ÚSPĚŠNÝ VÍKEND AKADEMIE

24. 1. 2023

Minulý týden byl ve znamení kvalifikací o Národní finále minižactva. Nejmladší minižáci U11 ve dvou zápasech proti Brandýsu jasně vyhráli a postupují. Starší minižáci U13 naopak Kolínu jednoznačně podlehli. Muži Polabí nestačili na lídra skupiny Písek, kterému však podlehli v podstatě až v posledních 13 minutách. Kadeti U17 vyhráli dramatický zápas s GBA a dvakrát úspěšní byli i hráči U14, kteří bezpečně porazili Ostravu a Opavu především díky výborně zvládnutým koncovkám.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina západ

Basketbal Polabí : Sokol Písek Sršni 89:115

Na domácí palubovce jsme se představili proti vedoucímu celku naší skupiny Písku. Do utkání jsme šli s čistým štítem, že nemáme co ztratit, jelikož ani jakákoliv výhra či prohra by nic neměnila na tom, že nás v pátek v Litoměřicích čeká přímý souboj o 3. místo.

Zápas jsme tak chtěli odehrát na 100% bez jakýkoliv nervů a to se nám první poločas enormně dařilo. Hráči drželi v hlavách pokyny, jednoduše si dokázali poradit s celoplošným zónovým presem. V útoku si dobře půjčovali míč a stříleli ze všech volných pozic, díky tomu jsme si ve druhé čtvrtině vybudovali vedení o 14 bodů. V závěru druhého hracího dějství jsme se však nedokázali přizpůsobit tlaku hostů, kteří hráli zřejmě za hranou faulů, ale rozhodčí hru pustili. To byla značná výhoda pro Písek. Tento trend pokračoval i ve druhém poločase a tam už nám bohužel začaly docházet síly. Hráči si snažili udělat něco extra a nedrželi se úplně našeho plánu z prvního poločasu a začali jsme tahat za kratší konec provazu ve všech aspektech hry. To jsme v některých pasážích špatně nesli zejména psychicky, a tak si nakonec připisujeme porážku o 26 bodů.

„Skóre je, řekl bych, až příliš kruté z našeho pohledu a určitě jsme se za předvedenou hru zasloužili přijatelnější rozdíl ve skóre. Na to se však historie neptá, musíme se začít soustředit na rozhodující páteční zápas a nezbývá nám nic jiného, než věřit, že pojedeme v co nejlepší možné sestavě utkat se v zápase o přímo 3. místo a zajistit si tak play-off.

Body: Dávid Novák 21, Mikula 17, Šoula a Rylich 15, Kolář 12, Novák Pavel 5, Merta 4. Čtvrtiny: 33:33, 28:30, 16:35, 12:17.

• Kadeti U17 extraliga, nadstavba A

BA Nymburk : GBA Jindřichův Hradec 56:50

V prvním zápase nadstavby jsme přivítali silný tým GBA.Do zápasu jsme vstoupili dobře na obou polovinách hřiště a v poločase jsme měli slušný 14ti bodový náskok.Ve druhém poločase nám dělala problém agresivní obrana GBA a proto se náš náskok zmenšoval.Koncovku jsme ale zvládli a slavíme první výhru v nadstavbě.

Body: Gevorkyan 21, Zajíc 12, Synáček 8, Baštář 5, Frič 4, Adamec 3, Křemen 3. Skóre po čtvrtinách: 21:13, 37:23, 49:39, 56:50.

• Mladší minižáci U14, extraliga, sk. B

BA Nymburk - Snakes Ostrava 90:72

V první polovině utkání jsme se vyrovnávali s výškovou převahou soupeře a dostávali jsme jednoduché koše. Do druhé části zápasu jsme nastoupili s lepší obranou a přidali jsme kolektivní pojetí hry. To nám přineslo kýženou převahu, jež se odrazila i v konečném skóre. Vítězství o téměř dvacet bodů je příjemným bonusem.

Body: Batelka Šimon24, Poláček Daniel 22, Kovač Jakub 14, Hazdra Tomáš10, Benda Tobiáš 6, Bergmann Adam5, Jebavý Marek 5, Kukačka Jan 4, skóre po čtvrtinách: 19:17 39:36 60:58

BA Nymburk - Opava 71:54

V nedělním zápase jsme navázali na týmové pojetí hry v útoku i obraně. Zápas byl vyrovnaný po celou dobu , na což nejsme z úvodu sezony zvyklí. Jsme rádi, že se nám v poslední čtvrtině podařilo úspěšně dokončit utkání s výhrou. Po čtyřech prohraných koncovkách v turnaji CEYBL se nám konečně podařilo vyrovnaný zápas dotáhnout do vítězného konce. „Jsme rádi, že jsme konečně protrhli smůlu vyrovnaných konců zápasů. To je důležité do dalších zápasů v extralize mladších žáků. Také si vážíme podpory našich fanoušků, kteí po oba dny zaplnili hlediště haly a pomáhali nám ke dvěma cenným vítězstvím,“ všimla si trenérka Hana Kelbichová-Nezdařilová.

Body: Kovač Jakub 16, Batelka Šimon14, Poláček Daniel 11, Jebavý Marek 8, Kukačka Jan 7, Farkaš David 6, Hazdra Tomáš4, Bergmann Adam3, Zachariáš Richard 2, skóre po čtvrtinách: 18:13 32:29 49:43

• Nejmladší minižáci U11 - kvalifikace o Národní finále

O víkendu 21. a 22.1.2023 družstvo basketbalové akademie Nymburk U11, jehož součástí jsou hráči Nymburka a Milovic, odehrálo dvě kvalifikační utkánío Národní finále proti Brandýsu nad Labem, v sobotu v Brandýse a v neděli doma v Nymburce.

BK Brandýs nad Labem - BA Nymburk 46:73

Na začátku to byla z naší strany velmi opatrná hra, ale ve třetí minutě nabral náš tým na obrátkách. Začal v utkání dominovat a postupem času začal svůj náskok navyšovat. Ve 2. čtvrtině začal náš soupeř, který byl v této čtvrtině lepší, náš bodový náskok umazávat, ale náskok do druhého poločasu naši hráči zuby nehty udrželi. K dobru jsme měli 6 bodů. O přestávce se tým odebral do šaten, kdy své svěřence trenéři nejdříve uklidnili, ale hlavně pochválili za zatím předvedený výkon, i když trenéři pozměnili trošku sestavu.

Do třetí čtvrtiny vstoupil lépe náš soupeř, který svými přesnými zásahy stáhl skóre na rozdíl 2 bodů.

To byl pro naše hráče červený hadr na býka a začal opět zaslouženě navyšovat svůj bodový náskok. V poslední čtvrtině jsme nedovolili soupeři jakýkoliv zvrat v utkání a domů jsme si přivezli výhru o 27 bodů.

„Dnes naši hráči předvedli velmi dobrý a hlavně týmový výkon, o čemž svědčí střelecké statistiky, kdy se od nás do nich zapsalo 11 ze 14 hráčů a naopak v týmu soupeře ze 14 hráčů skórovali jen tři. Svou výhru zaslouženě oslavili naši hráči, jelikož tým Brandýsa porazili poprvé! V sobotu jsme si z Brandýsa odvezli dáreček, ale bylo potřeba v neděli rozbalit," vzpomněl na vánoce trenér David Horák.

Body: Hauerland Denis 18, Zahradník Viktor 15, Sukup Denis 8, Kramule Tadeáš 8, Novák Filip 6, Sokolovský Filip 6, Kmec František 4, Slavíček Michal 3, Otta Filip 2, Pospíšil Max 2, Slovik Tomáš 1.

Fauly:15:22, Trojky: 0:0, TH: 14/27: 5/20, čtvrtiny: 4:24, 18:4, 7:23, 17:22

BA Nymburk - BK Brandýs nad Labem 66:21

Do tohoto zápasu jsme vstupovali se sedmadvacetibodovým náskokem, navíc tým hostí v tomto zápase postrádal své dva nejlepší hráče z předchozího utkání. První čtvrtina byla z naší strany dobrá, ale chyběla tomu energie z předešlého utkání. Od druhé čtvrtiny po zbytek zápasu to byla z naší strany „holomajzna“, prostě Vánoční nudná pohádka se šťastným koncem, kterou jste viděli mnohokrát. Ale druhou výhrou naši hráči potvrdili postup do národního finále.

„S dnešní výhrou jsme spokojeni, ale s dnešní předvedenou hrou a nasazením vůbec. Naši hráči mají na víc, což dokázali v prvním utkaní. Snad je to pro nás poučení do příštích zápasů. Republiko těš se, přijede Nymburk!“ zařadil do hodnocení trenér Horák i trochu oprávněné kritiky.

Body:Zahradník Viktor 12, Novák Filip 10, Hauerland Denis 8, Sokolovský Filip 8, Kramule Tadeáš 8,Slovik Tomáš 6, Kmec František 4, Pospíšil Max 4, Otta Filip 2, Slavíček Michal 2, Sukup Denis 2.

Fauly: 14:11, Trojky: 0:0, TH: 2/10 : 3/11, čtvrtiny: 22:2, 20:10, 22:6, 12:3