ČTYŘI TÝMY NA 50 PROCENT

29. 3. 2023

Muži Polabí i junioři rozehráli dvěma zápasy vyřazovací boje play-off. Oba týmy byly úspěšné z padesáti procent. Stejně jenu výhru a jedno prohru přivezli z Brna starší žáci v žákovské extralize. Z poloviny byli úspěšní i nejmladší minižáci U11 Milovic v souboji s Wizards a Brandýsem.

V pátek nás čekaly hned 2 zápasy a to 1.ligy mužů a extraligy U19, obě dvě utkání se hrála shodně od 19:30 a tak jsme museli improvizovat nejen ohledně sestav, ale také musel Stanislav Votroubek zaskočit za hlavního trenéra Jana Košaře na zápase 1.ligy mužů.

1.liga mužů, čtvrtfinále, 1.kolo

• Tuři Svitavy : Basketbal Polabí 100:77

První kolo jsme odehráli na hřišti favorita celé 1. ligy mužů a hned v prvních minutách jsme byli zaskočeni aktivní hrou jak na útočné tak obrané polovině domácích. Ti disponují velice zkušenými hráči, naopak naši draví mladíci se v prvních minutách nedokázali bodově prosadit, a tak se soupeř po první čtvrtině ujal jasného vedení 33:11. V dalších 3 periodách jsme už hráli rovnocennou partii, ale soupeř si hlídal pohodlný náskok z první čtvrtiny. Každopádně bylo jasné, že i s velkým favoritem dokážeme hrát vyrovnaně. Systém je neúprosný, hraje se vždy v pátek a v neděli na 3 vítězná utkání, a tak nám nezbývalo nic jiného než porážku hodit co nejdříve za hlavu a připravit se na nedělní utkání.

Body: Dávid Novák 26, Kábrt 22, Nová Pavel 10, Kolář 8, Kalný 5, Mikula a Bašta 3. Čtvrtiny: 33:11, 20:21, 18:19, 29:26.

• Basketbal Polabí : Tuři Svitavy 100 : 79

Druhé kolo, téměř totožný výsledek, ale tentokrát pozitivní pro naše mladé střelce. Nedělní utkání se neslo v krásné atmosféře, v prvním poločase se oba soupeři oťukávali. Hosté měnili celkem často obranný styl. Když jsme na něj našli recept, tak se hned změnil, a proto jsme se museli spolehnout na obranou stránku a to nám šlo velice dobře. Poločas uzavřel Kolář, který trojkou snížil na rozdíl 4 bodů 37:41.

V šatně jsme si řekli pár řešení jak atakovat obranu soupeře při situaci pick and roll, co však začali hráči předvádět nepředpokládal nikdo a určitě ne hostující trenér. Brutální nástup do třetí čtvrtiny, bodová šnůra 12:0 v prvních 4 minutách třetí čtvrtiny nám vlila krev do žil, hráči lítali jak na obranné tak útočné polovině, skvěle bránili, vybíhali do rychlých protiútoku a odpálili trojkový ohňostroj. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli v poměru 35:20! a jasně jsme všem, kteří nás označovali za jasného outsidera čtvrtfinále, ukázali, že tenhle tým dokáže hrát naprosto s každým a v sérii se jen tak nevzdá. Po snové třetí čtvrtině jsme očekávali nápor hostujícího celku, ten jsme však s obrovskou pozitivní energií dokázali lehce odrazit a i v posledních 10 minutách jsme hráli výborně, druhý poločas jsme vyhráli poměrem 63:38! a srovnali jsme stav série na 1:1.

Všichni zúčastnění si naplno užívali hru a bavili se basketbalem, hráči skvěle bránili a díky agresivní obraně byli odměněni úspěšnými střelami a to je přesně náš styl basketbalu, maximální obětavost v obraně a a lehkost a hravost v útoku.

Body: Kábrt 29, Dávid Novák 21, Rylich 16, Mikula 11, Kolář 10, Merta 8, Novák Pavel 5. Čtvrtiny: 20:21, 17:20, 35:20, 28:18.

Extraliga U19, předkolo play off

• GBA Sojky Pelhřimov : BA Nymburk 62:80

První utkání předkola play off jsme odehráli na hřišti Pelhřimova, po téměř celou dobu utkání jsme vzorně plnili taktické pokyny, využívali jsme výškovou převahu pod oběma koši, dobře jsme sdíleli míč, trefovali jsme clony a tím si vytvářeli dobrý prostor pro skórování. Všichni hráči byli naprosto koncentrovaní a zápas odmakali na 100%, což nám přineslo zasloužené vítězství na soupeřově palubovce.

Body: Kováčik 22, Ouředník 18, Studnický 9, Gevorkyan 8, Frič a Jakubal 6, Janota 5, Bubeníček 4, Hrdlička 2. Čtvrtiny: 8:20, 24:24, 20:19, 10:17.

• BA Nymburk : GBA Sojky Pelhřimov 63:72 PP (dvojité)

Domácí nedělní utkání jsme odehráli už v dopoledních hodinách, jelikož odpoledne nás čekal ještě zápas 1.ligy mužů a změna času ze zimního na letní nám úplně neprospěla. Do zápasu jsme šli s pocitem, že bychom rádi zopakovali páteční výkon a sérii na 2 vítězné zápasy ukončili v co nejkratším možném čase. To se nám bohužel nepodařilo, i když jsme v utkání vedli téměř 39 minut, odcházeli jsme nakonec jako poražení a to po dvojím prodloužení. Bohužel jsme se nedokázali vyvarovat mentálních chyb, nechali jsme se rozhodit agresivní hrou soupeře a ve druhém prodloužení, které už bylo all in jsme se bohužel nechali "zmlátit", nyní musíme vyléčit šrámy a co nejlépe se připravit na rozhodující třetí zápas, který se odehraje ve středu v Pelhřimově.

Body: Kováčik 19, Hrdlička 13, Ouředník 11, Studnický, Bubeníček 7, Kořínek a Gevorkyan 2, Jakubal 1. Čtvrtiny a prodloužení: 17:14, 15:14, 12:14, 13:15, 2:2, 6:15.

Starší žáci U15, extraliga

• Tygři Brno - BA Nymburk 90 : 50

V sobotním utkání na palubovce Tygrů Brno nám soupeř nedal sebemenší šanci sehrát vyrovnané utkání. Do 5. minuty první čtvrtiny jsme byli schopni hrát vyrovnanou partii. Po této době se projevila výšková převaha soupeře, který svou jednoduchou kombinační hrou neměl problém na obou polovinách hřiště. V tomto utkání jsme bohužel neměli ani potřebnou bojovnost..

Body: Hamtil 11, Paskovský 10, Újeydský 5, Hendrych 5, Sojka 3, Tobiáš 3, Hauser 2, Leopold 2, TH: 21/11. Čtvrtiny: 24:9, 22:13, 23:12, 21:16,

• Basket Brno - BA Nymburk 82 : 85

V nedělním utkání na palubovce Basket Brno jsme v prvním poločase byli v mírném vedení. Ve třetí čtvrtině tým Brna spustil kanonádu tříbodových střel a drtivě nás přejel , skóre třetí čtvrtiny (32:14). Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali s 12ti bodovým mankem. Kluci začali intenzivně bránit, získali pár míčů a dobře doskakovali pod oběma koši. Také prolomili střeleckou smůlu a nakonec se štěstím urvali důležité vítězství na svou stranu.

Gratulace klukům a poděkování rodičům za velkou podporu.

Body: Sojka 22, Hamtil 21, Paskovský 14, Tobiáš 10, újezdský 9, Mikeš 5, Hendrych 4., TH 32/18. Čtvrtiny: 16:18, 21:25, 32:14, 13:28.

Nejmladší minižáci U11, krajský přebor

• BC Wizards Újezd nad Lesy : NBK Juventa Milovice 23:77

Do úvodní čtvrtiny jsme vstoupili velmi dobře a poměrně rychle jsme si vytvořili velmi slušný náskok. Ve druhé čtvrtině jsme ještě více zatopili pod kotlem a první poločas jsme vyhráli 50:15. Ve třetí čtvrtině naši hráči zcela zbytečně přestali hrát, obrana a souhra to byla pro nás v tuto chvíli cizí slova. V poslední čtvrtině sice přišlo mírně zlepšení, ale už to nebylo jako na začátku zápasu.

„Za první poločas velká pochvala, za ten druhý zklamaní, když se nedaří místo toho, abychom vybojovali nějaký míč, tak si stěžujeme na rozhodčí a soupeře, že nám ubližují. Jsme chlapi a ne bábovky!.“ Čertil se trenér Horák.

Body: Zahradník Viktor 22, Pospíšil Max 17, Kramule Tadeáš 11, Ladjimi Adam 9, Slovik Tomáš 5, Mammadov David 5, Zeman Martin 4, Strnadel Viktor 2, Netušil Marek 2, Fauly:13:4, Trojky: 1:2, TH: 2/3 : 9/16, čtvrtiny: 8:21, 7:29, 8:14, 0:13

• BC Wizards Újezd nad Lesy-NBK Juventa Milovice 33:42

Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější. První čtvrtinu jsme opět dobře rozehráli a po prvních dvou minutách jsme vedli 7:0, ale to byl v první čtvrtině od nás vše. Domácí tým, který přidal na bojovnosti a zatáhl obranu, nejdříve vyrovnal a poté se ujal vedení. Po oba zápasy byla v hale fantastická atmosféra, ale jakmile se domácí tým dostal do vedení, tak hala v Šestajovicích málem spadla. Ve druhé čtvrtině jsme si vedení vzali zpět a až do konce zápasu to byla přetahovaná. V koncovce jsme nakonec soupeři nic nedovolili a zápas vyhráli.

„Bylo znát, že někteří hráči hráli poprvé v tak parádní atmosféře, někteří byli sice kapánek nervózní, ale nakonec to zvládli, jen škoda těch promarněných šancí," hrnul trenér David Horák.

Body: Zahradník Viktor 11, Pospíšil Max 8, Mammadov David 5, Kramule Tadeáš 4, Slovik Tomáš 4, Ladjimi Adam 4, Hejl David 3, Zeman Martin 2, Netušil Marek 1. Fauly:13:10, Trojky: 1:3, TH: 8/16 : 5/16, čtvrtiny: 11:7 4:13 9:10 9:12

• BK Brandýs nad Labem-NBK Juventa Milovice 112:53

Po nočním posunu času jsme v neděli ráno vyrazili do Brandýsa, časový posun byl na našich hráčích znát, kdy předzápasová rozcvička byla ospalá. Hned od začátku se hrálo ve velmi rychlém tempu, ale s domácím týmem, který je favorit naší soutěže jsme se výsledkově drželi pouze tři minuty. V obou pětkách měli domácí dva rozdílové hráče, kteří nás doslova přejeli ve hře 1 na 1, což o vítězi rozhodlo. Sice jsme rychlými protiútoky a dobrými kombinacemi zaznamenali body, ale zřejmě jsme si ze Šestajovic přivezli střeleckou smůlu i do Brandýsa.

„Domácí vyhráli zaslouženě, ale myslím si, že jsme byli dnes důstojným soupeřem. Předvedli jsme zatím nejlepší výkon v sezoně," ohodnotil trenér Horák.

Body: Novák Filip 17, Slovik Tomáš 11, Zahradník Viktor 7, Kramule Tadeáš 4, Pospíšil Max 5, Mammadov David 4, Strnadel Viktor 2, Ladjimi Adam 2. Fauly: 14:18, Trojky: 5:3, TH: 14/22 : 6/11, čtvrtiny: 33:13, 25:17, 30:9, 21:14

• BK Brandýs nad Labem-NBK Juventa Milovice 79:25

Ve druhém zápase se naše družstvo rozdělilo na pětku mazáků a pětku mladých pušek. Pětka mazáků odehrála velmi slušně první a třetí čtvrtinu, mladé pušky sice dělali, co mohli, ale na zkušeného soupeře zkrátka nestačili, zápas jsme nakonec prohráli, kdy nás opět zradila střelba.

„I ve druhém zápase jsme předvedli velmi dobrý výkon, a pevně doufám v to, že se k nám brzy vrátí to střelecké štěstíčko," řekl David Horák, trenér Milovic

Body: Slovik Tomáš 5, Ladjimi Adam 5, Kramule Tadeáš 4, Pospíšil Max 4, Hejl David 3, Novák Filip 2, Zahradník Viktor 2. Fauly:11:14 ,Trojky:4:2 ,TH: 11/17 : 3/8 čtvrtiny: 13:10 31:8 20:17 15:0