Akademie

VÝHRY PŘEVYŠOVALY PROHRY

8. 11. 2023

Kromě jediného utkání v Hradci Králové se celý víkendový program odehrál v Nymburce. Utkání starších žáků a mladších minižáků byla všechna jednoznačná v náš prospěch. Naopak muži Polabí narazili na loňského finalistu a prohráli vysoko. Kadeti i mladší žáci jeden zápas vyhráli a ve druhém prohráli. Zatímco kadeti porazili v tabulce lépe postaveného soupeře a s hůře postaveným prohráli, žáci „postupovali podle tabulky“. Proti USK neměli šanci, Liberec proti nim byl také bez šance.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina západ

Basketbal Polabí : GBA Lions Jindřichův Hradec 63:107

V okleštěné sestavě (bez Rylicha, Sychry, Hustáka, Pavla Nováka, Merty a Ouředníka) jsme nedokázali od prvních vteřin favoritovi z Jindřichova Hradce, který od samého začátku udával tempo hry. V první čtvrtině nás soupeř potopil sedmi trojkami, nám se naopak v zakončení vůbec nedařilo. Rezultovalo z toho skóre po první čtvrtině 6:33. V dalších hracích obdobích jsme v mladé sestavě dokázali alespoň opticky držet krok, ale soupeř si došel pro jednoznačné a zasloužené vítězství. Nás nezbývá nic jiného, než věřit v lepší zítřky.

Body: Kolář 25, Kováčik 11, Dávid Novák a Synáček 7, Schmidl 6, Adamec 3, Smělý a Jakubal 2.

Čtvrtiny: 6:33, 21:31, 22:20, 14:23

• Kadeti U17 - Extraliga základní část

BA Nymburk-Tygři Brno 69:79

Zápas jsme začali poměrně dobře a v první čtvrtině jsme byli v mírném vedení. Od druhé čtvrtiny se začala projevovat výšková převaha soupeře. A důležitější pro další průběh bylo, že jsme přestali bojovat a byli jsme příliš "soft". Nechali jsme Brno dávat spoustu jednoduchých košů, které nakonec rozhodly o naší prohře.

Body: Stanko 21, Majerník 14, Plaček 12, Tobiáš 6, Brožek 5, Málek 5, Újezdský 4, Ehl 2.

Skóre po čtvrtinách: 20:18, 34:42, 54:63, 69:79.

BA Nymburk-Basket Brno 74:57

V neděli jsme nastoupili do zápasu úplně jinak a bylo to vidět na průběhu i na konečném výsledku. První poločas byl velmi vyrovnaný i díky naší bojovnosti a dobré obraně. Druhý poločas vyzněl lépe pro nás i díky několika proměněným trojkám a stále kvalitní obraně. Proto jsme zapsali další výhru a kluci si dokázali, že pokud bojují jeden za druhého, tak se výsledek dostaví.

Body: Málek 17, Majerník 14, Stanko 13, Brožek 12, Újezdský 6, Tobiáš 5, Benda 4, Plaček 3.

Skóre po čtvrtinách: 13:12, 33:33, 60:47, 74:57.

• Mladší žáci U14 - liga

BA Nymburk - BA Lynx Liberec89 : 48

V sobotním utkání mladší žáci BA Nymburk U14 hostili na domácí palubovce Lynx Liberec.

Nachlazení a zranění několika našich hráčů výrazně zkreslilo herní projev celého týmu. Stále se lepšící žáci Liberce především v prvních dvou čtvrtinách předváděli atletický, herně vyspělý kolektivní výkon.

Naši kluci předvedli několik pohledných individuálních výkonů, kolektivní výkon bohužel velmi pokulhával. Víme, v čem se zlepšovat . Gratulace k výsledku celému týmu.

Body: Šperlich 21, Jebavý 20, Fořt 14, Novák 14, Novotný 7, Karban 5, Stránský 3, Kalný 2, Hůlka 2, Vokřál 1. Čtvrtiny: 19:12, 21:18, 21:8, 28:10, TH: 28/8, Ztráty: 34

BA Nymburk - USK Praha44 : 100

V nedělním utkání jsme nestačili v žádném směru na mladší žáky USK Praha. Od prvních minut hosté velmi dobře celoplošně bránili osobní obranou a donutili nás k řadě ztrát míčů. Během prvních pár minut bylo rozhodnuto, o čemž svědčí i skóre po první čtvrtině 8: 35. Po celé utkání jsme se nebyli schopni na vyspělou hru soupeře adaptovat.

Nastavené výkonnostní zrcadlo budoucího extraligového týmu nám ukazuje, kolik úsilí v tréninku musíme přidat, abychom byli rovnocenný soupeřem v budoucnosti.

Vysoká porážka nás všechny motivuje k ještě kvalitnějšímu přístupu k tréninkům i utkáním. Nic nevzdáváme a jedeme dál.

Body: Šperlich 12, Fořt 12, Novák 9, Jebavý 6, Novotný 4 Kalný 1. Čtvrtiny: 8:35, 11:20, 11:22, 14:23. TH: 12/6. Ztráty: 47