PRVNÍ VÍKEND PŘINESL JEN JEDNU VÝHRU

20. 9. 2023

První tři týmy zasáhly do mistrovských bojů. Výkop to nebyl úplně ideální, ale zajíci se počítají až po honu. Muži Polabí doplatili na mezi muži nezkušené mládí. Kadeti se v Brně také zatím hledali. Ukázali dobré momenty, ale protože těch horších bylo více, neodvezli si kadeti z jihomoravské metropole ani jednu výhru. Mladší žáci si dokázali, jak hodně se do výsledku odráží počet ztrát. Na USK jich udělali přes padesát a vysoko prohráli, v Liberci jen osm a vysoko vyhráli.
  • 1.liga mužů, skupina západ, 1.kolo

Slavoj BK Litoměřice : Basketbal Polabí 87:80

Do prvního utkání v sezóně 2023/2024 vstoupili muži Polabí porážkou proti favorizovaným Litoměřicím.

Oproti minulému roku je naše soupiska značně jiná, zejména pod košem nám letos chybí Tobiáš Mikula a na perimetru Filip Kábrt, což pro nás byli v loňské sezóně hráči základní sestavy, k tomu pokud se nám přidá absence hráčů našeho A týmu Rylicha a Dávida Nováka, tak se nám otevírá velký prostor pro naše mladé nadějné hráče Akademie kategorie U19 a to je samozřejmě šance, které by se kluci měli chopit, což se ukázalo hned v prvním zápase proti favorizovaným Litoměřicím.

K pátečnímu utkání jsme odjížděli s celkem 4 juniory (3 hráči ročníku 2006), kteří si hned v prvním utkání vyzkoušeli, jaké je to hrát proti mužům v čele s Karlovským, Gruntem, Haiblíkem a Šotnarem. Proti těmto hráčům vypadli naši kluci spíše jako kadeti U17, ale minuty které si zasloužili, využili na maximum a nás těší, že junioři budou i v nadcházející sezóně sbírat hodně minut a zápasové zkušenosti tak budou přibývat ve velkém.

Papírovému favoritovi se tak postavili z řad "mazáků" Kolář, který zatížil konto soupeře 20 body a stihl 9 doskočených míčů, Pavel Novák zaznamenal double - double když vstřelil 19 bodů a k tomu měl 10 doskoků. Jakub Ouředník měl bohužel problém s fauly, ale i tak stihl ukázat svoji famózní ruku při střele za 3 body (v zápase 4/3) a celkem si zapsal 15 bodů. Tomáš Merta jakožto náš nejlepší obránce dobře ví, že v letošní sezóně musí být i skórer, to si vzal Tomáš k srdci a měl celkem 16 zakončení v zápase a připsal si 12 bodů.

I když jsme od samého začátku tahali za kratší konec a fyzická a výšková převaha byla jasně na straně soupeře, tak zejména ve druhém poločase jsme se dokázali vybičovat k výbornému výkonu, bohužel poločasové manko 16 bodů jsme nakonec stáhnout nedokázali. Druhý poločas jsme vyhráli celkově 47:38 a ukázali jsme si, že hrát můžeme s kýmkoliv i v okleštěné sestavě. Rozdíl 7 bodů je tak pro nás velmi slušný do odvety, kde nás, věříme, posílí další zkušenější hráči a bude to úplně jiná písnička.

Body: Kolář 20, Novák Pavel 19, Ouředník 15, Merta 12, Kováčik 7, Gevorkyan 4, Fišera 2, Kotil 1, Adamec a Zajíc 0, čtvrtiny: 21:15, 28:18, 22:26, 16:21.

Příští utkání a první domácí odehrajeme netradičně v hale ZŠ Komenského, kde se utkáme v neděli 24.9. s hostujícím týmem Levharti Chomutov.

• Kadeti U17 - Extraliga, základní část

Basket Brno-BA Nymburk66:53

Do prvního zápasu sezóny jsme vstoupili nejhůře, jak to šlo. Soupeř byl od začátku agresivnější a tvrdší na obou stranách hřiště a brzo si vypracoval pohodlný náskok. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, ale na obrat v zápase to ani zdaleka nestačilo.

Body: Majerník 16, Plaček 15, Stanko 11, Brožek 4, Málek 3, Tobiáš 2, Nezdařil 2, skóre po čtvrtinách: 23:7, 39:19, 51:37, 66:53.

Tygři Brno-BA Nymburk71:53

Druhý zápas vypadal v prvním poločase o dost lépe než sobotní. Bohužel druhý poločas byl zase z naší strany hodně špatný. Neproměňovali jsme trestné hody, měli jsme spoustu hloupých a zbytečných ztrát, čehož soupeř beze zbytku využil. Proto odjíždíme z Brna bez výhry.

Body: Majerník 15, Plaček 14, Stanko 8, Brožek 4, Málek 3, Hamtil 3, Nikodým 2, Sojka 2, Tobiáš 2, skóre po čtvrtinách: 21:14, 34:29, 56:40, 71:53

• Mladší žáci U14 - žákovská liga

USK Praha - BA Nymburk106 : 45

V sobotu žáci BA U14 zahájili ligovou sezonu na palubovce USK Praha.

Pouze první čtvrtinu jsme s fyzicky velmi dobře připraveným soupeřem drželi krok, výsledek po prvním dějství tomu odpovídal (21: 18). Následující tři čtvrtiny už tempo hry, podložené agresivní celoplošnou obranou, opanovali domácí hráči.

Na úvod soutěže jsme díky nastavenému zrcadlu, v podobě hry soupeře, dostali velký impuls k maximální tréninkové píli všech našich hráčů. Máme co zlepšovat, neskláníme hlavy a jdeme do tréninků a budoucích dalších utkání se vztyčenou hlavou.

Soupeři gratulujeme k výbornému výkonu.

Body: Davídek Filip 10, Šperlich Matěj 8, Novák Kryštof 7, Moc David 4, Tomek Vojta 4, Karban Jaroslav 4, Novotný Šimon 2, TH: 14/4, ztráty: 51 (!!!), čtvrtiny: 21:18, 21:10, 32:10, 32:7.

BA Lynx Liberec - BA Nymburk25:103

V nedělním utkání na palubovce Lynx v Liberci se žáci BA Nymburk představili jako koncentrovaný tým, který ví, jakým způsobem chce hrát a každý hráč zná a plní svou roli v týmu.

Sobotní tvrdé probuzení do basketbalové žákovské reality, přineslo mnoho pozitiv do nedělního utkání. Kluci velmi dobře plnili obranné úkoly, hráli obětavě s velkým nasazením po celé utkání. Jasný výsledek v žádném případě nepřeceňujeme, naopak jsme si dobře vědomi, že stoprocentní docházka na tréninky a určení si priorit škola a basketbal je jediný možný směr, kterým se jako tým rodiny BA Nymburk musíme vydat.

Držme si palce, ať z nastoupené cesty nesejdeme!

Body: Jebavý Marek 19, Novák Kryštof 19, Šperlich Matěj 17, Moc David 9, Tomek Vojtěch 8, Fořt Matěj 8, Motyčka David 6, Karban Jaroslav 4, Kalný Dan 4, Šimonek Michal 3, Davídek Filip 2, TH: 24/6, ztráty: 8, čtvrtiny: 8:21,5:38, 5:28, 7:16