Akademie

JUNIOŘI UTRHLI DVĚ CENNÁ VÍTĚZSTVÍ

19. 10. 2022

Junioři U19 ve dvou důležitých zápasech extraligy na domácí palubovce své soupeře smetli a posunuli se na vyšší místa v tabulce. Starší žáci U15 si dalšími dvěma výhrami upevnili vedení ve skupině ligy. Vyhrát se nepodařilo jen mužů Polabí, byť na palubovce loňského účastníka KNBL sehráli solidní zápas.
  • 1.liga mužů, základní část, skupina západ

GBA Lions Jindřichův Hradec : Basketbal Polabí 81:72

V pátečním utkání jsme se představili na palubovce týmu z Jindřichova Hradce a proti jasnému favoritovi jsme odehráli skvělé utkání. Byť pro nás výsledek není pozitivní, tak jsme velice rádi za cenné zkušenosti z tohoto zápasu, který nám ukázal spoustu pozitivních věcí. Nemůžeme se bohužel opřít o naučené útočné herní kombinace, jelikož nemáme k dispozici žádný společný trénink. Jsme proto rádi za takový vyrovnaný zápas, ve kterém méně vytížení hráči z KNBL sbírají cenné zkušenosti a mohou předvést své dovednosti proti loňskému účastníkovi naší nejvyšší soutěže, jemuž jsme 35 minut v utkání byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel několik nepřesností zejména na začátku poslední čtvrtiny nás stálo i možnost hrát vyrovnanou koncovku.

Body: Kolář, Rylich a Mikula 12, Merta 10, Novák P. a Novák D. 7, Šoula 6, Kábrt 4, Fišera 2, čtvrtiny: 16:23, 20:11, 22:19, 23:19.

• Extraliga U19, základní část, skupina A

BA Nymburk : Slavoj BK Litoměřice 91:57

Domácí utkání proti hostům z Litoměřic pro nás bylo velice důležité a zkoncentrovali jsme se na výbornou. Postavení v tabulce před zápasem pro nás nebylo ideální a soupeř na tom byl ještě hůře, bez jediné výhry. My jsme opravdu nechtěli zaváhat, naopak jsme se chtěli dostat tabulkově na vyšší příčky. Vstup do zápasu nebyl z naší strany ideální, nedokázali jsme se prosadit z dobře zahraných akcí a soupeř se brzo dostal do vedení 2:9, to však bylo ze strany hostů vše, od té chvíle jsme přepnuli na vyšší level. Začali jsme diktovat tempo hry, prosazovat se z bezprostřední blízkosti koše, doskakovat jak útočně tak obraně a to vše jsme korunovali slušnou kolektivní obranou. Za zmínku určitě stojí téměř neuvěřitelná statistika bodů z dvojkového území, kterých jsme dokázali dát soupeři celkem 72!, ostatní body, tedy 19, jsme dali po trestných hodech. Zápas jsme odehráli bez jediné úspěšné trojkové střelby, zato jsme soupeře naprosto zničili v podkošovém prostoru a velkou silou si připsali důležité a naprosto razantní vítězství.

Body: Hrdlička 21, Studnický 19, Frič 12, Ouředník 11, Bubeníček 10, Kováčik 9, Janota 7, Gevorkyan 2, čtvrtiny: 20:18, 24:18, 25:14, 22:7.

BA Nymburk : Sokol Pražský 70:53

V neděli nás díky sobotní výhře čekal přímo souboj o 4.místo v tabulce extraligy skupiny A. I když jsme do utkání vstupovali jako mírní outsideři, chtěli jsme jasně všem přítomným divákům ukázat, že na domácí palubovce bojuje na 110% a žádný soupeř který k nám přijede nás nesmí brát na lehkou váhu. S tímto pocitem jsme i do utkání vstoupili a opět zejména v podkošovém prostoru jsme ukázali kde je naše síla. Několik proměněných akcí koše s faulem, velmi dobrá týmová obrana a opět již poněkolikáté skvělý doskok, tentokrát zejména útočný nám zajišťoval kontrolu nad výsledkem utkání během celého jeho průběhu. První tři čtvrtiny se hrál velmi dobrý mládežnický basketbal, nám se dařilo z taktického hlediska, kdy jsme dobrým pohybem míče dostávali naše hráče na útočné polovině do situací, které pro nás měly výhodu buď výškovou nebo silovou. Naopak soupeři jsme příliš nedovolili mít volné otevřené střelecké pozice a dobře jsme reagovali v obranné rotaci, kdy soupeři nevycházely ani nacvičené útočné kombinace. Poslední hrací dějství už se zápas spíše dohrával, žádnému týmu se nedařilo úspěšně zakončovat, ale pro nás to nic neměnilo na vysoké a zcela zasloužené výhře. Bohužel zatím jsme se v žádném utkání nemohli opřít o úspěšné trestné hody, což je jediná kaňka na našich víkendových výkonech.

Body: Kováčik 21, Frič 16, Studnický 12, Ouředník 8, Kořínek a Hrdlička 5, Janota 3, čtvrtiny: 19:15, 22:16, 23:15, 6:7

Starší žáci U15 - liga

Královští Sokoli : BA Nymburk62:90

V pátek v předehrávaném utkání se střetli žáci U 15 BA Nymburk s velmi talentovaným týmem Královských Sokolů. Klíčem k vítězství byla velmi dobrá obrana především vysokých hráčů Sokolů. Ve druhé čtvrtině se nám podařilo několikrát získat míč a doskočit míče v obraně, následně úspěšně zakončit rychlý protiútok z krátké vzdálenosti. Poločasový rozdíl ve skóre je toho logickým vyústěním (36:53). Druhé dějství se odehrávalo pod kontrolou našich žáků. Problémy nám dělalo řešení clon na míč soupeře, pří kterých jsme se někdy dopouštěli fatálních chyb. To ale nemění nic na faktu, že si odvážíme cenné vítězství.

Body: Újezdský Patrik 23, Sojka Marek 18, Hauser Patrik 11, Tobiáš Filip 11, Hamtil Michal 10, Davídek Kryštof 10, Poláček Daniel 3, Hendrych Matěj 2, Žabenský Petr 2, čtvrtiny: 19:25, 17:28, 15:19, 11:18.

BK Poděbrady : BA Nymburk 34 : 119

V sobotu žáci BA Nymburk zavítali do krásné haly v Poděbradech, kde je hostil omlazený tým s perspektivními hráči, pro které utkání do budoucna z hlediska nabírání herních zkušeností mělo velký význam. Poděbrady se prezentovali velmi pěknými individuálními výkony a na jejich věk kreativním řešením clon na míč. Nicméně naši žáci předvedli především ve druhé polovině utkání slušnou kolektivní obranu a pestrou hru v útoku, kdy se do střelecké listiny zapsali všichni hráči BA. Gratulace celému týmu k povinnému vítězství.

Body: Újezdský Patrik 25, Davídek Kryštof 18, Klouček Šimon 13, Hendrych Matěj 12, Hauser Patrik 11, Sojka Marek 10, Hamtil Michal 8, Mikeš Jiří 8, Tobiáš Filip 7, Poláček Daniel 7, čtvrtiny: 4:25, 16:22, 6:40, 8:32