Příprava

VÝHRA NAD GLIWICEMI

14. 9. 2022

Po nejlepším výkonu v přípravě vyhráli nymburští basketbalisté nad Gliwicemi 81:71. V Litomyšli vedli nad polským soupeřem po celé utkání a nejvíce o 17 bodů. Nejlepším střelcem byl s 15 body Gerel Simmons. Nymburk si tak ve čtvrtém přípravném utkání připsal druhou výhru.

S Gliwicemi se Nymburk utkal v přípravě už potřetí za poslední čtyři roky. Předchozí dva souboje prohrál, tentokráte ale byl od začátku pánem na hřišti. Klíčový únik přišel ve druhé čtvrtině, kdy Nymburk získal do poločasu náskok 17 bodů. Po změně stran sice Gliwice zabraly a ztrátu snížily, ale nymburští hráči si výhru v klidu hlídali.

První double double v nymburském dresu zaznamenal Nate Watson, který ke 13 bodům přidal 11 doskoků.

Utkání se hrálo na půl cesty v Litomyšli, kde domácí klub předvedl skvělou organizaci a zápas sledovala plná hala.

GTK Gliwice - ERA Basketball Nymburk 71:81 (18:19, 12:28, 22:19, 15:19)

Nejvíce bodů: Franklin 19, Szlačetka 14, Put a Murphy po 12 - Simmons 15, Watson 13, Ivanauskas 11, Palyza 10, Lockett 8, Stokes a Kovář po 7, Tůma 6, Rylich a Novák po 2, Benda 0.

sobota 6.4. - 18:00