MLADŠÍ HRÁČI LEPŠÍ STARŠÍCH

4. 10. 2023

Už čtvrtečními předehrávkami začal další basketbalový víkend naší Akademie. Nepotěšili muži Polabí, ani kadeti U17 ve venkovních zápasech. Především kadeti si musí před dalším kolem sáhnout do svědomí. Naopak mladší žáci slavili celkem tři jednoznačná vítězství. Celkově ve třech zápasech porazili soupeře o 112 bodů. Na zápasy vyrovnaně v prvních dvou utkáních zahráli mladší minižáci
  • 1.liga mužů, skupina západ, 3.kolo

BK Wolves Radotín : Basketbal Polabí 80:67

V neděli nás čekalo utkání proti týmu Radotína v jeho domácí černošické hale, které se nám bohužel nevydařilo ani na útočné a ani na obranné polovině hřiště. Od samého začátku jsme tahali za kratší konec provazu. Když jsme se dokázali soupeři přiblížit na minimální počet bodů, tak jsme ani v jednom případě nedokázali jít bodově před něj. Soupeř vždy trefil těžké střely a nám se mnohokrát stalo, že jsme nebyli schopni proměnit ani vyložené šance zpod koše. Když se k tomu přidá malá aktivita jak na útočném tak obranném doskoku, nemůžeme pomýšlet na vítězství v žádném zápase. Prohra nás velice mrzí, nyní však nezbývá nic jiného než si vše vyříkat před dalším utkáním a začít se rvát o každý doskok, jedině tak budeme moci vyběhnout do rychlého protiútoku a hrát naší obvyklou hru.

Body: Kolář 21, Novák Pavel 15, Kováčik 14, Sychra a Merta 6, Synáček a Ouředník 2.

Čtvrtiny: 22:15, 27:22, 10:21, 21:9

• Junioři U19, extraliga, skupina A

BA Nymburk : BŠ Tygři Praha 91:90

Junioři mají fantastický vstup do nové sezóny.

Po skvělém nedělním vítězství proti Písku jsme se hned ve čtvrtek představili na domácí palubovce na státní svátek proti Tygrům z Prahy. Do utkání bohužel nemohl nastoupit náš kapitán Jonáš Janota a ani Jakub Zajíc, kteří mají oba dlouhodobější zranění a pouze k rozcvičení a na konci na pár vteřin nastoupil po 14 denní tréninkové absenci Ondřej Petrák. Se "ztrátami" jsme se tak museli vyrovnat a zejména hráči z lavičky zahrát skvělý zápas, abychom mohli kompletnímu soupeři konkurovat.

Od první čtvrtiny se hrál velice rychlý basketbal, týmy se střídaly ve vedení. Bohužel ve druhé čtvrtině jsme vinou několika nepřesností, zbrklých zakončení a hlavní neaktivním doskokem dovolili hostům poločasové vedení o 2 body 48:50.

Třetí čtvrtina pro nás začala katastroficky, kdy jsme absolutně nezachytili nástup hostujícího týmu, který začal proměňovat i těžké střely za 3 body a vytvořil si v průběhu 3 periody náskok 12ti bodů 63:75. Poslední 2 minuty ale patřili naším hráčům, Matěj Prokeš proměnil 3 trojky, přičemž poslední s klaksonem ukončující třetí čtvrtinu, a tak jsme rázem byli zpátky na rozdílu 3 bodů 74:77.

Poslední čtvrtina se nesla v duchu nepřesností a tvrdých obran, 3 minuty do konce jsme prohrávali 84:88, ale pak si vzal slovo Adam Adamec, který 5 body v řadě přelil skóre na naši stranu a 89:88. To se už rozběhla poslední minuta utkání. Do té jsme nevstoupili dobře a soupeř si vzal vedení na svojí stranu 89:90, signál na Arsena Gevorkyana nám vyšel skvěle, a tak jsme se opět těšili z vedení 91:90. V závěru jsme se při trestných hodech dopustili přešlapu, a proto měl soupeř útok na vítězství. Tomu však blokem zabránil Peter Kováčik, čímž slavíme další vítězství na domácí palubovce a o to vzhledem k našemu aktuálnímu zdravotnímu stavu cennější. Všichni hráči na hřišti odevzdali úplné maximum, výborně se za stavu -12 vrátili do zápasu a koncovku dokázali i se štěstím zvládnout.

Body: Synáček 21, Gevorkyan 20, Prokeš 12, Křemen 10, Kováčik 9, Jakubal 7, Baštář 6, Adamec 5, Smělý 1. Čtvrtiny: 25:25, 23:25, 26:27, 17:13.

• Kadeti U17, extraliga - základní část

BK Opava-BA Nymburk 83:80

V Opavě jsme nezačali vůbec dobře, jak je v této sezóně naším zvykem a brzo jsme prohrávali dvouciferným rozdílem. V poločase naše ztráta narostla díky naší neochotě běhat a bojovat na 19 bodů. Ve druhém poločase jsme se postupně zlepšovali a ztrátu stáhli až na 3 body. Bohužel otočit skóre se nám nepodařilo.

Body: Majerník 18, Stanko 15, Plaček 10, Újezdský 9, Málek 9, Brožek 7, Klouček 4, Tobiáš 3, Sojka 3, Hamtil 2.

Skóre po čtvrtinách: 26:14, 50:31, 70:53, 83:80

NH Ostrava-BA Nymburk 96:57

Se zlepšeným výkonem v Opavě jsem očekával dobrý výkon proti Ostravě. Bohužel opět naše laxnost, neochota běhat, nekomunikace na obou stranách hřiště a nulová bojovnost udělali ze zápasu exibici našeho soupeře. Do příštích zápasů musíme všechno změnit, hlavně přístup většiny hráčů.

Body: Stanko 20, Majerník 10, Plaček 6, Klouček 5, Brožek 4, Újezdský 4, Hamtil 3, Sojka 3, Málek 2.

Skóre po čtvrtinách: 35:15, 52:29, 77:49, 96:57

• Mladší žáci U14, liga

BA Nymburk - Basket Poděbrady102 : 46

Minulý čtvrtek přivítali mladší žáciBA kategorie U14na domácí palubovce žáky z Poděbrad.

Celé utkání naši hráči dobře bránili osobní celoplošnou obranu a v útoku sehráli řadu pohledných kombinací hoď a běž. Soupeře jsme předčili ve všech herních činnostech.

Body: Fořt Matěj 14, Novák Kryštof 14, Moc David 14, Šperlich Matěj 11, Vokřál František 10, Novotný Šimon 8, Tomek Vojta 7, Kalný Dan 6, Hůlka Štěpán 6, Davídek Filip 4, Stránský Ladislav 4, Nohejl Matouš 2, Šimonek Michal 2. Čtvrtiny: 24:9, 27:9, 32:9, 19:19

TH: 15/2

BA Nymburk - BC Kolín95 : 60

Nejpohlednější utkání dosavadního průběhu ligové soutěže U14 sehráli mladší žáci BA Nymburk proti kvalitnímu soupeři z Kolína. Kluci k utkání přistoupili koncentrovaně. Během utkání se dopustili pouze deseti ztrát, což byl asi hlavní faktor nakonec přesvědčivého vítězství. Velmi dobře bránili a srdnatě se stavěli do nájezdů soupeře. V útoku předvedli řadu velmi pěkných individuálních akcí, které ale nepřevyšovali nad kolektivním pojetí hry. Zaslouženě si užili závěrečný potlesk tribun :-).

Gratulace s nadějí, že se kluci budou ještě více koncentrovat na tréninky a postupně herně růst.

Body: Benda Tobiáš 21, Novák Kryštof 18, Jebavý Marek 13, Tomek Vojta 11, Moc David 9, Šperlich Matěj 8, Davídek Filip 8, Vokřál František 3, Stránský Ladislav 2, Nohejl Matouš 2. Čtvrtiny: 14:14, 27:20, 33:6, 21:20, TH:29/12

BA Nymburk - Královští sokoli Hradec Králové65 : 44

V neděli opět na domácí palubovce jsme přivítali mladší žáky z Hradce Králové. V tomto utkání jsme bohužel nešetřili ztracenými míči. Sice jsme se ani z daleka nepřiblížili hernímu projevu ze sobotního utkání, i přesto si kluci vítězství zaslouženě vybojovali.

Jedeme dál :-)

Body: Šperlich Matěj 14,Davídek Filip 13, Novák Kryštof 12, Moc David 9, Jebavý Marek 6, Novotný Šimon 4, Kalný Dan 4, Stránský Ladislav 2, Tomek Vojta 1. Čtvrtiny: 12:10, 19:11, 11:15, 23:8. TH: 26/11.

• Mladší minižáci U12, přípravná soutěž

První utkání sezony se neslo více v bojovném duchu než basketbalovém. Kluci se snažili, ale byla vidět nerozehranost na obou stranách. Narazily na sebe týmy, které by měly patřit na špičku tabulky, adíky tomu, byla obě utkání vyrovnaná. Určitě budeme muset více potrénovat a zaměřit se na základní činnosti jednotlivce, abychom soupeři v odvetě mohli oplatit tu jednu porážku.

BA Nymburk : BK Brandýs n.L.59:72

Body: Slavíček 21, Sokolovský a Kmec 13, Sukup 7, Mach 3, Píša 2. Fauly:17:16, Trojky:0:0, TH:22/9 : 22/6, čtvrtiny: 15:26, 36:36, 41:61

BA Nymburk : BK Brandýs n.L.35:34

Body: Sukup 12, Slavíček 9, Kmec 8, Sokolovský a Píša a Mach 2. Fauly:6:11, Trojky:0:0, TH:7/1 : 10/4, čtvrtiny: 10:7, 16:18, 26:28