JUNIOŘI SI PODMANILI OSTRAVU

2. 2. 2023

Muži Polabí nezvládli zápas v Litoměřicích, čímž se odsoudili do bojů o konečné sedmé až dvanácté místo. Nehrozí jim tedy sestup ani boj o titul. Zato junioři v nadstavbě B extraligy U19 váleli v Ostravě, když Snakes i NH bezpečně porazili. Starší žáci U15 odehráli 3 zápasy. Po klopýtnutí v Pardubicích se o víkendu vrátili na vítěznou vlnu. Nejsmolnější víkend mají za sebou nejmladší minižáci U11, kteří prohráli s Brandýsem jeden zápas o bod a druhý o dva. O rok starším se proti vloni druhému týmu Národního finále dařilo podstatně méně a U13 porazili dvakrát Poděbrady.

1. liga mužů, základní část, skupina západ

• Slavoj Litoměřice : Basketbal Polabí 82:69

Páteční utkání na palubovce soupeře bylo v prvních dvou čtvrtinách velmi vyrovnané. Nám se bohužel nedařilo pořádně se rozběhnout do rychlého protiútoku, což je dlouhodobě naše nesilnější zbraň. Hráli jsme stále "do plných". Nedařilo se nám proměnit ani otevřené střelecké pozice. Zápas se zlomil ve třetí čtvrtině, kterou jsme prohráli 27:11, soupeři se dařilo zpoza trojbodové čáry a svůj vypracovaný náskok už si zkušeně pohlídal až do konečného hvizdu rozhodčího. Nám se bohužel tento důležitý zápas nepovedl, ale přinesl spoustu zkušeností do dalších bojů v 1.lize ve skupině 7-12..

Body: Dávid Novák 21, Pavel Novák 13, Kolář a Mikula 10, Rylich 6, Šoula 4, Kováčik 3, Merta 2. Čtvrtiny: 18:20, 16:17, 27:11, 21:21.

Junioři U19, extraliga, nadstavba B

• Snakes Ostrava : BA Nymburk 57:117

Na další venkovní utkání jsme odjížděli na dvojboj do Ostravy, kde jsme se v sobotu představili na palubovce Snakes Ostrava a v neděli proti NH Ostrava.

Sobotní utkání pro nás nezačalo příliš dobře, dostávali jsme lehké koše a jakoby jsme po dlouhé cestě nechali nohy v autě. Od druhé čtvrtiny se naše hra v obraně rozběhla na plné obrátky, druhou čtvrtinu jsme ovládli jasně 29:8 a bylo téměř po zápase. V dalších dvou hracích obdobích jsme rozdíl ve skóre jen navyšovali. Soupeř zkoušel zónovou obranu, vytaženou obranu i bránit zejména vymezené území, ale na vše jsme výborně reagovali buď skvělou hrou 1 na 1 nebo proměněním volných střeleckých pozic. Zápas jsme dohrávali ve velké pohodě, domácí jsme smetli rozdílem 60 bodů, což je obrovský rozdíl na extraligu juniorů. Ale výkonností rozdíl mezi oběma týmy byl značný. Pochvalu zasloužení zejména hráči ročníku 2006, kteří sbírají zkušenosti v extralize U19 a svůj herní čas využívají na maximum, za zmínku stojí výkon Arsena Gevorkyana, který zaznamenal 19 bodů a 10 doskoků s indexem 30 a také Melichar Baštář odehrál velmi slušný zápas, když stihl za 20 minut 10 bodů a 4 doskoky a velice solidně bránil vyšší a silovější hráče soupeře.

Body: Kováčik 21, Frič 20, Gevorkyan 19, Ouředník 18, Baštář 10, Grmolenský a Janota 7, Bubeníček 5, Kořínek a Zajíc 4, Studnický 2. Čtvrtiny: 22:28, 8:29, 13:37, 15:23.

• NH Ostrava : BA Nymburk 72:85

Nedělní utkání jsme odehráli v hale na Tatranu a domácí se dlouho drželi díky přesné tříbodové střelbě. Naopak my jsme hráli v útoku příliš pomalu, trvalo nám dlouho, než jsme si půjčili míč a nedokázali jsme trestat chyby soupeře tak, jak je u nás obvyklé. Kupily jsme hodně nevynucených ztrát, všichni byli v zápase zakřiknutí a nikdo si prvních 20 minut na hřišti neužíval, jako by jsme zápas museli "odehrát sporadicky". Po vysvětlení si našeho přístupu o poločasové přestávce, jsme ve třetí čtvrtině rychle smazali náskok soupeře, který si vytvořil do poločasu (39:35). Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 32:18 a vytvořili si tak pohodlný bodový rozdíl. Na začátku posledního hracího dějství jsme svojí laxností a několika unáhlenými zakončeními, které jsme nedokázali proměnit, dostali soupeře alespoň částečné zpátky do hry. Koncovka už patřila v klidu nám. Škoda naší velké nemohoucnosti střelby trestných hodů, které jsme nedokázali proměňovat během celého zápasu a skončili na 52%. Jak se říká: každý den není posvícení, a tak jsme museli zabojovat v jiných aspektech hry. To se nám podařilo. Výjezdní utkání nadstavby B máme tedy úspěšně za sebou, když jsme na venkovních palubovkách dokázali porazit postupně Prostějov, Opavu, Snakes Ostravu a NH Ostravu a bez zaváhaní plujeme nadstavbou o potvrzujeme v roli favoritů. Nyní nás čekají 4 odvety a všechny na domácí palubovce, kde budeme chtít potvrdit naše solidní výkony a postupně se i nadále zlepšovat a připravovat na předkolo play off.

Body: Studnický 23, Kováčik 13, Bubeníček 12, Kořínek 10, Frič 8, Ouředník a Zajíc 7, Janota 5.

Čtvrtiny: 17:18, 22:17, 18:32, 15:18.

Starší žáci U15 – extraliga, sk. B

• BK Pardubice-BA Nymburk 67:59 (38:32)

Ve středu v Pardubicích jsme tahali celé utkání za kratší konec.Ztráceli jsme zbytečně míče a dělali technické chyby. Pardubičtí nás za to po zásluze trestali jednoduchými koši a především byli lepší na perimetru ve hře jeden na jednoho. Ve čtvrté čtvrtině jsme čtyři minuty před koncem snížili na rozdíl čtyř bodů, ale fatálními chybami jsme se zbavili naděje na zvrat v utkání.

Body: Davídek 16, Hamtil 14, Sojka 9, Tobiáš 6, Leopold 5, Paskovský 4, Mikeš 2, Újezdský 2, Nikodým 1, TH: 20/12, čtvrtiny: 21:15, 17:17,11:11, 18:16.

• BA Nymburk : Basket Brno 88:56 (44:18)

V sobotním utkání na domácí palubovce jsme podali kolektivní výkon a byli výrazně lepší ve všech herních ukazatelích. Minutáž využilo všech dvanáct hráčů, kteří se také zapsali do střelecké listiny.

Gratulace klukům k předvedené hře a cennému vítězství.

Body: Davídek17, Mikeš 12,Hamtil 10, Újezdský 9, Jilemnický 9, Sojka 8,Leopold 6, Nikodým 5, Tobiáš 4, Hauser 3, Klouček 3, Paskovský 2, TH: 10/5, čtvrtiny: 13:9, 31:9, 29:16, 15:22

• BA Nymburk-Tygři Brno 88:77(44:50)

V nedělním utkání jsme hostili dosud neporažený tým Tygři Brno. Do poločasu jsme nadělali opět veliké množství zbytečných ztrát, které velmi kvalitní soupeř trestal rychlými protiútoky a jednoduchými koši z krátké vzdálenosti. Šestibodové poločasové manko bylo k nám ještě milosrdné. Třetí čtvrtina rozhodla zbytek utkání, v kterém jsme výborně osobně bránili, slušně doskakovali v obraně a hráli rychlý protiútok. Soupeř ve třetí čtvrtině vstřelil pouhých sedm bodů. Ve čtvrtém dějství jsme se opět nevyvarovali zbytečných ztrát, ale na velmi cenné vítězství to stačilo. Gratulace klukům za bojovný výkon a pěkný výsledek.

Body: Davídek 34, Sojka 20, Paskovský 9, Tobiáš 7, Leopold 6, Hamtil 5, Nikodým ,Mikeš, Újezdský po 2, Hauser 1, TH: 30/20, čtvrtiny: 20:23, 24:17, 22:7, 22:20

Mladší minižáci U12 – krajský přebor

• BA Nymburk : BK Brandýs nad Labem 43:99, 32:54

Vstup do dnešního utkání s Brandýsem měli kluci rozpačitý. Po chvilce se však srovnali a začali lépe bránit a nevzdávat se. Nicméně soupeř byl fyzicky zdatnější a přehrával nás pod oběma koši. Klukům sice nechyběla bojovnost, přesto prohráli vysokým rozdílem 43:99 a ve druhém utkání 32:54. Do utkání nastoupili i kluci, kteří začali s basketbalem teprve v září na začátku sezóny.

Body 1. utkání: Grepl 19, Jakeš 6, Kronus, Slavíček po 4, Vyskočil 3, Sukup, Roza, Rasocha po 2, Kroupa 1, čtvrtiny 16:30, 23:52, 36:75, 43:99

Body 2. utkání: Sokolovský 11, Vyskočil 6, Grepl, Kroupa, Slavíček po 3, Jakeš, Meduna, Roza po 2

čtvrtiny: 12:9, 17:27, 29:44, 32:54