Akademie

VÝHRY PŘEVAŽOVALY NAD PROHRAMI

11. 10. 2023

Junioři U19 pokračovali v krasojízdě a porazili oba severočeské kluby Ústí a Děčín. Na stejná místa zajížděli i starší žáci. Ti byli v Ústí úspěšní, v Děčíně však prohráli. Starším minižákům U13 Nymburka i Milovic se v Pečkách a v Kolíně dařilo. Zápasy v Kolíně byly vyrovnanější, Pečky nevzdorovaly příliš. Nejmladší minižáci U11 Milovic v Kolíně nejprve prohráli výraznějším rozdílem, ve druhém zápase už byli ve ztrátě jen o dva body. Muži Polabí opět prohráli, nyní s Libercem až po druhém prodloužení.

Junioři i nadále letí extraligou ve vysokém tempu a jejich zápasová bilance je 5:0. Skvělý start do nové sezóny, nicméně přibývající zdravotní trable nám přináší až příliš vrásek a to nejen v kategorii U19, ale také v Polabí, kde se zatím krčíme na spodku tabulky. Věříme, že tomu bude však brzy jinak a začneme i v mužích vyhrávat a v plné sestavě budeme schopni porazit kohokoliv.

• 1.liga mužů, základní část, skupina západ.

Basketbal Polabí : BA Lynx Liberec 103:116 PP

Domácí utkání 1.ligy pro nás bylo opět velice zejména s nominací na utkání, jelikož marodka našich klíčových hráčů stále trvá a ještě se k marodům přidal kolínský Tomáš Merta, což pro nás znamenalo další obrovské oslabení, nechtěli jsme se však vzdát a konečně urvat první vítězství, to se nám bohužel i přes dobře rozehraný zápas nepodařilo, několik výroků rozhodčích, naše zbytečné ztráty a možná i trošku mladistvá nerozvážnost nám připravily o vítězství. Nejdříve jsme nechali hosty dotáhnout utkání do vyrovnání po 4. Čtvrtině, a tak se šlo do prodloužení. V tom se také vítěz nenašel, když Kováčik dokázal vyrovnat v posledních vteřinách, a tak se šlo do druhého prodloužení. V něm soupeř trefil téměř vše, co mu padlo pod ruku, a tak se mohl radovat z vítězství. Pro nás velice smolná porážka i v okleštěné sestavě. Musíme věřit, že hráči se brzy dají do pořádku a odrazíme se tabulkou vzhůru.

Body: Novák Pavel 23, Kolář 21, Kováčik 18, Schmidl 17, Synáček 13, Sychra 11.

Čtvrtiny: 18:23, 25:17, 14:21, 31:27, 15:28.

• Extraliga, junioři U19, základní část

Slavoj BK Litoměřice : BA Nymburk

Čtvrté utkání v extralize U19 nás čekalo na venkovní palubovce v Litoměřicích, do zápasu jsme vstoupili velice koncentrovaně a hned po úvodní čtvrtině jsme si vytvořili pohodlný náskok dvanácti bodů 14:26. Další perioda patřila hráčům z lavičky, a proto se utkání více vyrovnalo, nicméně dobré minuty dostal Thomas Stanko ročník 2007, který sbíral juniorské zkušenosti a odehrál velmi dobré úseky. V poločase jsme vedli rozdílem 8 bodů a bylo naším jasným cílem utkání co nejdříve rozhodnout a vytvořit si dobrý bodový polštář. To se nám povedlo hned ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli rozdílem 9 bodů a šli jsme do posledního hracího dějství s náskokem 17 bodů. Poslední čtvrtina už nenabídla příliš pohledný basketbal, na obou stranách bylo spousta nedaných šoupáků, ale naštěstí nás to nemuselo mrzet a celkem jednoznačně jsme si připsali další vítězství. Po čtyřech odehraných kolech jsme neokusili hořkost porážky, v čemž jsme chtěli pokračovat i v neděli na palubovce válečníků z Děčína a potvrdit jasnou roli favorita.

Body: Synáček 17, Kováčik 15, Gevorkyan 13, Adamec 11, Jakubal a Baštář 6, Stanko a Petrák 5, Křemen 4, Smělý 2.

Čtvrtiny: 14:26, 19:15, 19:28, 13:15.

Válečníci Děčín : BA Nymburk 60:96

V neděli nás čekal soupeř, který má ve své povaze se nikdy nevzdávat, tentokrát tomu však bylo trošku jinak. Domácí tým sužuje velká marodka, a tak převážně mladí hráči nehýřili již při rozcvičení válečným dojmem. My jsme však nechtěli ponechat nic náhodě a dokráčet si pro další vítězství. To jsme splnili. Zápas nemá cenu příliš hodnotit, rozhodnuto bylo v podstatě již v poločase, kdy jsme vedli i díky trojce od půlky hřiště s klaksonem o 25 bodů (28:53).

Jasně jsme ovládli doskok, měli jsme lepší procento zakončení ze všech vzdáleností včetně trestných hodů, a tak jediným vykřičníkem bylo našich 14 ztrát v zápase. Spousta byla zaviněna přechodem do rychlého protiútoku a naším nedorozuměním. Domácím přejeme v první řadě brzké uzdravení, vítězství nás samozřejmě těší, ale důležitější je pro nás co nejtěžší konfrontace, aby se všichni hráči pohybovali na svém maximálním úsilí, to budeme muset extrémně zvýšit již ve středeční předehrávce na domácí palubovce s USK Praha. To je souboj nejen o první místo, ale také souboj doposud neporažených týmů v extralize juniorů, my se však primárně musíme dát zdravotně do pořádku také a uvidíme, v jaké sestavě budeme čelit pražskému celku.

Body: Kováčik 17, Synáček 14, Gevorkyan 13, Adamec 12, Křemen 11, Jakubal 10, Petrák 6, Smělý 5, Baštář a Majerník 4.

Čtvrtiny: 10:25, 18:28, 20:23, 12:20.

• Starší žáci U15 - liga

Sluneta Ústí n.L. - BA Nymburk 34:104

Do zápasu jsme doslova vlétli a soupeři nedali šanci. Od začátku jsme určovali tempo. Výborná obrana a přechod do rychlého protiútoku dělaly soupeři velký problém.

Body: Kovač Jakub 25, Batelka Šimon16, Coubal Jakub 16, Poláček Daniel 13, Kukačka Jan 12, Zachariáš Richard 7, Benda Tobiáš 6, Prochovník Vojtěch 4, Horký Šimon 2, Vrba Šimon 2, Kantor Martin 1, Hazdra Tomáš0, skóre po čtvrtinách: 9:29, 22:44, 30:75, 34:104

Válečníci Děčín - BA Nymburk 97:62

Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, ba naopak, jeli jsme na půdu mistra České republiky z kategorie U14. V prvním poločase jsme hráli hezký basketbal a se soupeřem jsme drželi krok. Rozdíl dvaadvaceti bodů neodpovídal dění na hřišti. Bohužel se na výsledku podpsalo hluché místo, což by se proti takovému soupeři nemělo stávat.

Po poločase jakoby nám někdo svázal ruce a my se nemohli dostat zpět do tempa. Naopak soupeři padalo do koše z dálky. Rozdíl byl rázem 30 bodů. I v takovém zápase si zahráli opět všichni hráči, kteří odcestovali a sbírali cenné minuty proti silnému soupeři. V odvetném zápase se musíme pokusit navázat na hru v prvním poločase a potrápit Děčín delší dobu.

Body: Poláček Daniel 24, Benda Tobiáš 10, Kovač Jakub 9, Coubal Jakub 6, Batelka Šimon5, Hazdra Tomáš3, Kukačka Jan 3, Zachariáš Richard 2, Horký Šimon 0, Prochovník Vojtěch 0, Vrba Šimon 0, skóre po čtvrtinách: 19:16, 51:37, 75:53,97:62

• Starší minižáci U13 - krajský přebor

TJ Sokol Pečky - NBK Juventa Milovice 18:113

V sobotu jsme zavítali do Peček, úvodní dvě minuty zápasu se nám ale vůbec nepovedly. Naši hráči tou dobou snad ještě spali nebo podcenili soupeře. Naštěstí pro nás jsme se brzy probudili, začali jsme konečně hrát, jak v útoku, tak v obraně ve vysokém tempu a soupeř nám časem přestal stíhat. Každou minutou jsme navyšovali svůj náskok, navíc jsme předvedli i hezké kombinační akce, pár jich bylo, doslova souhrou do kuchyně.

Body: Novák Filip 31, Kramule Tadeáš 15, Šmrha Štěpán 13, Zahradník Viktor 12, Petkanov Stefan 10, Zejdl Vojtěch 7, Podaný Matěj 6, Pokorný Lukáš 5, Ladjimi Adam 5, Kudrlička Jakub 4, Kudrlička Šimon 4, Pospíšil Max 2.

Fauly:31:3, Trojky:0:3, TH: 1/3 : 14/45, čtvrtiny: 6:27, 2:23, 8:19, 2:44

BC Kolín - NBK Juventa Milovice 38:78

V neděli jsme v Kolíně narazili na kvalitního soupeře. První čtvrtina dopadla dle našich představ, v tomto dějství jsme byli lepším týmem, kdy jsme se soupeři doslova dostali pod kůži. Ve druhé čtvrtině naše aktivita nadále pokračovala, zejména při napadaní soupeře, bohužel jsme se velmi brzy dostali do problémů s fauly, ale poločasové vedení jsme uhájili. O přestávce bylo potřeba naše hráče uklidnit, což se ve druhém poločase povedlo. Hráli jsme nadále aktivně a zodpovědně, nakonec jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Body: Novák Filip 18, Kudrlička Jakub 13, Zahradník Viktor 11, Kramule Tadeáš 7, Šmrha Štěpán 6, Ladjimi Adam 5, Kudrlička Šimon 5, Petkanov Stefan 4, Zejdl Vojtěch 3, Pospíšil Max 3, Podaný Matěj 2, Pokorný Lukáš 1.

Fauly:28:29, Trojky:0:1, TH: 15/28 : 13/39, čtvrtiny: 3:21, 18:12, 9:33, 8:12

"Všem hráčům patří velké poděkování za oba zápasy, hlavně za ten nedělní, kdy zvládli poměrně těžké duel," řekl trenér David Horák.

• Nejmladší minižáci U11 - krajský přebor

BC Kolín - NBK Juventa Milovice 69:55 a 41:39

Body - 1.zápas: Slavíček Michal 29, Strnadel Viktor 20, Zeman Martin 4, Hutyra Adam 2, Erben Vojtěch0, Gustiuc Erik 0, Hryšyn Dymytrij 0, Spudich Matěj 0, Spudich Jakub 0, Strnadel Matouš 0, Šumpík David 0, skóre po čtvrtinách: 17:18, 32:24, 57:39, 69:55

Body - 2.zápas: Slavíček Michal 25, Strnadel Viktor 6, Zeman Martin 6, Spudich Jakub 2, Erben Vojtěch0, Gustiuc Erik 0, Hryšyn Dymytrij 0, Hutyra Adam 0, Spudich Matěj 0, Strnadel Matouš 0, Šumpík David 0, skóre po čtvrtinách: 18:2, 26:15, 37:21, 41:39

BC Kolín - BA Nymburk 44:66

Vítězství v Kolíně se narodilo především díky vydařené třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 20 bodů.

Body: Jakeš Matyáš 15, Kroupa Tomáš 10, Sukup Denis 8, Hauerland Denis 7, Rasocha Matěj 7, Sokolovský Filip 6, Slavíček Michal 5, Vyskočil Štěpán 4, Kytýř Jan 2, Oubrecht Patrik 2, Král Lukáš 0, Kronus Tomáš 0, skóre po čtvrtinách: 8:14, 25:28, 31:52, 44:66

TJ Sokol Pečky - BA Nymburk 22:74

I přes nevydařený začátek vezeme z Peček vítězství. Kluky můžeme pochválit za druhý poločas, kdy zlepšili hru v obraně i útoku.

Body: Hauerland Denis 21, Slavíček Michal 14, Sukup Denis 10, Vyskočil Štěpán 10, Jakeš Matyáš 7, Kronus Tomáš 6, Sokolovský Filip 4, Oubrecht Patrik 2, Král Lukáš 0, Kroupa Tomáš 0, Kytýř Jan 0, Rasocha Matěj 0, skóre po čtvrtinách: 8:10, 12:30, 20:45, 22:74

úterý 23.4. - 18:00