Příprava

PORÁŽÍME POLSKÉHO MISTRA

17. 9. 2022

Stoupající výkonnost potvrdili nymburští basketbalisté na Memoriálu Adama Wójcika ve Vratislavi, kde si připsali cenný skalp domácího polského mistra Slask Wroclaw po výhře 87:84. V souboji českého a polského šampiona předvedl skvělý začátek a pak vydařenou koncovku, kterou rozhodl pěti body Martin Kříž. Ten v prvním zápase po návratu z reprezentace zapsal double double za 11 bodů a 10 doskoků. Nejlepším střelcem byl s 26 body Gerel Simmons.

Nymburk šel do utkání bez lehce zraněného Sterlinga Gibbse, ale už s Křížem, který se ve čtvrtek připojil k týmu a stihl s ním jeden trénink. Zkušený reprezentant ale rychle zapadl do nově složeného týmu a hned byl oporou. Skvěle začal ale celý tým, když v prvních 13 minutách zaznamenal 42 bodů a získal až čtrnáctibodové vedení. Střelecky se dařilo zejména Simmonsovi, který z toho dal 16 bodů.

Jenže pak přišel útlum a po vydařeném nástupu do druhé půle to naopak byl domácí Slask, který dominoval a získal vedení na svou stranu. Podporován fanoušky, kteří přišli mimo jiné oslavit titul vyvěšením dresu pod strop haly, se Slask dostal na koně, ale Nymburk ukázal svou sílu. Hosté šňůrou 10:0 opět převrátili skóre na svou stranu ze 70:64 na 70:74. Vyrovnanou koncovku pak rozhodl Kříž, který nejprve proměnil nájezd a následně i klíčovou trojku, kterou ještě potvrdil trestnými hody Simmons.

Martin Kříž (hráč Nymburka): "Chtěl jsem si přenést pohodu z posledních utkání za národní tým. Byl to celkem povedený zápas. Měli jsme tam sice nějaké výpadky, kdy jsme za dvě minuty ztratili dvouciferné vedení, ale jinak je můj první dojem z týmu dobrý. Jsem tu sice teprve dva dny a stále kluky poznávám, ale mělo by to fungovat. V šatně a charakterově nebude žádný problém, všichni jsou naladěni na stejnou notu, tak snad budeme chemii jen prohlubovat. A na hřišti by to také fungovat mohlo, jen to chce trochu času, než se zžijeme s novým systémem. Ale dnes to celkem vypadalo dobře."

Slask Wroclaw - ERA Basketball Nymburk 84:87 (23:32, 21:22, 26:12, 14:21)

Nejvíce bodů: Martin 24, Morgan 20, Parachouski 14 - Simmons 26, Watson 12, Kříž 11, Lockett 9, Kovář a Palyza po 8, Stokes 5, Ivanauskas a Tůma po 3, Benda 2.