prvních poločasech. Ve druhých poločasech jsme byli již lepším týmem ve všech basketbalových dovednostech. I přes výraznou výškovou převahu soupeře na doskoku jsme se postupně soupeři vyrovnali," dodal David Horák

Body: Zahradník Viktor 17, Kudrlička Šimon 14, Handl Štěpán 11, Pospíšil Max 9, Novák Filip 9, Slovik Tomáš 7, Petkanov Stefan 6, Zeman Martin 2, Ladjimi Adam 2, Král Tomáš 2, Kramule Tadeáš 1, Bernátek Michael 1. Fauly:15:10, Trojky: 1:0, TH: 4/12 : 9/20, čtvrtiny: 12:14, 7:18, 9:21, 9:28